Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

romantika
21. zář 2013

@picasso Dobry den, my mame taky neocid a vůbec nezabira, jak často to mazete? Ted uz je malému 3 mesice a zacal si cucat rucicky tak mam pocit ze se toho snad nikdy nezbavime

picasso
23. zář 2013

@romantika mazali jsme tolikrát, kolik bylo možné dle výrobce (mám pocit, že cca 3-4krát denně). Hlavně po jídle, minimálně půl hodiny by neměl po namazání jíst a pít a i večer před spaním. A pěkně nám to zabíralo. Ale možná je to individuální.

veronikaka
23. zář 2013

@romantika
@picasso Dohledala jsem název homeopatik, které jsem používala u starší dcery a pomohly - určitě neublíží. Dají se koupit normálně v lékárně. Borax 5CH - 3x denně na plastovou lžičku. 10 granulí jsem rozpustila v 1 dcl kojenecké převařené vodě. Nám to od moučnivky pomohlo.

romantika
23. zář 2013

@veronikaka Dekuji moc urcite vyzkousim, super

xkovi
23. zář 2013

Tak pridam velmi aktualni zkušenost - jak jsem psal o par prispevku vyse, byl problém o vikendu sehnat nystatin aspoň na predpis, cili jsme dostali tablety Nizoralu, pry pul tablety rozdrtit a do trochu vody...a vytrit pusinku, pripadne něco po lzickach spolykat....no, jednak to není uplne oficialni způsob pouziti, neb z povahy tablety pro tento způsob pouziti není urcena, ale budiz...kazdopadne nemyslim si, ze nam to pomáhalo..

Daleko vic bych vyzdvihl Neocid, který jsme mazali dle instrukci výrobce 3-4x denne, pricemz uz po 1 dni pouzivani byla moučnivka viditelne na ustupu a gázou sla hezky z jazycku a rtíků odebrat a očistit...

V kazdem pripade dnes jsme byli u pediatricky, napsala nam Nystatin a v lekarne v cene predpisu 30 CZK nam pripravili onu emulzi resp. gel, který ode dneska začínáme používat... Neocid si ponechame pro obecne pouziti, muze se hodit, ale spoléháme na Nystatin a za tuto cenu teda luxus 🙂

V zaloze stále mame Infectosoor Mundgel, který jsem ve 2ks objednal z Nemecka, dojde tento tyden...1 ks asi prodam, protože je-li Nystatin, pocitam, ze nebude potřeba a budeme ho mit jen jako zeleznou zásobu, takze pokud někdo mate zajem, dejte vedet - nehodláme na tom vydelavat, neb jde o zdraví malych deti a sami jsme byli z tech cen tady v CZ dost hotoví...dle prozatím nezauctovane transakce nas zakoupeni vyslo na cca 532 CZK za 2 baleni, tj. 266 CZK/ks, takze si pripoctete postovne, pokud nejste z Prahy k osobnímu prevzeti a můžete mit Infectosoor doma 😉

micuskaa
28. říj 2013

@xkovi Ahoj, mas este ten infectosoor?

xkovi
28. říj 2013

Nemám, mohu buď poslat odkaz na tu e-lékárnu,kde jsem to koupil nebo taky podotknout, že za cca 2 týdny jedu do Německa a pokud bude zájem, mohu se tam po gelu podívat.. Stále ale připomínám, že existuje látka Nystatin, kterou vám předpis namíchají v lékárně a taktéž funguje dobře, hovořím o vlastní zkušenosti.. a tam je cena 30 CZK za recept, toť vše 😉

evulatko
19. únor 2014

@xkovi, ahojky, mohla bych se zeptat na adresu te lekarny, kdes to kupoval? Diky🙂

suesta
9. dub 2014

Také se zeptám , také máme moučnivku, ale nikdo mi neřekl kdy ji mazat zda pred kojenim namazat bradavku a vytřít pusinku dceri a nebo až po kojení dekuji.

nektarine
29. dub 2014

Hezký den. Prosím o radu. Miminko má už víc jak měsíc v pusině bílé flíčky ve tvářích. Začalo to po tom, co dobrala antibiotika, od ní jsem to chytla já na prsa, a měla kvasinkovou infekci. Ta se podařila vyléčit. Malé jsem to natírala nejdřív genciánou, pak citrovitalem, pak od pediatričky předepsaným v lékárně namýchaným roztokem s podílem Nystatinu. Ale asi to bylo slabý a jak přestanu natírat, okamžitě se jí to zase rozleze a v pusině namnoží. Pediatrička nám ten roztok na předpis nechtěla ani dát, že ať to malé nedávám vůbec, ale používám to k mazání na bradavky. To jsem porušila a i pusu jsem jí tím vytírala. Za den to zmizelo, ale pak se vrátilo i když jsem vytírala a má to tam pořád ☹ Dudlík vyvařuju 2x za den 20min., plenky, kterýma jí otírám pusinku při blinkání peru na 90°, moje trička, s kterýma přijde do kontaktu její pusa peru na 60 a všechno její oblečení taky. Už jsem zoufalá. Je pravda, že pije pěkně, takže to žádá katastrofa není, ale prostě furt to tam je a podle mě být nemá, co mám ještě vyzkoušet??? Pediatričce se to nějak moc nechce řešit, když se kojí dobře. Co homeopatika, ale malá má jen 2 měsíce!! Děkuji za všechny rady.

