Stále nemocný 4měsíční syn, co pomůže?

vrtelka
25. črc 2013

Máme 4.měsíčního syna a od měsíce furt máme záněty průdušek,už po čtvrté vydržíme zdrávy tak maximálně 3.tydny a jsme znovu nemocni ☹ ,už opravdu nevím kde dělám chybu,že je furt nemocny .Měli jste taky někdo furt nemocného prcka a co Vam pomohlo?

hojda
25. črc 2013

Kojíte nebo ne?

andy80
25. črc 2013

@hojda jakou má tento problém spojitost s kojením? Syn nebyl kojen vůbec, neutvořilo se mi po porodu vůbec mléko, ATB měl zatím 2x za život, je mu 8,5 roku, nemocný téměř není, dcera byla kojena do šesti týdnů, měla jsem málo mléka jednoho dne prostě došlo a nemocná taky nebývá ATB měla zatím jednou, je jí 5 . Kamarádka obě děti kojila do 18ti měsíců a kluci marodí téměř celou zimu v kuse, ATB mají každý rok min. 2x.

@vrtelka nevím, zda se už dají u takto malého dítěte podávat nějaké sirupy na zvýšení imunity, zkuste se poptat v lékárně.

lendyn
25. črc 2013

No otázka také - zda ho více neoblíkat - i když je teplo. Já jsem toto také trošku podcenila a skončili jsme ve 4týdnech v nemocnici s virózou - malýmu tam nechali puštěný zvlhčovač a asi základ bylo "míčkování" - naučila mě to tam sestra a pak jsme míčkovali i doma - protože 4týdenní miminko si "samo neodkašlá" a toto ho to nutilo. Takže i teď ho více oblíkám, tchýně pořád co "plaším", že je mu horko, když leží v kočárku - ale právě, že tam jenom leží......a nehýbá se. Takže ho "přiměřeně oblékám" - a jsme reddy 😉

baris
25. črc 2013

@vrtelka tak to vůbec nezávidím. Holky jsou taky často nemocné. Používám Imonoglucan a teď zkusím i rybí tuk (myslím, že Marťánci s příchutí pomeranče). Zkus se zeptat Dr. co můžeš dát na posílení imunity u tak malého miminka.

Souhlasím s @lendyn - každé mimčo je jiné a některé se musí opravu hodně oblékat. Já jsem svoje holky musela hodně oblékat, zabalit do zavinovačky a ještě přikrýt, aby jim nebyla zima. Já jsem lítala málem nahatá, jak mi bylo horko, holky bodýčko, tričko s dlouhým rukávem, mikina, ponožky, štrample (punčošky či jak tomu se správně říká) a na to i polodupačky..... A to bylo léto a venku hic pic. V zimě topení všude na 5-ku....

Miminko nemá tolik podkožního tuku, aby se zahřálo, navíc skoro pořád leží.

ad kojení - klasická otázka v skoro každé diskuzi 😝 Byly, jsou a budou děti, které jsou náchylnější k nemocem. A to jestli kojíte nebo nekojíte na to nemá vliv.

xsenova
25. črc 2013

@vrtelka ak kojis tak skus vyhodit mlieko a mliecne vyrobky zo stravy na mesiac ci pride zlepsenie. Je to strela do prazdna, ale ked je niekto lact intol, tak takto sa to moze prejavovat zahlienovanim a chorobou.

Inak nemate doma prievan? skus zmenit miesto postielky, alebo skus dat okolo celej postielky mantinel, nechodis kocikovat niekde kde fuka? skus dat plienku na kocik. Najlepie su bodycka z HM pretoze maju gombicku na boku hore a tak sa neodhaluje hrudnik.

Ak je miminku teplo tak sa poti na vlaskoch a ak mu je zima tak ma stikutku.

speedygon
26. črc 2013

Časté nemoci mohou být také známkou alergie...a nebo opravdu je oslabená imunita...nevím, zda jsou pro takového mrňouska vhodné echinaceové kapky, ale určitě se něco na posílení imunity sehnat dá....S tím kojením to souvislost mít může, ale taky nemusí. Říká se, že kojené děti jsou odolnější....ale neplatí to pokaždé.

mamkamarketa
26. črc 2013

@speedygon echinacea se dava od 3let.

Tohle bych resila s dr. Od pulroku pokud je k tomu,duvod, tak se muzou dat imunostimulatory.

hojda
26. črc 2013

@andy80 Jen mě zajímala celková diagnoza, doktor se taky ptá jestli se kojí nebo ne. U takle malých dětí je to docela podstatné.

luthien.k
26. črc 2013

@xsenova latkózová intolerance se neprojevuje zahleněním, zahleněním se může projevovat alergie na bílkovinu kravského mléka.

