Streptokok u 4 měsíčního dítěte. Z čeho to je?

zibzi
7. bře 2009

Ahoj holky, máte některá zkušenosti se streptokokem u kojence? Dr. neměla čas mi to vysvětlit, ani nevím pořádně co to je, z čeho to je, co můžem a co ne... Předepsala mu Ospamox, ale nevím jestli mu můžu dávat i kapičky Babycalm. Umíte mi poradit? Díky, Lucka

berenika39
7. bře 2009

ach jo, jak "neměla čas vysvětlit"? to přece nemyslíš vážně. samozřejmě se musíš zeptat lékařky, ne na internetu, jak můžeš vědět, co ti tu kdo poradí o nemoci a lécích? není mi jasný, na co má lékařka čas, když ne na tebe, aby ti řekla o léku, jeho podávání, s čím se smí a s čím ne.....můžem tu poklábosit o čemkoliv, ale léčit mimča asi fakt ne......je to riziko, dáš na nějakou samozřejmě dobře míněnou radu ohledně podávání léku, bude průšvih a co potom?
Obecně - pokud je ten lék ATB, měla bys dávat probiotika na úpravu střevní mikroflory, třeba Probiotický kapky nebo podobný preparáty. Babycalm se myslím může s čímkoliv. ALe znova - tohle musí odpovědět tvoje lékařka...držím palečky, at jste brzo zdravý a přeju nějakou méně vytíženou doktorku 😝

geminis
7. bře 2009

naprostý souhlas s berenikou39! pokud na tebe nemá mudra čas, změň ji, dítě má zdraví jen jedno.

zibzi
autor
7. bře 2009

ahoj holky, moc vám děkuji za odpověď 🙂 no jo, byl pátek a měla plno... chystám se tam v pondělí abych se jí pozeptala co a jak, tady jsem spíš hledala někoho, kdo si tím taky prošel. Ani nevím jakého streptokoka má, je jich více druhů, co jsem vyčetla na netu. Jen mi předepsala recept a že za dva týdny mám odebrat malému moč a vzít ji do laboratoře. A pak se uvidí co a jak. Holky, děkuju vám za čas a oporu. Mějte se krásně a přeju hezký víkend. Díky, Lucka

geminis
8. bře 2009

lucko,
vím, že to musí být náročné...tak jen držím pěstičky, ať je vše brzy v pořádku! A moč v pořádku!!!