Spálová angína, může syn ven před dobráním ATB?

kkikkina
10. lis 2017

Zdrvím, chci se zeptat, syn 4 roky ode dneška má antibiotika na 10 dní na spálovou angínu. Mám doma ještě 10měsíční mimčo. Chci se zeptat, zda starší může ven před dobráním antibiotik, když už nebude mít teplotu a bude mu dobře. Či je lepší ho nechat do dobrání jen doma. Hlavně se ptám, abycg vedela jak to zkloubit s malým, ten ven potřebuje, tak je to náročnější. Děkuji za Vaše rady a zkušenosti s touto nemocí. Máme poprvé antibiotika, tak jsem z toho divoká 🙂

zutinka
10. lis 2017

Dcera mohla ven az kdyz dobrala ATB.Bylo to dlouhych 10.dni.Ale zalezi na lekari

lv
10. lis 2017

Po dobrání, i pak po maximálně na procházku.. chápu, že to je těžko zkombinovat.

krystalka
10. lis 2017

Syn měl ATB poprvé v 5 letech, taky na angínu....když už neměl teplotu a bylo mu dobře, tak jsem ho brala na krátké procházky, třeba jenom na 20 minut - obejít pomalu okolí, nikam do MHD nebo mezi davy lidí, žádné lítání a zase domů...tak třeba by to takhle šlo udělat, dvakrát za den se jít na chviličku projít, dostali by se oba na vzduch (samozřejmě za předpokladu, že nebude mít teplotu a bude se cítit dobře...)

verkaver
11. lis 2017

Když měly děti antibiotika kvůli angíně,vždy jsem je nechávala ještě týden po dobrání ATB doma,i když už chodili do školy. Právě proto,že tělo a imunita celkově jsou oslabené,tak naco je zatěžovat ještě víc... Navíc takto nám to doporučuje i naše lékařka. Pokud dítě nemusí,nikam s ním nechodit,nechat ho v klidu doma,odpočívat a nabrat nové síly. Pokud potřebuješ ven s malým,můžete se přece prostřídat s manželem,nebo dát mimčo na procházku babičce... .-)

kafr
11. lis 2017

Na spalovou anginu pozor! Radsi ji poradne prelecte a nepokousejte, muze poskodit srdce, nebo ledviny.
Ja ji mela ve 2,5 letech, pak mi nasli v moci krev (tu uz budu mit dozivotne) a litaly jsme s mamkou po doktorech, nejdriv ji vynervovali, ze mi selhavaji ledviny, ze budu na dialize, pokud ne primo transplantace. Jedno vysetreni za druhym (k nicemu, ten stav se mi nemeni) ve 3,5 a pak v 6 letech sama na mesic v laznich. Bily plast, nebo sestru s injekci nemuzu videt dodnes.

krystalka
11. lis 2017

@verkaver - jo, ze školky, nebo ze školy jsme taky nechávali doma ještě nějakou dobu po dobrání....ale když mu bylo líp, neměl teplotu apod., tak jsme se šli každý den třeba na chvilku projít kolem baráku, máme tu kousek malý lesík, klidně jenom na 15 minut, pomalým tempem, nikoho jsme nepotkali, nejezdili jsme nikam MHD apod., takže nehrozilo, že by někde něco chytnul....a většinou mu ten vzduch udělal dobře....a tak nějak celkově to, že nebyl pořád jen zavřený doma....ale to fakt záleží na tom, jak se cítí a jestli vydrží venku nelítat a neblbnout....

kkikkina
autor
11. lis 2017

@krystalka to lítání právě nevím, zda vydrží. Dnes už mu klesly teploty, tak je lepsi.
Uvidíme,jak bude venku i jemu.
Budem se muset u děti pro střídat s manželem, at se malý dostane ven 🙂

krystalka
11. lis 2017

@kkikkina - jasně, náš třeba vydržel jít normálně pomalu, za ruku, koukali jsme venku po různých zajímavostech - ptáčcích, počkali jsme si na zastávce, jaký pojede autobus (miluje dopravu a rozlišuje odmalička autobusy apod. i podle evidenčních čísel), kousek tu máme i rybníček, tak jsme koukali na kachny apod...vždycky mu to udělalo moc dobře....a taky záleží na počasí....

vrabcak0007
11. lis 2017

Chapu, ze je to na palici...ale tyden urcite nikam nechodit! Pak opravdu max 20min venku bez litani...angina je svinstvo a atb taky organismus vycerpavaji, i kdyz od nemoci ulevuji. Uc ho odmalinka tyhle nemoci poctive vylezet a poctive odpocivat. Dnesni doba je fakt uspechana. Nezadelavej mu na budouci prusvih...jsem toho prikladem..v necelych 40 jsem nedavno prodelala myokarditidu a neni to sranda...a reklo by se po blby angine...jenze ono si to telo opravdu pamatuje a pomalu scita...

kameka
11. lis 2017

My to měli teď stejně, dcera 4 roky spálu a antibiotika, mladší rok.. na procházky jsem se vyloženě ptala a prý ne, doma a odpočívat, ze to není vůbec sranda. Malá pak dostala taky horečku ale "naštěstí" jen viróza, tak jsem je měla doma obě.. Bylo to na palici, ale nenaděláš nic, lepší 14 dní odpočívat než pak řešit nějaký důsledky!

kkikkina
autor
12. lis 2017

Dekuji vsem za odpovedi. Syna budu tedy nudit poctive odpocivat a byt dona, nez dobere antibiotika. At je vse v poradku. O mladsiho se hold nejak prostridame v rodine. Vsem krasny den Veronika 😘

drakenn
12. lis 2017

Radeji si neco o spalove angine prectete! To fakt neni jen obycejna angina..dite bych nechala i po dobrani atb jeste min. tyden doma