mvmk
29. dub 2014

@nektarine moje deti to mely obe, ale tim ze neziji v Cechach to mam lehci, ze tady se proste dava nyastin dokud to neprejde. Je tu vyborny lek Moronal. Treba mas nejaky kontakt do Nemecka a mohl by ti to nekdo sehnat. Potom je to hned pryc 😝 . Muzes zkusit jeste Mutaflor, vytirat male pusinku. A dudliky nejlepe nakup do foroty, nevyvaruj a po jednom pouziti hned vyhod. Pokud uzivas flasku, tak jen sklo a vyvarit nejmene 40 min. Pokud ale kojis a jsi nakazena i ty, tak je to dost Problem.

nektarine
30. dub 2014

@mvmk právěže kojim. A tak to dělám tak, že si vždycky potírám i prsa tím, co dávám malé do pusy. lahvičky vůbec, jen ten dudlík. Ještě jsem nezkoušela ten Neocide gel, mám ho objednanej, dnes pro něj jdu a taky naběhnu na pediatričku, ať mi předepíše Nystatin. A když ani tak se toho nezbavíme, tak se vypravíme na výlet do německa asi... Jinak starší dcera to měla taky. A pediatrička furt jen gencianu,gencianu.... Nakonec jsem kojit přestala ve 3 měsících a pak jí to tak nějak odeznělo samo. Ale doktorka to prostě nechtěla řešit, pak už mi říkala, že to není soor, že to má jen otlačený, že si prej do té tvářičky zevnitř kouše 🙄 No ale měla to jen máličko a nerozlízalo se to.

jstolfova
5. čer 2014

@nektarine nevím jestli je to ještě aktuální, asi ne, ale napíšu to tady alespoň pro ostatní. Teď jsme bojovali s moučnivkou u druhé dcery. U první jsem měla Mycomax, který hned zabral, ale bohužel už se nevyrábí. Naše MUDRa nám hned napsala Nistatin kapičky co namíchali v lékárně a po týdnu žádný úspěch, pak že si mám koupit Octenispet ten zabral jen na nějaká místa a bílé povlaky se v pusince "stěhovaly" z místa na místo. Nakonec jsem koupila ten zázračný gel z Německa přes jednu paní z MMB InfectoSoor Mundgel 40g a za jeden den potírání jsme se toho zbavili. Pokud bude mít někdo zájem, mohu kontakt na paní přeposlat. Gel stojí 500 Kč a je opravdu výborný a dětem chutná, protože je sladký. Opravdu jsem byla už zoufalá, ale InfectoSoor opravdu zabral 🙂 😉

salina1979
5. čer 2014

Děvčata, nám genciálka pomohla během tří dnů, ale nenatírala jsem si bradavku a dopadla jsem docela špatne, celý měsíc jsem kojila s neskutečnou bolestí ( moučnivka zřejmě zapříčinila nějakou ekzematickou reakci, po které mi otekly bradavky, vysušily se a zcela i s dvorcem rozpraskaly), teď jsou to již 4měsíce a bradavky nemám zcela zhojené. Nikomu jinému co znám se to nestalo, asi jsem víc náchylná na tyhle "chorůbky". Jo a pozor, genciálka nejde vyprat!!!

nektarine
5. čer 2014

@jstolfova díky za reakci. Bohužel to stále aktuální je ☹ To míchané z lékárny s Nistatinem jsme taky dostali. Do 3 dnů to bylo pryč, vytírala jsem 3 týdny, ale jak jsem se blížila ke dnu lahvičky zase se to začalo objevovat a teď jsme už zase tam, kde jsme byly ☹ Už jsem fakt zoufalá.. Zrovna včera jsem se na to pediatričky ptala, co dál, co s tím teď. A ona, že mi to ale nemůže napsat znova ten recept, to ani nechci, když je to k ničemu......... Tak že mám zase chvilku vytírat citrovitalem. ale ten nás toho taky nezbaví....

