Střevní chřipka ročního dítěte. Můžu mu dát sojové ml.?

pajinka111
16. dub 2012

Mám dotaz ohledně střevní chřipky.Můj roční syn začal 3den po očkovaní horečkovat /kolem 39c,pak 38c-3 dny/,pak začal zvracet,ve dve tak 2× ,v noci i 3× a hodně,pak se přidal velký kašel a hodně rýma.myslím že to chytl v čekárně ,na očkování,kde bylo plno dětí,kterým bylo špatně,další den to chytla 13letá dcera.pouze 2dny zvracení,pak já zvracenía průjem 3dny,pak mm pouze bolení břicha..Asi za 5 dní to vypadalo že je zvracení na ústupu,dcera uplně v pořádku,já sem začala kašlat a rýmovat-asi klasická chřipka a mm taky kašel,malej pořád hodně kašlal a hlenovitá rýma,pak kontrola u dr.Za další den po kontrole malej v noci opět začal zvracet a přidal se i průjem,za 2 dny jsme jeli na pohotovost,páč malej vše co vypil a snědl šlo ven.V té době už bylo opět zle znovu i mě,zvracela sem a měla sem průjem..myslím že sme to chystli opět v té čekárně!Na pohotovosti mi dr.řekl,že je to jen viroza,že je malý zahleněný a jak to plyká že mu to dráždí žaludek a má průjem a zvrací,nebo že se udělal dietní chyba!celou dobu byl na dietě:piškoty,ba­nán,rýže,mrkev,vloč­ková polévka,brokolice brambor..nesměl nic tučného ani mléčného..zítra ma jít opět na kontrolu..Je to lepší,večer zvracel 1× a v noci 1× a průjem přetrvává,ale už není vodový ,ale taková kaše ne víc jak 3× za den..Bojím se aby se mu to opět nezhoršilo,jestli můžu začít dávat třeba aspon sojové mléko Zajíc/dcera ho pila když měla alergii na mléko/malej je na mléku zavislý a už skoro 3 týdny ho nedostal,pořád křičí HAM a chce flašku s mlékem,nejhorší je to v noci a večer,má pít pouze černý čaj a heřmánkový..navíc zrovna dnes psala káška že její známě umřelo 2 měsíční dítě 6 den na střevní virozu..dost se pojím že na še dr. to dost podcenuje,už to trvá moc dlouho..

jop
16. dub 2012

@pajinka111 ahoj, nejsem lékař, takže nedokážu poradit s konkrétním problémem, ale rozhodně bych změnila doktorku - co je to proboha za doktorku, která zve dítě ne očkování a nechá ho sedět v čekárně s nemocnýma dětma???? To musí být s prominutím neskutečná k.áva. Osobně bych šla k jinému doktorovi, protože k této dr. bych nemohla mít vůbec důvěru.

pajinka111
autor
16. dub 2012

@jop no bohužel to bylo naopak..já byla v poradně pro děti a bylo tam plno nemocných..prý lidi chodili celý týden nemocní,tak šli s dětma ikdyž byla poradna,tady řádí úplná epidemie,marodí celé rodiny..Dr.hodně nadávala,že tam jsou..byla tam ovšem i nemocná miminka..jedno 3 měsíční a další půlroční..všechny zvraceli..Na pohotovosti byl jiný doktor a nic moc k tomu neřekl,jen že je hodně zahleněný a pokud nebude pít,tak musíme na kapačky do nemocnice..zatím naštěstí pije dost a plínky má mokré..ikdyž dost i od průjmu..

baris
16. dub 2012

@pajinka111 ahoj, taky to znám. Bohužel, když řádí virózy, maminky i třeba příjdou na čas pro nemocné, ale je jich tam tolik, že tam ještě pořád sedí, i když už mají být jen děti objednané na očkování.

Co se týče mléka - nemá se dávát, protože zahleňuje. Ale já mám závisláky na mléčných výrobcích - v podstatě mi nic jiného nejí, takže i při rýmě, kašli (když jsou zahleněné), stejně jí mléčné výrobky, jinak by asi umřely hladem 😀 . Takže pokud už je to s ním lepší, tak mu zkus dát třeba dopoledne poloviční dávku toho mléka.

A pokud pije a hlavně je mokrá plínka, tak je to OK. Já byla s první dcerou, když měla 11měsíců v nemocnici na kapačkách - měla afty po celé puse i v krku, tak vůbec nepila.

