Suchý dráždivý kašel už měsíc, máme zajet na plicní?

piskac
26. led 2013

Ahojky, máme 15m chlapečka, má suchý kašel, který trvá asi měsíc, hlavně v noci, někdy se až dáví, kolikrát se ráno pozvrací po snídani, jak je zahleněný, moc mě to trápí, dr. nám dala Fenistil kapky, na noc Dithiaden, poslechově nic neslyší, ani na výtěrech nic nebylo, teoploty nemá, ale ten kašel je šílený, hlavně to trvá dlouho, teď mu dávám asi 5dní Sinecod a taky nic moc, co myslíte, nebylo by lepší s nim zajet někam na plicní? Aby ho pořádně vyšetřili tam, dr. mi řikala, pokud se to nezlepší, tak nám dá antibiotika, ale když nemá teplotu?

nellisek
26. led 2013

ahoj, tohle jsem řešila nedávno. Malá kašlala 1,5měsíce hlavně v noci, dávila se, brečela. ráno si odkašlala a pak do večera nic. Doktorka říkala že poslechově vše v pořádku,udělala výtěr, a ten taky v pořádku. Měli jsme jeden sirup za druhým, nic nepomáhalo. Na vánoce jsem 3dny dávali v noci protazin a ani ten nezabral. Už sem se naštvala, protože malá už byla vyčerpaná a zajeli jsme na pohotovost. Vše jsem řekla doktorce a ta řekla že už nezbývá nic jiného než to přeléčit antibiotiky. Nejsem zástance dávat ant. ale musím říct za 2dny byl klid. Už je to měsíc po ant. a zatím bez kašle, tak že asi tam nějaký bacil musel být, když zabrali ant. Podle mne není normální aby dítě tak dlouho kašlalo, pokud tedy není na něci alergické, ale to by zabral fenistil. Uvidíte po ant. bude vše ok. Písněte. pa

jajalu
26. led 2013

ahoj,synovi budou brzo 3roky a přesně tohle řešíme teď.nezabraly fenistil kapky ani pleumolysin,stoptusin,sinecod.dusil se a dávil,hlavně v noci.už skoro ani netopíme aby ho teplo nedráždilo.vyhrotilo se to až na návštěvu pohotovosti.antibiotika dobral,sirupy na odkašlání taky a opět kašle!!!už taky nevím co s ním.zda zajít na alergo?po ránu hodně vykašle,jinak spíše suchý.je to děs.třeba vám antb.pomohou ale u nás nevím.poslechově byl taky čistý,jen mírný otok a zarudnutí vkrku,ale to bylo z dávivého kašle.jinak,nám dali na noční utlumení prášky spiropent,docela zabraly,ale kašel nevyřešily.

piskac
autor
26. led 2013

s těma kašlíkama je to hrůza, ☹ ☹ , jajalu,kdyby jste tam šli na to alergo, dej vědět jak jste dopadli, je to děs do těch tělíček cpát nějaký chemie a k ničemu

hanickast
26. led 2013

Ahoj, když to tak čtu, napadá mě alergie, třeba na peří, na roztoče. A na takovou alergii fenistil vůbec není. Myslím si, že plicní by byla dobrá volba, tam zjistí i jestli má děťátko dost kyslíku v krvi - dají takový kolíček na prst a je to. Já to měla s mojím klukem, když mu byl rok, a třeba na Bulovce můžou udělat vyšetření bronchoskopem.

jajalu
4. bře 2013

Tak nám bylo na ORL řečeno,za vším hledej nosní mandli? Prý ji má dost zvětšenou a dělá mu veškeré problémy-rýma,kašel,chrápání a dušení.Termín na odstranění máme až na 5.4. do té doby se musí stále dusit.Špatně spí a jakmile se rýma rozteče,křičí že nemůže dýchat.Snad už pak bude klid. K tomu má ještě vrozeně nakřivo nosní přepážku ☹ Taky prý má dost velký podíl nástup do školky.

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @piskac @jajalu @hanickast @nellisek

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem vašich ratolestí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co pomůže a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