• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Spála u dítěte, máte zkušenost?

1. prosince 2013 
Maminky, máte některá zkušenosti se spálou u dítěte? Máme zatím jen podezření, čekáme na výsledky vyšetření. Nevíte jaký je režim při spále?
1. pro 2013 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulaka Syn měl na jaře, bral ATB, takže šetřící režim jako u angíny. Po třech dnech bez teplot ho doktorka pustila na procházky ven, ne do kolektivu, ale na vzduch mohl.
1. pro 2013 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Vážně? Nemusel být v klidu a celou dobu braní ATB ležet? Někde jsem to slyšela. Nám doktor ale také nic takového neříkal a tak se ptám ještě i tady. A jeká ATB jste měli? My máme Ospen 400.
1. pro 2013 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta stejná. Lítat jsem ho nenechala, ale projít jsme se chodili. My ale chodíme vždy krom dnů kdy ma teplotu. Navíc pak byl u babičky a tam měl i vlastní písek.:grinning:
1. pro 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanulaka ono je to vlastně velmi podobné angíně - ten samý streptok, jen se v případě spály projeví většinou i vyrážkou na těle, apod... takže podobný je i ten režim u nemocného.
1. pro 2013 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matyášek měl spálu v květnu, z ničeho nic mu vylítla horečka na 38,3 °C a strašně rychle se mu rozlejzala vyrážka po tělíčku, takže jsme jeli na pohotovost, tam nás poslali na infekční a 10 dní jsme jezdili na injekce penicilinu. Asi 3 dny měl horečky a byl osypaný, pak mu začala vyrážka mizet a byl jak neřízená střela. A měli jsme se ho snažit držet v klidu, ale to u skoro 2 letýcho raráška moc nejde, tak jsme se snažili pohádky, hrát si v klidu apod. a pak jsme mohli aspoň po stínu (bylo docela teplo) do kočárku ven na vzduch..pak nám bylo doporučeno, minimálně 3 týdny mimo kolektiv, protože to hodně oslabuje imunitu (my to postupně chytli s manželem taky, takže jsme byli potom doma skoro měsíc stejně)
1. pro 2013 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek