Streptokok v oku. Měli jste takový problém?

jandaj
23. zář 2008

Chtěla bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s streptokokem v oku. Mám 4 měs. chlapečka a už od narození má problémy s očičkama, 2 x mu proplachovali kanálky a teď mu udělali stěr s očička a objevili mu tam streptokoka, který by údajně měl být snadno zničitelný obyčejnýma antibiotikama, ale bohužel se to nepodařilo a dr. na očním od toho dala ruce pryč, že je třeba hledat problém jinde. ☹ Měli jste někdo takový problémy? Prosím poraďte

k284
24. zář 2008

ahoj, moje kamarádka má syna, který ho měl, narodil se po termínu a už měl zelenou plodovou vodu, taky chodili pořád na oční, střídali jedny kapky za druhé a na každé dopláceli kolem 200 Kč, když nic nepomáhalo, udělal MUDr. stěr, vyšel z toho streptokok, pak nasadil antibiotika a ty hned zabraly, jen ho nesměli fotit s bleskem, problému se zbavili, když malému bylo 2,5 měsíce, nechápu, že ten stěr neudělal hned, když nezabraly první nebo druhé kapky,
když to u vás ty antibiotika nezničily, není to něco jiného?

jandaj
autor
24. zář 2008

dr. mu udělala stěr poprvé, to se tam neobjevilo nic, dala mu antibiotika, jenomže mu to vůbec nepomohlo, tak udělala stěr znovu a prý tam je streptokok, ale že když mu ty antibiotika nepomohly tak neví co s tím, že si mám zajít k pediatrovi a tam se domluvit, co dál jestli nasadit celkovou léčbu atd. No v podstatě od toho dala oční lékařka ruce pryč a já nevím co si o tom mám myslet. Z očička mu pořád teče hnis, už jsem z toho docela zoufalá ☹

k284
24. zář 2008

to je mi líto, snad něco vymyslí pediatr a někam vás pošle, aby to dali do pořádku, ale stejně si myslím, že by to očař neměl nechat, pokud to není v pořádku a především, protože je to oko, určitě o tom ví víc než pediatr

emni
11. kvě 2012

dobrý večer, viem- že ste to písala veľmi dávno, my máme tiež tento problém od narodenia malej hnisajú očká, niekoľkokrát jej očná lekárka prepich. slz.kanál. , nič nepomohlo , zobrali jej výter má tam streptokoka, teraz už máme 2 roky , stále sa to opakuje, čo jej berú výter stále tam je , opkovane jej dávajú antibiot. , nič nepomáha , prosím som veľmi nešťastná , pomôžte - či vám to už prešlo, neviem kam ísť posielajú ma od jedného lekára k druhému....

pe5ula
13. črc 2015

@emni ako sa vam nakoniec podarilo toho hnisania zbavit? Mame podobny problem, nic nezabare... Vdaka

fionkas
17. srp 2015

Dobry den, mate nekdo zkusenosti se streptokokem v ocich miminka? Uz v porodnici jsme kapali septonex, doma jsme presli na ocu flash, protoze septonex se nema pouzivat u hnisavych stavu. Kdyz nic nepomahalo, zasli jsme k ocni lekarce (malemu byly teprve tri tydny). Malemu proplachovala kanalky a nasadila floxal. Po tydnu bez vetsich znamek zlepseni mu znovu proplachly kanalky, vzaly ster a pokracovali jsme ve floxalu. Dle vysledku steru byl v ocich zlaty stafylokok, dostali jsme tobradex a po dalsich dvou tydnech tobrex. Pask jsme meli kapat uz jen ocu flash. Hnisani se ale vratilo, lekarka nam vzala ster a nasadila kanamycin. Ve vysledcich byla nakaza streptokokem. Mame dokapat lahvicku a prijit pro dalsi. Malemu budu tri mesice a uz mame 6. kapky s antibiotiky. Necekala bych, ze zabijeme jednu potvoru a druha se zjevi,... 😒 Osvedcila se nekomu treba homeopaticla lecba? Budu rada, kdyz se se mnou podelite omsve zkusenosti s hnisanim ocicek u miminek... Diky