Syn má rýmu. Mám odsávat nebo neodsávat?

eloana
16. zář 2011

Ahoj holky
chci se zeptat jakou mate zkusenost vy?
malej ma rymu - bohuzel jiz 3x mel zanet str.ouska
Nase detska nam doporucila oodsavat, odsavat....minule nam rekla na pohotovosti opak- rozhodne neodsavat, ze se pry o to vice ryma tvori...

miriska
16. zář 2011

Já bych řekla že odsávat, copak dospělej nesmrká? náš malej má teď taky rýmu, kapu mu 1x za den Nasivin a odsávám když vidím, že se mu špatně dýchá a před spaním...

kammka
16. zář 2011

rozhodně odsávat.

bielanevesta
16. zář 2011

Určite odsávať

mamkamarketa
16. zář 2011

za me neodsavat.zkus nejakou prsni mast,aby se ryma ''rozpustila'' tu rymu a pak jen utirat 😉
ale zkus jeste zavolat na ORL co ti reknou tam

giraffe8
16. zář 2011

určitě odsávat!když rýma sama nejde ven a díte nesmrká... nakapat nechat chvili tak, odsat a zase nakapat...

nasticka
16. zář 2011

Odsávat, pokud slyšíš, že špatně dýchá, jinak utírat..a vydžet 😔

weri1
16. zář 2011

za mě odsávat, dospělý taky smrkají ne?

klarka1
16. zář 2011

určitě odsávat, případně použít ty správné kapky 😉

iluss
16. zář 2011

Odsávat, ale jenom to nejnutnější a max 3x denně. Když se odsává častěji a to odsávání trvá dlouho, tak se ta rýma ještě víc vytváří. Takže odsát jen do úlevy, aby dítě nemělo plný nosík. A pak do nosánku stříknout mořskou vodu nebo vincentku. na zvlhčení sliznice.
A před tím odsáváním ještě stříknu do nosu nosní kapky a chvíli nechám působit, oni tu rýmu trošku rozpustí a jde lépe odsát.

teerka
16. zář 2011

Já jsem taky pro odsávání. Minimálně proto, aby se mu dobře dýchalo. My v půl roce kápli libenar roztok a pak vysavačem s nástavcem odsávali. A žádná rýma se nám nevrátila. Naštěstí. Ale teď ty rýmy zase začnou, už to kolem nás prská, tak doufám, že se tomu vyhnem. A není nějaký očkování na ty ouška? Synflorix nebo Rotavix nebo jak..? Když vás to tak trápí?

bertica.h
16. zář 2011

určite odsávat,dostane sinusitídu..ked nejde dobre odsat,streknut do nosa morsku sol ..ale určite uvolnovat nos,je choré nechavat tam tie hlieny!!!!