Střevní viróza u 2leté dcery, máte zkušenost?

Malá má necelá 2 roky a už po 3. má střevní virózu. Máte s tímto zkušenost? Dr. mi řekla, že to chytne venku, že to nemusí být z jídla atd. Ty první dvě zvládla vcelku Ok, ale jak je větší, je skoro nemožné do ní něco dostat, nechce mi nic sníst, žádný rohlík, vypije max trochu vody, kousek banánu a konec. Vypít černý čaj a nějak jí v něčem dát enterol je nadlidský úkol. Násilně jsem do ni dostala teda trochu čaje s práškem přes stříkačku od panadolu, ale neporadíte jak na ni? Vysvětlit na to nemá věk, nechápe to.
renca_hanych
4. črc 2014
@barinkas naši oba synové měli v zimě rotaviry - skončili jsme s tím v nemocnici protože starší syn v té době měl právě 3 roky byl odvodněný, úporně zvracel, mladší syn v té době 11 měsíců měl jen průjem ale nic hroznýho, léčba - dieta, probiotika, zavodnění.....dělal dr. malé stěr ze stolice? pokud se to opakuje často po sobě, je možné že může mít nějakou bakterii, kterou jakoby "přechodí" ale nevyléčí se to. Jíst malá nemusí, důležitý je pití, takový litr denně alespon, zkusit i zavodnovací Kulíšek a dávat i po lžičkách chlazenou coca-colu, zkidnuje zažívání - vím je to samej cukr :-p přeju hodně štěstí, zažilas jsem s dětma jednou a pevně věřím že zas na dlouho dobu naposled! je to nepříjemný..PS jak se ta viroza u dcerky projevuje konkrétně? průjem, zvracení, bolení bříška, teplota?
barinkasautor
4. črc 2014
@renca_hanych Dr. dělala stěr stolice, v pondělí bude výsledek. Zatím jen zvracela ve středu, včera a dnes trochu. Vím, že kulíšek je fajn, ovšem problém je fakt to do ní dostat.
Má to trochu jiné jak minule, to měla průjem a teplotu teda fest. Teď zatím bez průjmu, ale Dr. říkala, že bude. Teplotu měla až dnes, do té doby nic. Bříško nevím, zda bolí, kdy se zeptám prý ne, ale u ní těžko čemu mohu věřit. Říká na většinu věcí teď, že nene.
Po lžičkách jsem zkoušela, to nevezme nic. Nevěří tomu řekněme asi...
hofka1
4. črc 2014
Coca Cola pro malé děti ne, je to žiravina, lepší nebublinkovaná Mattonka vychlazená přislazená Glukopurem .. radil nám to jeden dětský lékař a je fakt, že holce to spravilo žaludek, když neudržela ani čaj.
katyxq
4. črc 2014
nasadit probiotika (trvale, po jídle), Hylak forte (využívat alespoň jednu lahvičku, bere se před jídem nebo s jídlem, jde to i do něj zamíchat) a upravit stravu 😉
barinkasautor
4. črc 2014
@hofka1 colu bych nedala už z důvodu, že to bublá. Matonku jsem koupila ráno, že z ní uvařím čaj, no bez úspěchu, asi to pozná, nevím. Samotnou nevypije. Ani přislazenou. Malá je hodně bojovník, jak něco je jinak než je zvyklá, nesní a nevypije to bohužel. Takže hezky násilím zas večer čajík s enterolem, ale po obědě zřejmě zabral a bylo lépe, spala skoro 5 hodin.

Jídlu moc nedala, ale nevadí. Uvidíme zítra.
lv
4. črc 2014
ta coca cola se dává vychlazená, až namražená, samozřejmě vtřepaná od bublinek, lžička co 10minut, ale ne na prljem, ale na zvracení..to tak ten enterol, Hylak...jíst nemusí /nebo nejlépe nemá den dva/ a pak dieta..
lv
4. črc 2014
ta coca cola se dává vychlazená, až namražená, samozřejmě vtřepaná od bublinek, lžička co 10minut, ale ne na prujem, ale na zvracení..to tak ten enterol, Hylak...jíst nemusí /nebo nejlépe nemá den dva/ a pak dieta..

Začni psát odpověď...

Odešli