Syn je zahleněný. Co by mu pomohlo?

luca76
11. led 2010

můj roční syn je už asi týden hodně zahleněnej. Už se mi to zdálo o víkendu lepší, ale dnes je to zase o trochu horší. Nemá teplotu, je normálně veselý, jen noc a krk má hodně zahleněnej a pořád tak jakoby chrčí. Brali jsme hedelix, ale už je to týden a nechci ho brát zase nějak dlouho. může mi někdo poradit, co pro roční dítě na zahlenění? nějaké bylinky nebo něco... předem moc díky 🙂

mikulka
23. led 2010

chiwule: díky, už ho mám doma, a zatím jsem dala jednu dávku. Snad brzy pomůže. ☹

chiwule
29. led 2010

mikulko: tak jak jste na tom? Zabralo to nebo stále válčíte?

iloha
30. led 2010

My bojovaly od září (měli jsme i atb, vystřídaly Hedelix, mucosolvan, mucoplant, stodat a nic), před vánoci nám mudra řekla, že dle krve prostě zánět, ale jinak na průduškách čistá, bez teplot, jen kašle a má "nesmrkatelnou rýmu" a tak řekla jen zase kapky a vincentku do nosu.Od nového roku jsem zkusila nasadit vironal (bylinky) 2 kapky denně, a 3x 15 kapek sinupretu (na odhlenění nosu a průdušek ) a alespoň ze začátku 3x týdně solná jeskyně a pak 1x za týden a do nosu nejdříve mořskou sůl s mědí a pak vincetku a už jsme v pohodě.I krev dopadla na výbornou.
Vironal se podává po dobu třech týdnů a pak týden pauza (podpoří imunitu), sinupret 10-14 dní a píšou, že je dobré balení dovyužívat, aby se nevrátilo. (Sinupretu máme nějaké slabší balení, prý se může dlouhodobě, aby nedošlo k recidivě)

mikulka
30. led 2010

U nás mucosolvan zabral bezvadně, během 2 dnů zlepšení! Dnes ho dobíráme. Myslím, že ten týden stačí.
Díky za tip.

glickaiva
30. led 2010

Luca 76: já měla zpátky měsíc a půl stejný problém. U doktora jsem s tím byla dvakrát. Hedelix u Nás apsolutně nezabíral, zabral na kašel Musosulvan sirup, bezva. Jinak pořád odsávej, doporučuji odsávačku na vysavač, je to dokonalost. Když budeš odsávat, předejdeš dalším komplikacím jako je záněk prudušek či vedl. nosn. dutin nebo zánětu středního ucha. Pokud bude zahlenění přetrvávat dýl jak dva týdny určitě zajdi k Mudr. at provede výtěr z nosu, zda-li tam není nález. Pak by dal Mudr. místní ATB a bude po problému. Jinak muj Mudr. mi na rymu doporučil a to dle otorinolaringolora Otrivin, prý je nejučinější. U nás to tak bylo. Hodně uspěchů v léčbě.

petrianka
2. led 2014

Nám pomáhá Psí sádlo za dva dny bylo vidět značné zlepšení.