Špatný výsledek měření sluchu u novorozence

zuzanaia
7. únor 2014

Prosim mate nekdo zkusenost se spatnym vysledkem pri mereni skuchu u miminka. Syn se narodil v lednu, jiz v v porodnici mu merili sluch v uchu. Prave ousko mu namerili bez problemu. Leve nenamerili. Na mereni chodime jiz mesic a stale mu ho nemohou namerit v levem ousku. Mame zase jit na mereni za dva tydny. Mam hrozny strach, ze mu to stale nenameri a nebude slyset. Mate s timto prosim nekdo zkusenost?? Dekuju

mabe
7. únor 2014

@zuzanaia male nemohly zmerit v porodnici levy ousko, tak jsme za 14 dni jely do jiné porodnice a tam jim to neslo 5min, ale pak zmerily. když jsme se ptala v porodnici, kde jsme rodily, tak dr. rikala, ze je malo pravdepodobny, ze by jedno ucho bylo uplne v poradku a druhy spatny. drzim palec, at uz se vam podari to zmerit. 😀

speedygon
7. únor 2014

Stačí, aby v místnosti nebyl naprostý klid a už to nenaměříš....držím pěsti, ať se zadaří....

piskle89
7. kvě 2014

@zuzanaia nevím, jak jste dopadly na kontrolním měření sluchu? Každopádně pokud ještě nemáte výsledky, vím totiž, že to mnohdy hodně dlouho trvá, tak neztrácet naději. I kdyby to tak náhodou bylo a syn měl sluchové postižení, vždy je spousta dalších možností - sluchadla, kochleární implantát, znakový jazyk. Přeju pevné nervy. Pokud bys chtěla, určitě se ozvi.

zuzanaia
autor
8. kvě 2014

Dekuji za podporu. Synovi nakonec po dvou medicich ousku zmerili. Jeste jednoh moc dekuji a preji hezky den

kachitita
17. lis 2014

Maminky, v prípade, ak vaše dieťa slabšie počuje, navštívte portál: www.audiosvet.com
Nie je problem autorke napisat, reaguje na vsetky otazky. Jej rady su z prvej ruky, sluchove postihnutie sa jej priamo tyka.
Drzim palce. Moc.

pavla_1983
14. pro 2014

Zdravím všechny, já vím, že debata je asi dokončená, ale já se dozvěděla, že synovi neprošlo pravé ouško... Tak jsem se z toho docela zhroutila. Musím se zeptat MUDr jak postupovat dál. :(

nonnni
14. pro 2014

@pavla_1983 dceri v porodnici take nekolikrat neproslo jedno ousko...pry v nem muze byt jeste plodovka, nebo je proste moc chaoticke prostredi..po par dnech uz namerili...nehlede na to, ze sestra dela s neslysicimi a ta tvrdi, ze to, ze ousko projde jeste neznamena zdrave ousko a naopak...nepanikar, je vysoka sance, ze ousko je uplne v poradku tohle mereni je jen zakladni screening, neni to zadna diagnostika🙂

pavla_1983
14. pro 2014

Zdravím všechny, já vím, že debata je asi dokončená, ale já se dozvěděla, že synovi neprošlo pravé ouško... Tak jsem se z toho docela zhroutila. Musím se zeptat MUDr jak postupovat dál. :(
@nonnni Děkuji za podporu, ještě mi teď řekli, že miminko má jen jednu ledvinku :( samé dobré zprávy :(

martaveg
22. únor 2016

Ahoj, zkusim obnovit diskuzi.. je tu nekdo komu opakovane screening vysel neprukazny a delali ho pak v celkove anestezii?
v porodnici to vyslo neprukazne (dcera byla vzhuru protoze nas porad posilali sem a tam), nez nam dali termin na ORL na zopakovani, tak uz ji bylo 2,5mesice (nez sestra nasla spravnou velikost spuntu tak se mala probrala, probehl pokus pri kojeni ale u toho mlaskala takze opet neprukazne), pak mela rymu takze odlozeno, dalsi pokus ve 4 mesicich (po prijezdu do cekarny se probrala a chtela po vsem pokukovat, takze opet bez vysledku), lekar usi prohledl a rekl ze "na pohled" vse v poradku, ale at prijdeme na screening znovu, pak opet ryma a odlozeno a nakonec v 6 mesicich usoudili, ze uz to u tak velkeho ditete nezvladnou (cituji "tak velke spunty do usi ani nemame") a vymysli co dal a dnes mi volali (dceri je 7 mesicu), ze nas na duben objednali do detske nemocnice, kde vysetreni probehne v celkove anestezii.. chystam se volat jeste do nemocnice a pobavit se o nejakem jinem vysetreni, protoze davat celkovou anestezii mi prijde opravdu prehnane, subjektivne mame s manzelem pocit, ze dcerka slysi a reaguje na zvuky normalne, pri kontrolach u pediatra taky vse v normalu..
tak by mne zajimalo, jestli ma jeste nekdo podobnou zkusenost?

