Střevní chřipka. Co jí mám dát k jídlu?

gandy
22. bře 2009

Ahojky holky, žádné takové téma jsem tu nenašla... Kdyby byla, tak se omlouvám. Mám 17 měsícní holčičku. Ze čtvrtka na pátek v noci nám zvracela, bylo to hrozné, ale dalo se. Pak ještě asi 4x. V pátek už to bylo dobré, ale nic nejedla ani nepila (jen trošku). V sobotu nám toho vypila asi 300ml a skoro nic zas nesnědla. Má prý vypít až 1 litr, což jsem do ní nedostala, málo čůrá... Dneska už se ráno přihlásila o jídlo, dala jsem jí 4 piškoty, to snědla, vypila za celý den asi 150ml, asi 10 lžiček vývaru, a jinak skoro nic... Už nevím co bych jí dala, nejí nepije.. Opravdu už nevím.. Dr.řekl že mám udělat třeba rýžovou kaši nebo krupicovou s odtučněným mlékem... Nevím, hodně se píše že se nemají dávat mléčné výrobky... Nemáte někdo zkušenost, už nevím zda nezavolat na pohotovost, zda by mi neporadili co s ní mám dělat. Kdykoliv jí chci dát něco do pusinky, tak začne plakat....

teessa
22. bře 2009

podle mě tím že zavoláš na pohotovost nic nezkazíš a hlavně ti poradí co a jak 😉

binki
22. bře 2009

gandy: bacha na odvodnění! zvrací ti i po vodě?

kristi
22. bře 2009

gandy, nechci te strasit,ale my jsme to meli min. tyden a sli jsme si lehnout do nemocnice. Je pravda ze Mia ale nejedla nic a nepila uz vubec, 2,5 dne jsme bojovaly doma a pak jsme radsi jely a dostala kapacku. Dva dny si polezela, vyspala se a v pondeli jsme jely domu...
tak at to dobre dopadne.

ps: byly jsme ve Fakultce ulice Ke karlovu, na pze 2

gandy
autor
22. bře 2009

Po vodě nezvrací, vlastně už nezvracela, až do večeře. Jediné co jedla byla sklenička, rýže, mrkev a kuřecí, tak jsem jí to dala, asi toho snědla hodně a vyhodila to... Jinak už od včera od rána nezvracela.. Už fakt nevím.. Byla hodně ospalá, tak šla spinkat.. Doufám že už zvracet nebude. Nevím zda zavolat na tu pohotovost, když spiná, zítra jí vezmu k doktorovi

kristi
22. bře 2009

Mia uz pak jen lezela a spala, byla hrozne unavena, vysilena....my jsme to meli od ct od rana, v patek vecer uz zacla byt ok a v sobotu zacala znova zvracet, ja ti nevim, radsi bych zavolala

gandy
autor
22. bře 2009

Naty byla dopoledne vpohodě, docela si i hrála, pak šla spinkat a probudila se a byla nevrlá, ukňouraná. Vůbec vlastně od té doby nepila. Manžel říká že mám počkat do zítra, ale já nevím... Zas co jim budu povídat, abych nebyla jak hysterická matka...

kristi
22. bře 2009

neboj, ona to ma asi tak pulka Prahy, jsou zvykly.....

gandy
autor
22. bře 2009

takže myslíš že mám zavolat... I když spinká. Manžel říká že teď s ní stejně nic dělat nebudeme když spinká!!!

kristi
22. bře 2009

zavolej, rekni od kdy a jak to mate, stejne ti asi reknou,ze mate prijet

raculka
22. bře 2009

gandy, za to zavolání pro klid duše asi nic nedáš a třeba ti něco poradí, a lepší než něco zanedbat 😉