A jak dlouho to je, co vám ten infekcto soor zabral? Nevrací se to? Měla bych zájem, je to to jediné, co jsem ještě nevyzkoušela!

jstolfova
5. čer 2014

@nektarine bližší info napíšu do IP ju 😉

cenichmat
5. čer 2014

@nektarine Ahoj, mrzí mě, že máte s moučnivkou takové problémy. My je měli taky u naší holčičky a doktorka nám předepisovala tabletky Nizoral, které jsme rozpouštěli v trošce vody a tou pak vytírali pusinku. No a nebo když to nebylo moc, tak silný heřmánkový odvar. Stejně se ale moučnivka vždy po nějaké době vrátila, naplno jsme se jí zbavili někdy kolem roku malé.

nektarine
5. čer 2014

@cenichmat myslíš že na to mělo vliv kojení? když jste přestali kojit, už se nevrátila?

nektarine
5. čer 2014

@cenichmat jinak Nizoral znám jen jako šampon proti lupům a v tom jsou myslím kortikoidy???

petkula
5. čer 2014

@nektarine moučnivka je nezmar ☹ Taky jsme s ní bojovali všemožnými prostředky ale bohužel nic nezabralo, tak mi sestra přivezla z Irska Daktarin oral gel - je to asi něco podobného jako ten Infectosoor, bohužel taky u nás nejde koupit. Zabral nám a už se moučnivka nevrátila😉 Jo a ten Nizoral jsme měli taky - jsou to tabletky, které se mají rozpustit ve vodě a tím vytírat pusinku ale taky nám nepomohl.

nektarine
5. čer 2014

@petkula hm 🙂 nechápu, že se v ČR nedá sehnat nic, co opravdu pomáhá. Slyšela jsem velkou chválu na ten Nistatin, ale ten nám zabírá jen krátkodobě. A je jasný, že když jí ho budu dávat často, bude mít čímdál menší účinek.... čím to je, že když chce člověk něco pořádnýho, musí za hranice?! Chjo

cenichmat
5. čer 2014

@nektarine No, kojení vliv na moučnivku určitě nemá, já kojím ještě teď 😀 Jestli jsou v Nizoralu kortikoidy nevím, na příbalovém letáku je složení: Léčivá látka ketoconazolum 200 mg v jedné tabletě, pomocné látky kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, povidon 360, mikrokrystalická celulóza, koloidní bezvody oxid křemičitý a magnesium-stearát.
Jinak u nás myslím hodně pomohly příkrmy, asi jogurty (hollandia) a taky věk.

petkula
5. čer 2014

@nektarine taky mě to štvalo, že se u nás nic nedá sehnat. Ten Infectossor asi jen v Německu či Rakousku a Daktarin v anglicky mluvících zemích. Tak jestli tam máš třeba někde rodinu nebo známé, že by ti to mohli poslat. Nistatin neznám, to za nás ještě nebylo 😉 Ale dívám se, že jsi ze Znojma, třeba bys to mohla zkusit do těch Rakous, jestli tam třeba nejezdíte nakupovat.

nektarine
5. čer 2014

@petkula já to mám do rakouska tak 10km. Ale žeprej infektosoor mají jen v německu. Už jsem si ho objednala přes net.

nektarine
5. čer 2014

@cenichmat no, ten věk asi bude mít vliv.

keminek
23. črc 2014

@nektarine moučnivka (soor) je kvasinková houba. Takže je vlastně potřeba zlikvidovat plíseň. A genciána, Neocide apod. nejsou antimykotika. InfectoSoor ústní gel má účinnou látku miconazol a to právě je přímo antimykotikum, a proto zabírá. Nystatin je taky antimykotikum, ale asi jde o druh té kvasinky, když vám na ní tolik nezabral.. nebo jde o jeho ředění (poměry)? Nevím. Ono se toho špatně zbavuje, když je to i na oblečení, na prsech, ve střevech děťátka, na hračkách 😒 🙄 U nás je na kvasinky akorát Canesten, Canespor, Gyno Pevaryl, Fungicidin apod., ale tím se nedá natírat pusinka zevnitř, takže máme smůlu 😒 Už se vám to po tom Infectosooru nevrátilo? A jak dlouho jsi ho dávala, kolik dní?

nektarine
23. črc 2014

@keminek nevrátilo, Ťuk Ťuk...!! 4x za den po dobu 7 dní. Do pusinky i na bradavky. Fakt ho doporučuju, je to zázrak.... Po 2 měsících zkoušení všeho možnýho konečně klid......

sklenar
27. črc 2014

Vážené maminky,už přes půl roku je k dispozici substance mikonazolu, tedy té látky, která je obsažena v Infectosoor mundgelu, jak je k dostání v Německu. Takže už netřeba nic dovážet, je možno v lékárně takový gel připravit. Navíc ochutit třeba silicí pomerančovou, takže je to velice příjemné, protože mikonazol je zcela bez chuti, není tedy hořký! Potřebujete ovšem recept..

sklenar
27. črc 2014

Ještě něco... rozpis toho mikonazolového gelu vám mohu zaslat. Chuť si můžete zvolit sami (citronová, pomerančová nebo mátová), ale ta pomerančová je dle ohlasů nejlepší🙂.
Jinak ano - mikonazol zabírá velmi rychle a dobře a většinou se to nevrací, což po nystatinu někdy ano.

selicharka
4. srp 2014

Ahoj, můžete napsat někdo odkaz na nějakou e-lékarnu, kde bych sehnala ten Infecotsoor? děkuji moc