Streptokok, spálová angína. Jaká je inkubační doba?

madre1
19. črc 2014

Zajímalo by mě,po jaké době po zavedení penicilinu je člověk infekční a jaká je inkubační doba?
Kamarádky syn měl před 3.týdny streptokoka potvrzeného výtěrem z krku,absolvoval léčbu a jeho mladší sestra to od něj chytila minulý týden,ikdyž on je podle dr. už OK.Náš mladší syn se na to samé léčí od pondělka a ten starší už mi začíná klempírovat od včerejška(má zatím jen zvetšenou nos. mandli-teploty a bolesti v krku nemá).Mám být v klidu nebo mám počítat se stejným průběhem,jaký byl u kamarádky?
Podotýkám,že jsme se s nimi viděli naposledy v květnu,takže to od nás a ani my od nich chytit nemohli 😉
Máte někdo podobnou zkušenost?

helcenka
20. črc 2014

@madre1 - Inkubační doba u spálové angíny - streptokoka A - je 2 - 4 dny. Při normálním průběhu by po 2-3 dnech braní penicilinu měl přestat být člověk "nakažlivý".
Jinak syn měl spálovou angínu před měsícem, kromě mírného bolení v krku a únavy neměl žádné příznaky - žádná teplota, vyrážka, rýma, nic... Byli jsme s ním ve styku denně, děti spí i v jednom pokojíčku. Nikdo to od něj nechytil. Po dvou dnech po začátku braní penicilinu ho už ani v krku nebolelo a unavený nebyl...