dupina27
7. črc 2016

@martaveg ahoj.chtela js se zeptat jak jste dopadli ?nas malý ma necelé dva měsíce a už jsme byli na tom 3krat a pokaždé to nevyšlo.

martaveg
16. črc 2016

@dupina27 Na prohlidce v 8m jsem to cele popsala doktorce, taky jen kroutila hlavou nad navrhovanou narkozou a udelala sama prohlidku tak jak to delavali jeste pred par lety nez se zavedle novorozenecky screening, proste zachrastila hrackou na jedne i na druhe strane, dcerka evidentne za zvukem reagovala a tim bylo hotovo 🙂

pajulka1987
1. srp 2016

mala 4 mesice prijde mi ze nereaguje na zvuky? k dr.se chystame ale jsem z toho spatna...kdyz na ni zavolam neotoci se..když chrastim hrackou nebo zazleskam tak nic..:(

muhehehe
1. srp 2016

Pajulko už si to nevybavuju úplně přesně, ale myslím že moje malá se v tomhle věku taky za zvukem ještě neotáčela... přišlo mi to taky divné.... ale nevybavím si přesně kolik jí bylo tehdy měsíců, ale mám dojem, že nějak takhle, okolo těch čtyř. Prostě pokud něco viděla, tak ano, otáčela se, hlavou i celé tělo (na břicho), ale za zvukem ne... každopádně žádný problém nemá, později začala reagovat, je to prostě další krůček ve vývoji.. nestresuj se zbytečně.

kolibricek36
1. srp 2016

chci vás jen uklidnit - v dnešní době - jsou také pomůcky, které kompenzují ztrátu sluchu, co dříve nebylo, děti mohou být doma, nejsou zavírání do ústavů ... dříve to možná byl problém, ale v dnešní době to tedy není problém i se sluchovou vadou vystudovat VŠ .....

pajulka1987
1. srp 2016

@muhehehe
@kolibricek36
moc dekuji za uklidneni...byla jsem u dr.byl tam zaskok ani se na malou nepodival rekl mi at si zjistim na netu kde je Foniatrie a cislo na nejakou dr.a at si to zjistim...nez aby me nejak uklidnil tak jsem odtamtud vylezla uplne vyrizena..byli jsme na ockovani jeste me napadlo jestli to nejak nesouvisi...malej tenkrát přestal mluvit na 14 dni...ale je mi hrozne..

kolibricek36
1. srp 2016

@pajulka1987 a odkud jsi? v Ostravě je dobrá ve fakultce ...

pajulka1987
3. srp 2016

Severni Čechy takze to je hodne z ruky...18.jdeme na foniatrii tak jsem zvedava mala musi spinkat tak snad to dame ze bude spat...jinak az na půl roce pod narkózu. .

kolibricek36
3. srp 2016

@pajulka1987 aha, tak to je opravdu hodně z ruky .... tak jí nedej spát, až když přijdete do čekárny tak aby spala - snad vás vezmou hned

kolibricek36
3. srp 2016

@pajulka1987 jinak budu držet palce

pajulka1987
3. srp 2016

@kolibricek36 meli by nas vzit hned..nesmi usnout po cestě a pojedeme tak aby byla na spánek. ..dekuji snad palce pomuzou..

pampeliska1
3. srp 2016

Jenom napíšu zkušenost švagrové. V porodnici nemohli naměřit, teď nevím, jestli jedno nebo obě uši, tak si je zvali na opakovaná měření a 2x nic nenaměřili, tak je pak poslali do fakultky do Brna. Poprvé ve FN byli, když bylo malému 5měs, to se nepodařilo, protože čekali dlouho v čekárně a malý se mezitím probudil, tak to bylo zbytečné. Napříště se už lépe domluvili a prý mají přijít v určený den, kdy bude malý spát a že je hned vezmou..To se i podařilo, vyšetření úspěšné a sluch má v pořádku. Tak bych poradila domluvit se nějak rozumně, aby dítě spalo, protože jinak je to fakt k ničemu..V době posledního (úspěšného) měření bylo malému necelých 7měs, není to žádný drobek a o vyšetření v celk.anest. nepadlo ani slovo.
@pajulka1987

pajulka1987
3. srp 2016

@pampeliska1 rikala ze je dulezite aby spala mame prijit od 7:30 do 10h hned jak prijdu budu tukat...a teda tohle by me strasne potěšilo protoze ta beznadej je hrozna..

pampeliska1
3. srp 2016

@pajulka1987 no jo, jsou to nervy, ale věřím, že to budete mít v pořádku. Zkusila bych možná i třeba meduňkový čaj, ať to spaní trochu posichrujete 🙂

pajulka1987
3. srp 2016

@pampeliska1 a medunku ji muzu dat??