Střevní chřipka, viroza. Jak dodat tekutiny?

ava
4. bře 2010

Můj 10měs.syn v noci začal zvracet a zvracel i ráno po kojení a po tom, co jsem mu lžičkou vpravila černý oslazený čaj. Mám obavy, aby neztratil moc tekutin. Jak to děláte vy při zvracení?

Večer jsem mu poprvé dala ovesnou kaši od Hippu (dop.od 5.měs), takže to může být příčina, ale spíš asi viry, kterých je teď prý hodně...chodíme často mezi jiné děti. Jak to probíhalo u vašich dětí, pokud měly podobné problémy?

vodnarky
6. bře 2010

ahojte..rada vam prezradim nasu skusenost..nasa malinka mala tiez taku virozu..zacala vraciat a vracala uz aj ked nemala co,,do toho dostala vysoku horucku38,6 a okamzite sme utekali do nemocnice..dodam,ze zijeme v irsku..prisli lekary,pozreli ju,znizili jej horucku a naordinovali nam seven-up.. 😅 ..bola som s toho trocha soknuta,ale na moje prekvapenie to zabralo..no a mam kamaratku co ma 8 mesacnu dcerku a jej to lekary naordinovali tiez.. 😅 ..zvlastna medicina..nie?

ivika18
6. bře 2010

vodnarky, já jsem slyšela o kofole, jde tam asi o ten cukr, ale pro 8měs. to je docela síla, to náš malý nepije ani normálně ve 2 letech. A teda upřímně, když by mi bylo blbě, tak bych na to neměla moc chuti 😉

ava
autor
7. bře 2010

vodnarky - to se mi ani nechce věřit! BTW - mně nejvíc od zvracení pomohla studená cola---
jak dlouho ten průjem může trvat? Už to má 4.den a začínám být nervóní (dnes asi 4x). 😕

ivika18
7. bře 2010

ava, už by to snad mělo pomalu ustat, zkoušela jsi třeba rýžový nebo mrkvový odvar? Mně to teda malý nidky nepozřel, ale prý to pomáhá na průjem.

luthien.k
8. bře 2010

ava, nám doktorka dneska taky radila na průjem - mrkev, rýži a brambory, ale nenutit ho... Prý to pěkně čistí střeva. My sice nezvraceli, ale měli jsme vysoké teploty, ty už naštěstí ustaly a zůstal "jen" průjem.
Jinak jak dlouho průjem může být, to netuším, nás jestli do dvou dnů nepřejde, tak volám doktorce nebo ho tam zrovna vezmu (máme ho už dva dny).

ava
autor
8. bře 2010

Ty odvary jsem samtné nedávala, ale jako oběd - mrk s rýží.
Dnes už kakal jen jednou, ale průjem to byl .. asi bude trvat, než se to zahustí. Nezvracel už 3 dny, snídal banán, na oběd cuketa a brambor /mrkve a rýže už jsem přejezení../, vše krásně ztrávil. No a večer jsem mu dala na sváču borůvkovou přesn.Hami /borůvky staví, jak známo/ a zvrace zas... 😔

ava
autor
8. bře 2010

luthien.k - a máte taky virozu? Z čeho měl ty teploty ajak dlouho ? a jedna off-topic - už spíte bez kojení? Já teď v rámci zavodňování kojím v noci co 2 hodky