Syn nemá vyvinutý ušní boltec, máte stejný problém?

barunka2010
6. lis 2013

Chtěla jsem se zeptat, jestli tu nemá někdo problém jako my. Máme vrozenou vadu ucha, syn nemá vyvinutý ušní boltec, jak to vypadá ve vnitř ještě nevíme.... Nemám o tomto žádné info, nikdo nemá zkušenosti, snad někdo svoje přihodí 🙂 děkuji

dadushe
6. lis 2013

@barunka2010 Já teda nemám svojí zkušenost, ale kdysi jsem viděla dokument, jak holčičce ouško vyrobili, taky se narodila bez boltce🙂 Nosila dlouhé vlásky, tuším že jí bylo takových 4-5 let a dostala zbrusu nové ouško vymodelované podle toho druhého, ukazovali výrobu i barvení, nakonec dostala i náušnice, maminka to oslzela.....Fakt to ouško bylo krásný, k nerozeznání...ale je to už dávno, kdoví jaký fičurky dneska lékaři dokážou🙂 Každopádně snad to bude u vás jen kosmetická vada, držím palce, aby bylo ouško jinak v pořádku🙂

veronikanel
6. lis 2013

Já viděla to samé,s chlapečkem 🙂
Dávali to tuším na Prima Love,lékaři jsou dnes prostě skvělí,takže i kdyby šlo jen o "zkrášlení" pro pocit dítěte,zvládnou to 🙂

dadushe
6. lis 2013

@barunka2010 Tak prý dneska se dělají náhrady ze silikonu, vypadá to fakt skvěle, posílám video ze zahraničí...

https://www.youtube.com/watch?v=nY-3P1i-a5U


Jo a u nás náhrady dělají třeba ve Frýdku -Místku....http://silikonove-epitezy-protezy.cz/produkty-u...
Ucho sem, ucho tam, hlavně ať vám prďola slyší trávu růst🙂) Mějte se🙂

barunka2010
autor
7. lis 2013

Děkuji za odkaz, určitě na to mrknu. Holky no doufám že mu ouško udělají... Ale asi na něho neslyší ☹ Prý dítě dokáže žít s jedním uchem slyšícím, že to není až takový problém...

kajalka
7. lis 2013

@barunka2010 Kamarádky holčička taky nemá ouško, časem jí vyroběj nový. Nemá to spojený s vadou sluchu, naštěstí. Doufám, že to u vás bude stejné. A můj ex přítel neslyšel na 1 ucho a kdyby mi to neřekl, nikdy bych to nepoznala.

barunka2010
autor
7. lis 2013

Tak to mě povzbudilo... Prý tak až v 6 letech se ty uši dělají, že do té doby se to vyvýjí. Ale říkám si, že jsou horší věci, než je tohle...

janinabulirova
26. bře 2015

Ahoj,před 2 měsíci se nam narodila krásná holčička s jedním nevyvynutým ušním boltcem...
Před 2 týdny jsme absolvovali vyšetření v FN Motol,kde nám řekli,že zhruba v 1 roce můžeme dostat tzv.BAHA implantát(podobné naslouchátku)Tedy v případě,že by na to ouško neslyšela a to je možné zjistit jen pomocí magnetické resonance kterou ji udělají také okolo jednoho roku.A co se týká vzhledu ouška,tak mám bylo nabídnuto bud silikonové nasazovací a nebo vystavění nového ouška pomocí vlastního genetického materiálu(vlasní žebro,chrupavka,kůže)Tak tolik toho vím o tomhle problému
Snad se Vám daří dobře...