Ale jinak tě snad trošku uklidním. Měli jsme něco podobného asi před měsícem, jeden den zvracení+ průjem, další dny pak teploty a průjem jen když něco vypil nebo snědl, jinak ne. Ale pořád byl pár dnů takový unavený a zesláblý, jedl málo, ale aspoň pil. Volala jsem naší DR a říkala, že to prý může pár dní trvat( u nás to bylo asi 5 dnů než se to srovnalo). Jen to pití je hodně důležité. Prodávají se různé nápoje při odvodnění, např. Kulíšek, jenže nám to stejně nepil(je to slané a chutově teda nic moc), takže to bohužel nebylo k ničemu.Co nám asi zabralo nejvíc, byl Hylak forte pro děti, ten tu střevní floru uklidní. Jinak z jídla se doporučují ty vývary, odvar z rýže a mrkve a pak nějaké ty piškoty nebo suchary. Ale radši doma uvařené, při průjmu bych asi kupované nedávala.No a na pití hlavně čaje, prý radši černé nebo na dětské na zažívání. O krupicové kaši jsem při průjmu teda zatím neslyšela. 😒 Pokud ještě kojíš, tak je asi nejlepší co nejčastěji jí dát napít.
DRžím palce, ať to nic není. 😉

gandy
autor
23. bře 2009

Holky tak, v noci jsem volala na pohotovost, tam řekli že mám buďit na pití, tak za noc vypila 200ml, což je dobré. Ránoo jsem šla k dor, řekl že není dehydrovaná, takže v lékarně jsem koupila různé prášky a uvidíme.. Hodně zas spinká, asi je zesláblá. Ale zas moc nepije, opravdu nejvíc v noci.. Nevím čím to je.. Snad to bude lepší, jsem z toho už taky na prášky.. Je to hrozné neumět tomu dítěti pomoci.

pipisek
23. bře 2009

Ahoj,
u nás to vypuklo v noci z pá na so...zvracela až do 8h do rána a pak pro změnu přišel průjem.... od včerejšího večera už nekakala ani nepblinkala, v noci ale měla 38 horečku a teď dopoledne 37,2. Jinak vypije co jí dám, ale dávám po troškách,max. 90ml a za hodinku třeba zase .Snědla mi včera 2x trochu bramborové kaše bez másla, kousíček rohlíku a křehký extrudovaný chlebík. Sunar nedávám, bojím se, ještě počkám do zítřka, pokud nebude dnes mít průjem a zvracet. Nejhorší je, že naše malá je závislačka na bílých jogurtech, denně sní 0,5 kg kelímek...musela jsem je schovat v lednici do šuplíku za mrkev, aby je neviděla, pořád si tam pro ně chodí a hledá je...takže chuť by měla, ale nemůžu jí to dát, bojím se, mléko by se dávat nemělo, ale dr. radí br. kaši a tam je také, tak nevím, asi v norm. mléce není tolik tuku jako v UM.
Jinak to teď řádí dost, kamarádky malá to měla také, pak kamarádka, její máma, brácha...a u nás to chytil manžel včera. Mě bylo blbě v pondělí.

pipisek
23. bře 2009

gandy, co jsi koupila za prášky???

pipisek
23. bře 2009

ještě jsem přemýšlela, že bych malé uvařila těstoviny..jen tak samotné, to myslím nevadí a ona je má ráda

gandy
autor
23. bře 2009

Pipisek: koupila jsem sirup Nutrolin-B ( je to do 6 měsíců) a pak mi doporučili Enterol - mějí tam být živé kultury, jsou to prášky, takže rozdělat do pití a to je i pro kojence... Pak homeopatika, ale nevím zda na ně věříš, já ano, tak mi dali CHINA - se tam jmenují....
To máš dobré Naty nemá moc chuť... Teď se probudila a chtěla hamí hamí, tak jsem dala banán, snědla čtvrtku, tak aspoň něco..
Ty těstoviny nevím, spíš rýži bych dala. Ale jogurty určto ne, ještě bych den, dva počkala..

