Syn je zahleněný. Co by mu pomohlo?

luca76
11. led 2010

můj roční syn je už asi týden hodně zahleněnej. Už se mi to zdálo o víkendu lepší, ale dnes je to zase o trochu horší. Nemá teplotu, je normálně veselý, jen noc a krk má hodně zahleněnej a pořád tak jakoby chrčí. Brali jsme hedelix, ale už je to týden a nechci ho brát zase nějak dlouho. může mi někdo poradit, co pro roční dítě na zahlenění? nějaké bylinky nebo něco... předem moc díky 🙂

ined77
11. led 2010

ahojky 🙂 ,
a u dr.jste nebyli?
kašle malý,vykašlává?asi potřebujte nějaké kapečky na vykašlávání...
na kašel jako takový je výborná cibule s medem.roční prcek pokud není alergik by med už mohl 😉 .
ale určitě bych se raději poradila s dr.,po našich zkušenostech teda 😅 .
nám se zahlenění vyklubala obstrukční bronchitida ☹ .

luca76
autor
11. led 2010

díky moc. já právě zatím za dr. nechci chodit, aby tam ještě něco nechytl .... dávám hedelix a čaj na kašel... a myslíš, že tu cibuli může už ted, když je mu teprv rok?

ined77
11. led 2010

já myslím že by mohl,pokud není vyloženě alergik nebo nemá k tomu potenciál.
nakrájíš úplně na jemňoučko do sítka na hrnek cibuli a dáš pár lžiček medu...podává se ta šťáva,která z toho nakape do hrnečku.třeba 3x denně 1 lžička.
pokud by se ti nějak osypal nebo podobně,tak to vysadíš 😉 .

zanetka82
11. led 2010

Luca já bych ti osobně doporučila sirup Spiropent 😉 Nám pomáhá hodně. Zkus si ho koupit. Dej ho malému ale tak 2 hodinky před spaním....rozpouští hleny a bude ho to nutit na kašel. 😉 🙂

tomasek06
11. led 2010

Spiropent je dobrý, ale je jen na předpis. A ta cibule taky hodně pomáhá. Hlavně hodně osladit, aby to vypil.

shaula
11. led 2010

Můžeš zkusit jitrocelový sirup. Ale jestli to trvá už přes týden, tak bych zašla k doktorce.

fifinek
11. led 2010

Ahoj, malý byl taky hodně zahleněný a koupila jsem mu ACC sirup pro děti a při další nemoci Solmucol sirup je to to samé a je to opravdu moc dobré hodně to pomohlo, jen nevím jestli je to už od roku,ale snad ano.

ledik
11. led 2010

ahoj luco, já dávám malé taky hedelix, ale teď se nám rýma a hleny taky držely asi týden, tak jsem to prostřídala se sirupem mucosolvan junior (je i pro nejmenší mimina a bez předpisu) a po 2 dnech jsme ok. Tak nevím jestli to bylo tím sirupem, nebo prostě už to odeznělo samo.

alishia
12. led 2010

je to tyden, co jsme zdravi. Malej byl silene zahlenenej, byl veselej, ale mel silenou rymu, na pruduskach mu chrcely hleny, a dost kaslal. Tyden sem to vydrzela, protoze jeden den se mi to zdalo lepsi a druhej to bylo zas hodne spatny. nakonec sem s nim sla k doktorce, a ta rikala ze je strasne zahlenenej. napsala mu antibiotika a po 3 dnech se to zacalo zlepsovat. Takze radsi zajdete k doktorce, at se tem detem ta ryma nedostane do usi a nebo at nedostanou zapal plic.