Držím palce, ať to dobře dopadne.

ludva
16. dub 2012

@pajinka111 Ahoj, s mlíkem vydrž, nebo se budete točit v bludném kruhu :( Dávala bych hlavně Baby lactobacílky. Střeva se musí srovnat, jinak z nemocí nevyjdete, takže dietka bohužel a hodně pít (voda, čajík)
Držím palce 😉

@jop jenže bohužel někdy je to tak, že máš společnou čekárnu pro víc doktorů a ti mají různou ordinační dobu ☹

pajinka111
autor
16. dub 2012

@baris díky ,my máme taky společnou čekárnu,takže tomuhle se nijak nevyhnem a hohl to chytit stejně pak jinde..jsou tu nemocní snad všichni..hrozně pitomí je to zvracení v noci..najednou začně blinkat,já vyletím,všechno mokré ,všechno převlíst,malej ječí ,pak uspát a za chvilu znuvu..bojím se usnout ..
@ludva taky díky, mlíčko mu dávat nebudu,jen se přemýšlela že bych zkusila to sojové mléko Zajíc,s mlékem to nemá nic společného,je to rostliné a je tam napsáno,vhodné i při zažívacích potížích,dcera to pila na alergii na mléko..je to šílený ho uspat bez mléka,čaj nechce háže ho pryč a ječí..ale nakonec mu nic jinýho nezbude,někdy se mi podaří uspat v náručí,což od půlrodku usínal krásně sám v postýlce..hrzný že nevím co mu mám dávat..pořád křičí HAM ..

jop
16. dub 2012

@pajinka111 aha, tak to jo, když je to vyjímečná situace a máte takovou epidemii ☹ Náš malý měl taky průjem kolem toho 1 roku a co mi dr. doporučila, tak je Kulíšek, je to takový nápoj, který obsahuje všelijaké minerály atd., které děti při průjmu a zvracení ztrácí a potřebují je :
http://www.kulisek-ors.cz/
Na chuť mi to přišlo fakt hnusné, ale synovi to chutnalo, nestačila jsem se divit, asi byl taky hrozně hladový, vypil to bez problémů a určitě mu to pomohlo.
Jinak taky doporučuju probiotika, to je na zažívání super.
Mléko bych rozhodně vynechala, to se toho průjmu jinak nezbavíte. Sojové mléko neznám, takže nevím.
Já jsem se ještě nesetkala s doktorem, který by měl společnou čekárnu, takže proto se divím. U nás mají doktoři společnou "předčekárnu", ale čekárnu má každý samostatně. Podle mě je opravdu hloupé, když je jen 1 čekárna pro více doktorů ☹ Ale myslím si, že dr. neměla dávat tvému synovi očkování, když byl mezi nemocnýma dětma, měla si vás pozvat na jindy, je to zbytečný risk.
Držím palce, ať už je to lepší.

llluckaaa
16. dub 2012

Malé děti by moc sóji jíst (pít) neměly kvůli obsahu fytoestrogenů, které se chovají jako hormony a můžou ovlivnit jejich pohlavní vývoj. Ale mohla bys zkusit třeba rýžové nebo ovesné mléko. Zkus se podívat třeba v DM nebo si vyrobit doma podle receptů na internetu. A nebo dávej mléko jako před tím, ale hodně ho zřeď (jestli ti to tedy u dítěte projde).

dana3262
16. dub 2012

@pajinka111 k tomu systemu u doktorky se nebudu vyjadrovat, to je proste priserny. U nas taky hnus. Ale sojovy mliko bych klukovi urcite nedavala! Soja je hormonalne cinna! Jsou jiny mlika! Ovesny, ryzovy, mandlovy... Nas malej pije caro s vodou+trochu mlika (jakyhokoli) krome sojovyho. A pak je dobrej takovej ten ryzovo mrkvovej odvar. Prodavaj v lekarne. Drzte se!

pajinka111
autor
16. dub 2012

@jop díky za doporučení kulíška určitě hned zítra koupím!divím se že mi nic takového dr.nedoporučila,jen od začátku homeopatika-které dává všem a na všechno a naprosto na nic to nazabírá! aty probiotika taky zkusím,pokazit to tím určitě nemůžu..
@llluckaaa aha,tak to teda koukám 😲 ,moje dcerka měla od jiné dětské dr. a z nemocnice v Brně kde ležela,doporučené právě to to sojové mléko Zajíc-pila to od 7 měsíců,měla alergii na kravské mléko a pila to asi do 5 let. a také jedla veškeré sojové jogurty atd..je to už 12let,takže asi se otom ještě tolik nevědělo-doufám že jí to nijak neublížilo..ale vypadá v pořádku..tak sem si říkala že jako ,náhražka mléka by to mohlo být dobré..tak to nebudu riskovat,mrknu na to rýžové v DM díky
@dana3262 taky dík,to sem netušila jak je to sojové špatné,tenkrát to bylo dceři doporučeno nemocnicí.. 😲

dana3262
16. dub 2012

@pajinka111 nemyslim si, ze je spatny..je ohrome bohaty na vitaminy a mineraly. Vim o tom, ze se doporucuje detem od 1.roku, ale u chlapecku bych byla opatrna. U holek nevim. Tomu jsem se moc nevenovala-mam 2kluky 😅