janab78
23. bře 2009

na jidlo můžete dát nemléčnou řýžovou kaši (asi od Nestle, ale je to jedno)ú a do toho banán pro chut. obojí je při střevní chřipce vhodné.Pak samozřejmě bramborovou s mrkví, suchary, piškoty.jogurty ne.enterol je dobrý, nebo probiotické kapky. My tím taky prošli, a bohužel i celá rodina 🙂 A hlavně hodně pít.

kometka5
23. bře 2009

tak my jsme si tímhle taky bohužel prošli...minulou neděli prozvracela celou noc, pak i v pondělí. zvracela i po pití, takže jsme nakonec skončili ve středu v nemocnici na kapačkách. od soboty jsme zaplaťpánbůh doma, malá má dietu, takže může jen piškoty, křupky, rohlík, brambory, rýži, mrkev, banán, jablíčko, jablečnou přesnídávku. hlavně hodně pít...prý má vypít tak kolem 0,5litru čaje. po odeznění přidat libové kuř. maso, vývar z kuř. masa. (to máme ve zprávě z nemocnice)
Gandy, taky dáváme Nutrolin-B, pít by měla jen po lžičkách, nejlepší je oslazený černý čaj s glukopurem. 😉 doufám, že brzo budete fit..držím palce. 😉

pipisek
23. bře 2009

gandy:

díky, odpol až přijde manžel domů, skočím do lékárny něco koupit ... dělával se Lacidophil nebo tak nějak, ten byl i pro malé děti (dávala jsem ho starší holce), ale má výpadek ve výrobě.

Tak všem přeju, ať jsou všechny dětičky brzo fit a ať to nepřeskáče na zbytek rodin 😝

gandy
autor
23. bře 2009

Teda dneska snědla celej banán, sice po kouskách, ale hrozně spinká... Pořád polehává a spí, snad to bude ok.
Taky přeju všem děťákům ať se co nejdříve uzdraví.

skurinka
23. bře 2009

ahoj gandy-tak ja jsem davala kdyz ma malej str.chr.-uvarim mu hermankovej caj a 1kostku cukru a to pije je to na uklidneni zaludku,sem tam mu dam vodu.a na jidlo kdyz nechce tak ho nenutim ,ale slane tycinky na udrzeni vody v tele,piskotky ,rohlik,vyvar s nudlemy a pak nam poradili v nemocnici rohlik namazenej trosickou marmelady ale bez masla ze.a za dva dny to bylo vse ok.ja taky uplne trpim za ty chudacky deti a nejlepsi lekar spanek.preju Natalce at se rychle uzdravi a at je z ni vesela holcicka 🙂

kristi
23. bře 2009

gandy, no tak uvidite, cojsem cetla melo byt o odeznit do 60hodin.....

myslim,ze i ten Hylak by to mel zklidnit...

womenne
23. bře 2009

gandy davaj si pozor na ten spanok aj mne Niko cely den prespal a vnoci sme leteli na pohotovst a ostal na jiske na infuzkach spanok je prvy signal vyčerpanosti organizmu to čo si pisala je malo myslim tekutiny,mne obaja skončili na infuzkach dnes nas pustili.mali rotavirusy 😔 tiež mi maločo pil ale po infuzkach sa to upravilo kontroluj jej pokožku,mylen čo sme prišli do nemocnice čo je 10minut cesty tak sa mu pokožka vysušila najme okolo ustečiek a jazyk mal uplne biely 😔 škoda že niesom zdravotna sestra by som hned vedela čo robit a ako sa zachovat takto neviem 😢

binki
23. bře 2009

gandy: a má průjmy?
důvod proč se tak starám je ten, že Amir prodělal rotavirus 🙂