soanpe
12. led 2010

pokud nejsou teploty, tak bych ATB nedávala
já mám dobré zkušenosti s mucosolvan roztok.na rozdíl od sirupu se dává jen 1ml bud volně nebo do čaje-
před spaním nedávat,aby se prcek neudusil hleny

gabca1
12. led 2010

Naše malá je také zahleněná k Dr. jsem s ní zašla po 5ti dnech. Na průduškách neměla nic tak nám doporučila odsávat rýmu, Mucosolvan sirup Junior, Vincetkové kapky do nosu. V případě teploty nebo zhoršení kašle máme naklusat. Ale teplotu nemáme vůbec a rýma jde ven hezky tak už to snad bude dobrý. Prý se ty virózy táhnou dost dlouho... Mucosolvan máme dávat 10 dní.

kremca
12. led 2010

Nám hodně pomáhají kapky sinupret - jak u starší, tak i u mojí mladší. U nás je až od roka, ale podle výrobce a na Slovensku se dává již od 4kg, takže i novovrozencům. A i mudra říkala, že u nás je to od roka jen kvůli legislativě a poplatkům. Jsou to bylinky, takže přírodní. A opravdu to pomáhá i při zadní rýmě. 🙂 Ťuk, ťuk.

shaula
12. led 2010

Soanpe - naši kluci taky neměli teploty a zahlenění byli dost. Doktorka nechtěla dávat hned ATB (s čímž souhlasím), ale když to nepřešlo ani po měsíci, tak jsme dostali ATB a do týdne byli OK 😉

petja
12. led 2010

..no akorát že stejnou službu a bez vedlejších účinků ti udělají dobře vybraná homeopatika.Na zahlenění je opravdu super cibule.Uvařím ji oloupanou,na čtvrtky nakrájenou 10 min a pak nechám 10 min stát,přidám buď hřebíček,nebo kávovou lžičku majoránky,samože scedím a přidám med,jak je čaj trochu méně horký.Rozhodně se nedá srovnávat vůně při vaření a výsledná chuť.
Na kašel je super čaj z ječných krup.
Vincentka je ideální,pokud ti ji dítě vypije.Filípek jí teda miluje,jak jsme léčili,nechal si vždycky nalít do štamprle a byl těžce důležitej 😀
Na takové ty mucosolvany apod bych si dala pozor,zrovna nedávno jsem studovala příbal leták od hedelixu,to s břečťanem teda nemá moc společnýho... 😝 Navíc neznám moc lidí,kterým by to pomohlo

luca76
autor
13. led 2010

díky moc za všechny rady🙂 K doktorce jsme zatím furt nešli, protože vždycky ráno vstanem, dýchá dobře a říkám si, super, už je ok, ale asi po hodině, co je vzhůru zase začne chrčet...tak pořád váhám, jestli k dr. jet...přece jen tady v tom sněhu autem, navíc čekárna plná nemocných dětí...no uvidíme... asi zkusím ten mucosolvan junior... a chtěla jsem se zeptat, ta vincentka do nosu ve spreji, to je i pro roční dítě? nebo mám koupit normální vincentku v lahvi a dávat mu to pít?

ined77
13. led 2010

luca 🙂 ...vincentku do nosíku může i malé mimi 😉 .já ji dávám,když vidím,že začíná rýma a většinou se nám potom ani nerozjede 🙂 .a pokud ti vincentku vypije,můžeš dávat i pít 😉 .

luca76
autor
13. led 2010

díky moc🙂 koukám, že máte doma taky Matyáška 🙂

gabca1
13. led 2010

Holky a kolik té Vincetky dáváte vypít?

bajnokova
13. led 2010

Ahojka Petja mužu se tě zeptat jaké dáváš homeopatika já dávám Hepar 15ch,Spongiu 15ch,a na rýmu Dulcamara 15ch

ojo
13. led 2010

na zahlenění nám dr. také poradila koupit si vincentku minerálku a přidat ji trocha do mléka, páč mléko zahleňuje 😉

petja
14. led 2010

Tak Filípek prostě pije Vincentku sám od sebe,asi ví,že mu pomáhá.Já jsem jí naplno využila,když měl asi před 2 měsící laryngitidu.Pokud byste chtěly dodržovat dávkování,určitě je na etiketě...
Bajnokova,Filí má rýmy spíše typu Nux vomica,či naopak Sambucus Nigra. A u kašle jsem využila zatím jen právě na laryngitidu Spongia tosta,ta zabodovala naprosto úžasně.

