Syn má opakovaně angíny, co s nimi?

ezenduska
13. čer 2013

Ahoj maminky, máme problém. Začnu asi od začátku, snad se do toho nezamotám :D
Loni mi syn nastoupil do školky a jak to tak bývá přišla dlouhá řada více méně navazujících onemocnění, kdy jsme byli víc doma než ve školce.Píchání oušek, nachlazení, chřipky.. V červnu syn podstoupil vyndání nosní mandle a světe div se moc to pomohlo, od června až do února byl naprosto zdravý a pak se to vše po.....
Začalo to první angínou, za měsíc byla další a za měsíc opět další. Pak se dostavila delší pauza skoro dva měsíce a bylo to tu zas. To už jsem nechávala dělat i výtěr s tím že tam má klasického angínového bacila. V sobotu dobral poslední prášek penicilinu a dneska už si opět stěžuje že ho bolí krk, bojím se co z toho do rána zase bude. Máte někdo podobnou zkušenost? Pokud se to do zítra rozjede asi půjdu už rovnou na orl a ne k dětské doktorce. Ale stejně... Nějaké rady prosíííím ☹

andy80
13. čer 2013

Jako dítě jsem na angíny trpěla. Měla jsem jít na vyndání krčních mandlí, ale naštěstí to odeznělo a mandle mi zůstali tam, kde mají být. Teď mám pravidelně angínu jednou za tři roky, to už se dá 😀 . Nevím, když už má vyndané nosní mandle, tak jestli se vyndavají i krční. Paní doktorce se to nezdá divné, že má pořád angínu a bere jedny antibiotika za druhými?

hojda
13. čer 2013

Zkus mrknout na metodu od Jonáše, myslím, že tam opakovéné angíny taky řeší.

fiallinka
13. čer 2013

@ezenduska řešila jsem to teď u sebe... doktorka mi radila vytrhnout mandle, tvrdila mi, že sice mandle samozřejmě svou imunologickou funkci (ale ta tkáň tam částečně zůstává i po jejich vytržení, takže o ni úplně člověk nepřijde), ale pokud je mandle naprosto špatná a nefunční, tak je lepší její vytržení, že svou funkci prostě neplní. No a navíc v ní sídlí streptokok, který často nejde dostat pryč, můžou se zvyšovat protilátky v těle proti němu (hodnota ASLO) a ty pak můžou dělat další problémy - s klouby, srdcem... po přečtení všech diskuzí jsem jí docela uvěřila, že to vytržení by mělo význam.

Ale poslední výtěr jsem měla negativní a od jara se už naštěstí držím... nasadila jsem byliny - Tymiánovou směs a Dubové kapky od Dědka Kořenáře a lichořeřišnici, v lékárně taky hodně doporučovali čínskou medicínu, k tomu jsem nedošla. Důležité je každopádně toho bacila dost ven, jinak fakt asi má smysl vytržení mandlí...

berenika39
13. čer 2013

Doporučuju dobré ORL - aby se zjistilo, proč to je...jen dokola atb je kontraproduktivní, už potom nefungují.....a někdy změna lékaře dělá divy, někdo jiný, s jiným pohledem na problém...

veronik77
13. čer 2013

@ezenduska bratránek měl také opakované angíny - ve třídě ve škole jim pak našli bacilonosiče... Po přeléčení pak už lepší. Kdyžtak si nechte udělat i výtěr celá rodina, jestli to nechytá od někoho z Vás 🙂 Držím palce, ať se to brzy vyřeší!

elastiq
14. čer 2013

já bych zkusila, více podpořit imunitní systém, je mnoho přípravku, poraďte se buď v lékárně, nebo s dětskou lékařkou.

ssassi
14. čer 2013

@ezenduska já byla vždycky docela zdravá. a po nástupu do práce (speciální škola - děti věčně nemocné) jsem lehla a vlekla se mi jedna angína za druhou. nakonec jsem šla na imunologii a tam mi zjistili, že mám silnou alergii na roztoče - a tím, jak mám z toho "oslabenou" sliznici, lehko všechno chytnu. dostala jsem nějaký patáky na imunitu a léčím alergii a už jsem dlouhý roky v pohodě.