jitka711
24. bře 2009

Bohužel i nás to postihlo ☹ ...nejdřív v něděli manžela a včera v poledne malou....během 2 hod se asi 12x pozvracela.
Byla jsem u mudr. ta jí hned píchla injekci proti zvracení a doporučila hodně pít studený, po douškách!
Dostali jsme Hylak forte, kulíška- obojí má děsnou chuť, tak doporučila dávat do sladkého čaje.
Po návratu domu, zvracela ještě 4x-to proto, že lokala. Večer dostala průjem-na to máme pomerančovou smektu.taky mela 37st. teploty.Krušno bylo u nás asi do 3hod do rána.
Ted spinká a začala i pít a nevyzvrací to. Tak uvidíme, snad nebudeme muset na kapačku. Nejí. Mám jí dávat glukopur, prý jíst nemusí, hlavně pít! Pak mám dávat banán, jablko, piškoty, slaný vývar, mrkev, rohík.

lenik27
24. bře 2009

Holky, tak my to máme už za sebou..ale...jogurty určitě dávat - vůbec při průjmu. Ostatní mléčné výrobky samo vynechat, ale jogurty pomůžou osídlit střevní mikroflóru, pomůžou s trávením laktózy atd. Jinak s tím glukopurem bych to u průjmu neviděla tak růžově, cukr napomáhá kvašení ve střevě - byť je hroznový. Moc doporučuji Hylak forte u průjmu - třeba do mrkvové šťávičky (odšťavněná mrkev je ideální, žádný Kubík apod.) a dobře vybublinkovanou (nejlépe ubrouskem - ponořit ubrousek a míchat ve skleničce) ledovou Colu - u zvracení (u průjmu ne - zas ten cukr) do lžičkách. My máme čajík u sebe a třeba po deseti minutkách srkneme. A jinak povolit zakázané - pohádky a chování jsou povinné. Snad jsem pomohla a držte se.

pipisek
24. bře 2009

Já pořád nevím s těma jogurtama....jak tady píše lenik27, malá je závislačka na jogurtech, jí jen bílé...dr. zase řekne, že jogurty až odezní akutní stav...no a ačkoliv už byla malá včera bez průjmu i zvracení, tak dnes má průjem zase, snad 10x už jsem přebalovala a převlíkala. Ona v noci začala zvracet i starší dcera, takže my to tady máme zamořené 😒
Nutím je obě hlavně pít, malá to udrží, ta neblinká, ale ta starší to za chvíli vyzvrátí, i když je to podávané po doušcích...asi to chce čas.
Koupila jsem Acidophilus Lactobacillus v kapslích, jenže to do té malé nemůžu dostat, vysypala jsem kapsli do čaje a nic, napila se a vyplivla to a nebude to pít, takže má čistou vodu. Další pokus byl do přesnídávky, taky nic...asi to budu muset do ní nacpat za asistence manžela 😉

jitka711
24. bře 2009

My už nezvracíme, asi nám pomohla ta inkejce. Za to ale nejí...vůbec nic si nechce vzít, tak ten hroznovej cukr jí dávám do čaje. Mě doktorka poradila koupit na to obnovení střevní flory Laktobacilus-Biopron. Ten u nás neměli, tak jsem koupila něco podobného.Jsou to taky sáčky s pomerančovou příchutí. Nasypala jsem jí je do čaje. A druhý sáček si nechala nasypat pomalu do pusinky. Já si ho dala taky a nebylo to špatný

jitka711
24. bře 2009

Ale zase mi malá nechce vypít tu smektu ☹ tak nevím jestli ten Hylak co má 3x denně stačí.

binki
24. bře 2009

biopron je fajn, dávám mu ho do jídla 😀

lenik27
24. bře 2009

Smekta staví, Hylak "jen" obnovuje střevní mikroflóru. Ale je úžasný -jsem alergik na lepek i laktózu a o průjmech a zvracení....vím, o čem mluvím. Malý měl střevní chřipku 2x a - jogurty, mrkev, rýže, časem banán (malinko nadýmá). Jogurty opravdu jen bílé bez smetany a cukru!!!