luca76
autor
14. led 2010

díky moc za všechny rady. vincentku koupím, jak do nosu, tak i na pití. a budeme chodíit do solné jeskyně 🙂 snad už se nám pak ty nachlazení vyhnou 🙂

hary
15. led 2010

Ahoj, jen přidám naší zkušenost. O zahlenění vím hodně, mladší syn (15 měsíců) už měl 3x bronchitidu 🙄 a xkrát jsme byly zahlenění tak, že musíme dýchat dýchátka. Ale co nám teď hodně moc pomohlo a na co nedám dopustit jsou kapky Kaloba!!!!! Je to přírodní produkt, výtažek z kořene pelargonie africké či co, a fakt nám to zabralo. Měly jsme je poprvé, narazila jsem na letáček u doktorky a už jsem nevěděla co mám dělat, tak jsem je koupila jako další naději a zabraly hodně brzy. Mají se spotřebovat do 3 měsíců po otevření, takže věřím, že přírodní jsou. Opravdu je doporučuju na zahlenění a na průdušky!!!! Nám fakt pomohly 😅

ined77
15. led 2010

hary 🙂 ...díky za tip 🙂 .my jsme měli bronchitidu zatím jen 2x(v 6.měsících a ve 13-ti ☹ ),ale při druhé jsme skončili na JIP ☹ .
kapky si budu pamatovat 😉 .

binki
15. led 2010

kromě léků je na zahlenění nejlepší vařená mrkev, mrkev odhleňuje tělo...

ined77
15. led 2010

to je dost možné,ale na bronchitidu je i mrkev zcela jistě krátká 😒 😉 .

hary
15. led 2010

Ined, a máte nějaká dýchátka?? Já jsem z toho všeho pěkně otrávená, první bronchitida byla ve 3 měsících a pak v půl roce, další kolem roku. I školku staršího jsem kvůli tomu omezila, ale stejně. Kdo má rýmu a jen kolem nás projde, tak jí malej chytí taky, a jak má rýmu, do několika dnů to má na průduškách a chrčí a chrčí a pak až sýpe, hrůza. Teď se mu ještě ke všemu ukázal ekzém, ale to prý souvisí s těmi respiračními problémy. Takže dýcháme, hodně nám pomáhal Mucosolvan, ten fakt dobře rozpouští hleníky, taky nám pomohla cibule s medem (alergik není, takže to snášel bez problémů), ale ty kapky Kaloba byly super!!
Tak držím palce, abychom měly děti už jen zdravé 😎

ined77
19. led 2010

hary 🙂 ...ne to nemáme.jen na jip dostával malý ventolin?jestli to nepletu.naštěstí se teď drží,rýmu už má asi třetí po sobě,ale nic hrozného.snad už to tuto zimu překonáme bez problémů 😒 .
malému dělal dobře spiropent,to se mu viditelně ulevilo během chviličky.
ten ekzém je na houby ☹ .
tak snad už bude dobře,hodně zdravíčka i vám 🙂 .

mikulka
22. led 2010

Holky, psaly jste tu o přírodním léku Kaloba, TEN TAKY ROZPOUŠTÍ HLENY?
Malý neumí samozřejmě hleny vykašlat a bere tu kalobu. ALe nevím, zda ta právě naopak ty hleny netvoří, aby nebyl dráždivý kašel?

Znáte něco, co ty hleny rozpustí? Nechtěla bych čekat do po na dr., jela bych do nějaké pohotov. lékárny hned zítra... Mucosolvan se mi ale nezdá, ten spíš ty hleny tvoří, aspoň u mně, když ho beru, to tak je.

chiwule
22. led 2010

ahoj, nám pomohl Mucosolvan, hleny krásně rozpouštěl a pomáhal malé snadno vykašlat a dostat ven i zadní rýmu. Stačily 3 dny, bere se 2x denně, stačí opravdu malé množství.