Střevní kolika u 6ti měsíčního dítěte. Je to možné?

stesticko1
2. dub 2011

Ahoj holky už nevím co dělat---mám dceru 6.měsíců a už od narození mi trpý na koliky a má je pořád hodně jí bolí bříško a hlavně večer 😒 😒 je to vůbec normální aby pořád měla takové bolení stále jen kojím zatím ani příkrm nemáme občas dám kaši na noc ale málo a přes den dávám někdy čajík na žízen,,,jinak nic...taky máme reflux jícnu tak asi to bolení může být i tím...a jak dám večer do postýlky děsnej řev...ad dělám co dělám zkusila sem vše,,už nevím co dělat---nemáte nějakje fígl...????

sarlotta
2. dub 2011

No co poradit za těch 6měs už jsi určitě zkusila úplně všechno 😅 😒
A jak je na tom dcerka s pohybem ? otáčí se, lozí ?
Denní koupání v teplejší vodě, masáže olejíky, polohování na bříško.
Důkladná kontrola stravy při kojení, vynechat všechny mléčné výrobky a test na nesnášenlivost kravského mléka.

Pokud jsou to ovšem pořád klasické koliky a není to spíš únava po celém dni, kdy spousta dětí je večer rozmrzelá, protivná, ubrečená. pomáhá pevný řád, režim a rituály, koupání ve stejnou dobu a ukládání ke spánku.
co nošení v klubíčku, v šátku před usnutím ? plenka na chumlání do ručky.
když ji dáš usnout jinam než do postýlky taky pláče ?
škoda že jsi tohle nedala jako diskuzi... 😉

fiallinka
2. dub 2011

A co na to doktor? Dokonce jsem slyšela už i o alergii na jakousi složku tvého mléka, která se takto projevovala, ale to je hodně vzácné... ale to ti napsala už sarlota... ale jinak: myslíš, že jsou to fakt koliky? Na dálku to nejde poznat 🙂, ale kdyby to byl jen řev večer v postýlce, tak problém je spíš s usínáním a tím, že nechce být sama, než s břichem...

romana29
3. dub 2011

Daneček na to trpěl snad do dvou let? Nebyl problém, aby začal v noci šíleně řvát a když jsem mu sáhla na bříško, byly tam bublinky a bolelo ho .... a to jsme vyzkoušeli fakt všechno 😒 , přestala jsem kvůli tomu i odsávat MM, protože jsem myslela, že to má z toho. Vyzkoušeli jsme různé probiotické kapky... Nejlíp asi zabraly Baby calm, ale pak prostě stačilo cokoliv, co mu nesedlo a bylo zle.
Nutno podotknout, že on miluje luštěniny, takže se toho asi hned tak nezbaví 😀 . Ostatní členové rodiny ohrnují nad čočkou nos a on se oblizuje až za ušima 🙂.
Nezbývá, než vydržet, někdo to hold má dýl, někdo kratší dobu.