Střevní chřipka. Co jí mám dát k jídlu?

gandy
22. bře 2009

Ahojky holky, žádné takové téma jsem tu nenašla... Kdyby byla, tak se omlouvám. Mám 17 měsícní holčičku. Ze čtvrtka na pátek v noci nám zvracela, bylo to hrozné, ale dalo se. Pak ještě asi 4x. V pátek už to bylo dobré, ale nic nejedla ani nepila (jen trošku). V sobotu nám toho vypila asi 300ml a skoro nic zas nesnědla. Má prý vypít až 1 litr, což jsem do ní nedostala, málo čůrá... Dneska už se ráno přihlásila o jídlo, dala jsem jí 4 piškoty, to snědla, vypila za celý den asi 150ml, asi 10 lžiček vývaru, a jinak skoro nic... Už nevím co bych jí dala, nejí nepije.. Opravdu už nevím.. Dr.řekl že mám udělat třeba rýžovou kaši nebo krupicovou s odtučněným mlékem... Nevím, hodně se píše že se nemají dávat mléčné výrobky... Nemáte někdo zkušenost, už nevím zda nezavolat na pohotovost, zda by mi neporadili co s ní mám dělat. Kdykoliv jí chci dát něco do pusinky, tak začne plakat....

pucik
25. bře 2009

ahojky, tak i my to máme za sebou, zvraceli jsme v sobotu, v neděli pak už po půl hodině, tak jsme neváhalia jeli na pohotovost, byli jsme tam 5 dní, chce to hodně pomalinku přidávat, hlavně mrkev, brambor, rohlík, rýže, černý slabý čaj, hlavně hodně pít, to je nejdůležitější a po propuštní jsme koupili Nutrolin B (je to sladký sirup, takže detickám chutná) na doporučení lékařky, ráno a večer 3 ml a te´d už papáme vše a jsme vpohodě, tak držím palečky 😉 🙂

petyfox
28. bře 2009

Ahoj holky,
nás to chytlo v čtvrtek ráno sice jen průjm ale za to ......Dnes už je lépe.Včera jsme byli na pohotovosti a dostali jsme dietu a Hylak protože smektu vžy vyzrací ☹ .Máme šetříci dietu
Dieta při průjmovém onemocnění
********************************
1.den Vlažný tmavý čaj mírně slazený v malých dávkách
2.den+suchary nebo rohlík,zeleninový vývar s mrkví a rýži bez zasmažky, banán nebo naškrábaná jablka
3.den+bramborová kaše,kousek vařeného hovězího těstoviny
4.den 250ml mléka rozdělit na celý den
5.den normální nemastná strava
..tak uvidíme jestli to přejde ale čajík pijem pořádně

peppapig
28. bře 2009

Ahoj maminky, tak nas strevni chripka nakonec taky lapila a to ve ctvrtek v noci, mala 4x zvracela, bylo to hrozne nebo nevydala ani hlasku a lezela v tom, 6.smysl mi rekl, ze se na ni mam jit podivat ☹ Vcera mela od rana horecku 38-40'C, dneska rano jsme byli na pohotovosti, prvni jen u sestry a pak u dr. Davame jen ibuprofen a paracetamol, pije stale, ale snedla jen 1 susenku. Jinak proti dehydrataci davame 2 hodiny co 5 minut po 5ml srikackou roztok (slozeni: 200ml vody, 2 lzice cukru, 2 spetky soli) a pak zase za 3 hodiny opakovat. Je to odzkousene a pomaha. Jen to kakani, uz mi dochazeji pliny, nebo na nocniku chudacek usina. Snad nas to prejde brzy!!!

hanule05
2. říj 2011

Ahoj, měla bych dotaz. Někde jsme chytili střevní chřipku, začalo to ve čtvrtek, kdy mladší dcerka se k ránu 2x pozvracela. A pak už byla celkem v pohodě, akorát nechtěla jíst (naštěstí ještě kojím) a byla takové ospalejší. Včera jsem to chytila já - a byl to teda mazec, myslela jsem, že snad umřu (zvracela jsem a ještě jsem u toho dvakrát omdlela), starší dcerka začala zvracet také v sobotu večer, zvracela snad 10x a teď začala průjmovat.

Tak bych se chtěla zeptat, myslíte si, že to mladší dcerka může ještě znova chytit, měla to taky, ale nějaký slabší průběh?

Jinak teda obdivuju děti, že to zvládají, já jsem už po několika hodinách bolestí byla připravená skočit z okna. Fakt hrůza.

mamkamarketa
2. říj 2011

@hanule05 to si nemyslim,ze by to chytla.
to jo deti toho vydrzi fakt hodne. syn mel silenou strevni chripku (prinesl to ze skolky) v noci zvracel kazdych 40-60min ☹ od rana prujem-jen voda. byl vic unaveny,ale i tak si hral,koukal na pohadky,behal na wc... pak to chytnul manza a ten malem umrel. lezel 2 dny jak na smrtelny posteli,vstaval jen na wc... 😅 ale zase chlapa kolikrat skoli i rymicka