@vrtelka, a musí brát antibiotika nebo ne? Pokud ano, je to podle mého názoru na imunologické vyšetření. Na posílení imunity jedině probiotika pro tento věk (slizniční imunita střev tvoří důležitou součást imunity celkové), jinak bych v tomto věku nedávala bez porady s imunologem nic. Pokud kojíš, můžeš si posilovat imunitu Ty (vit. C - přírodní forma - rakytníkový sirup, acerola; probiotika; beta-glukany - přášek z hlívy ústřičné, každý den na sluníčko aspoň 10 min mezi 11 a 15 hod. kvůli vit.D, alespoň obden rybí olej s omega3 nenasycenými kyselinami).
Jinak mléčné bych také vysadila, kvůli možné alergii na BKM, obzvlášť pokud máte v rodině jakékoli alergie, astma, atopický ekzém či autoimunitní potíže...

vrtelka
autor
27. črc 2013

Maly není kojení .Ted má 3. antibiotika jinak by pry zas mohl skončit v nemocnici.Kdyby ho víc oblíkla hned se potí má uplné krůpěje potu na pusince a poštářek hned mokry.Imunitu má v pořádku to mu,už brali krev .Mléko je problém ,protže zahlenuje,ale příkrmama teprve začínáme tak uvidíme jestli se to zplepší a průvan doma určitě nemáme na to manžel dbá jak otevřu víc okna,už je zavyrá at není maly v průvanu.V nemocnici,už byl dvakrát jednou pět dní na jipce a po druhé pět dní na inhalacích. ☹ Dnes opět celou noc prokašlal i ,když bere antibiotika ,mokry ručník nad postystylkou máme furt a dostává i ventolin a xyzal s abrobene .V nemocnici na nic nepřišli řekli vždycky,že je to vyrového původu,že bude náchilnější. ☹

luthien.k
27. črc 2013

@vrtelka virového původu a 3x antibiotika...? Leda by na ten virový zánět nasedla nějaká bakteriální infekce, viry se antibiotiky neléčí.
Já bych, pokud má i potíže s dýcháním, určitě vyměnila UM za mléko pro alergiky na BKM (Nutrilon alergy care, Nestlé althera). Testy na alergii na BKM jsou velmi nesměrodatné (!!!!), může jít o to, že jak má alerg. zánět v dých. cestách, tak mu tam ty infekce daleko snadněji proniknou a dostane virózu či nějakou bakteriální infekci. A nikdy se ten zánět nemůže doléčit pořádně, pokud je "živen" tím mlékem.
Jinak že mléko jako takové zahleňuje, o tom není žádných vědeckých důkazů, zatím jsem tedy žádné nenašla. Zahleňuje ale ty (může zahleňovat, ne každý má příznaky alergie na mléko v dýchacích cestách), kteří na něj mají alergii. Proto bych tuto možnost určitě chtěla vyloučit nasazením speciálního mléka pro alergiky. Nemusí to být důvod to nemocnosti, ale může.

vrtelka
autor
26. zář 2013

Tak po dvouměsících znovu nemocnice a další antibiotika a krev všechno v pořádku zase pry vyrového původu a anitibiotika nasazeny proto,že kašel neustává tak co bude dál opravdu nevím ,už jsem vyzkoušela co jsem mohla a furt se v tom plácáme a ty záchvaty kašle jsou hrozné. ☹

xsenova
26. zář 2013

@vrtelka mozno skusit probiotika pre maleho. Ked je problem s travenim mlieka tak probiotika dokazu spravit velku sluzbu.

homeopathy
26. zář 2013

Dobrý den, v případě takto malého chlapečka s takto opakujícími se záněty průdušek a častou nemocností bych opravdu neriskovala zdraví dítěte ponecháním rozhodnutí o postupu další léčby (tedy spíše léčby vždy toho akutního problému, neboť klasická medicína nepátrá po příčinách nemoci a po způsobu jejího odléčení) na lékařích, kteří Vám jen zlikvidují již patrně velmi špatnou imunitu opakovaným podáváním ATB, a zkusila bych nějakou alternativní léčbu. Osobně mohu nabídnout a doporučit v tomto směru velmi spolehlivou homeopatickou léčbu, kdy se zaměřujeme na pacienta jako na psychobioenergetický systém a s vysokou úspěšností léčíme především chronické nemoci, s kterými si klasická medicína často neví rady. Určitě bych to být Vámi nijak nepodceňovala, neboť jde o zdraví Vašeho dítěte. Po momentálně indikovaných ATB Vám lékaři po dalších neúspěších začnou předepisovat kortikoidy, díky nimž se přidají postupem času další a další komplikace. Budete-li mít zájem, bez váhání se na mne kdykoliv obracejte, ráda poradím, pomohu... Hezký večer 🙂

radush7
26. zář 2013

@vrtelka Ahoj, podívej se na stránky Mudr. LEBENHARTA - lékař, co svlékl bílý plášť. Odložila bych určitě očkování.

luthien.k
26. zář 2013

@vrtelka no a co změnu UM, to jste udělali?

vrtelka
autor
26. zář 2013

@radush7 Očkování ještě nejsme nikdy nám to ještě mezi nemocemi nevyšlo.

vrtelka
autor
22. říj 2013

@luthien.k Změnili jsme tedy mléko na HA Beba a vypadá ,že se zatím držíme ,už jsme dokonce i na očkování . 🙂