Syn se jakoby nemůže vykašlat. Pomůže Hedelix?

petrina
8. únor 2009

AHojky maminky, poraďte mi prosím. Máme doma skoro 8-měsíčního chlapečka. Začala to tím,že jsem chytla chřipku. Zřejmě ji Petřík dostal ode mne. Měl stejný průběh. Málo teklo z nosánku, pokašlával a teplota mu stoupla během dopoledne na 39C. Každopádně jsme navštívili doktorku,ta říkala, že je to běžná viroza a nasadila nám na horečky panadol či nurofen, na kašel hedelix ráno a večer a ještě spiropent ráno a večer. Horečky nám už od středy nestouply přes 37,8 C, ale kašel se zdál,že včera ustupuje a dneska ráno zase.Zdá se mi,že to je horší kašel, jakoby to nemohl vykašlat. PoraĎte, pomůže ten hedelix a spiropent? A jak dlouho takové dětské tělíčko bojuje s kašlem. Mám raději zítra ještě jednou dojít k doktorce? BOjím se červného kašle nebo něčeho takovýho... Děkuji za odpovědi a zkušenosti...

jandaj
8. únor 2009

Ahoj petrina, kašel u mimča může trvat delší dobu, každopádně bych zítra zašla za dr., aby malýho pro jistotu poslechla, ono to těm prckům může vlízt na průdušky nebo na plíce a to pak není žádná sranda 😉

freduska
8. únor 2009

Ahoj petrina, pisem dnes prvy krat a dufam ze nebude prekazat slovencina. Zijem sice v Prahe ale neodvazim sa zatial pisat cesky. Ja mam syna 4 mesiace a 2 tyzdne a hrozne ochorel. Cestovala som z Prahy do Kosic na SR a vo vlaku ochorel. KAsle ako stary chlap az sa to neda pocuvat. Boli sme aj v nemocnici. Nasadili mu Amoksiklav antibiotika a mukosolvan na kasel a vobec sa to nezlepsilo. ☹ Vcera mu zmenili na Klacid a to uz kasle 11 den. Som z toho nestastna no lekarka povedala ze kasel sa naozaj lieci aj 3 tyzdne. Co vsak som sa pri tejto chorobe naucila je CRP ukazocvatel. Berie sa krvicka a za sekundu mas vysledok. Ak je CRP nizke nie je potrebne antibiotikum lebo je to iba vyroza a vtedy nic nezaberie. TAk skus sa na to pani doktorky spytat. JA uz som z toho taka nestastna ze najtra idem za peumologickou aby sa nanho pozrela.

petrina
autor
8. únor 2009

HOlky moc díky... Stavila se tu moje milovaná tchýně,poslechnout si našeho brouka... Můj manžel mýval často průduškový kašel a prý by musel sýpat. Petřík má takový suchý a nejde mu to zřejmě odkašlat, chudák, je z toho unavenej a já taky... Freduska držím palečky ať to není nic vážného... My zítra pojedeme k doktorce a uvidíme. Ještě jednou díky.

alishia
8. únor 2009

ahojky,

nas malej taky kasle jak tuberak. Davam mu mucosolvan junior, odsavam mu z nosu hleny, strikam sterimar, a rano a vecer nasivin. A jeste kazdy den mu delam cibuli s cukrem, to si myslim ze mu zacalo hodne pomahat. zacina se to zlepsovat. my mame teda kasel hlenovitej, je celej zahlenenej. Zkus tu cibuli ...po te by mel zacit vykaslavat.

petrina
autor
8. únor 2009

Alishia moc díky, jen dotázečka? Jak mu to dáváš. cibuli nějak rozmnělníš a pocukruješ? taky odsávám,ale rýma mu spíše teče,takže odsaju a je na půl den pokoj, sterimar dávám taky...Myslela jsem že mi nikdo neporadí,je to tu super, moc díky za rady. JSem z toho docela hotová-nemocný dítě je hrůza a kór když vám nemůže říct, co ho trápí...

alishia
8. únor 2009

Normalne nakrajej cibuli na kolecka nemusi byt extra hubene, pokud mas mensi cibuli tak se ti vejde do maleho hrnku cela kolecka, ja mela velkou tak sem ji rozkrojila na pul🙂 dala sem trochu cibule, posypala mouckovym cukrem, zase cibule, mouckovy cukr a cibule, pak sem to prikryla mytlikem a nechala odlezet, ono je to k pouziti az tak po dvou trech hodinach, se tam udela ta cibulova stava. Ja mu davam dve lzicky asi 3x denne. A kazdy den delam novy, protoze se to pry stava toxicke, kdyz bys to mela treba i na druhy den. Takze cerstve rovna se lepsi🙂 snad vam to pomuze, me to mama delala kdyz sem byla mala a dusila se ji na suchy kasel /astma/ vzdycky mi to pomohlo a dost mi to chutnalo. malej se taky oblizuje🙂

alishia
8. únor 2009

ne mylikem ale pytlikem🙂 a ze sem to rozkrojila na pul, myslim ta kolecka ze sem rozpulila...🙂

lenulin
8. únor 2009

Nám ten hedelix zabral dávala jem ho 3x denně nejdřív to byl hnusný kašel suchý a pak už mu to začalo uvolňovat a teď spíš potřebuju aby vykašlával protože mu to chrchla v krku a vykašlává to když už ho to vyloženě nutí

smilena
8. únor 2009

Holky malej ještě nemá půl roku, to mu tu cibuli asi dát nemůžu, co??? Je jen kojený...zkusila jsem Hedelix, ale je u toho napsáno jen 1x denně, myslíte, že mu můžu dávat i víckrát? Malý kašle třetí den,jinak je v pořádku, tak nechci hned lítat k doktorce. Nebo mám raději hned jít??? Nechci něco zanedbat, ale mám strach, aby v čekárně nechytl třeba něco horšího,teď je přeci jen blbá doba...

alishia
9. únor 2009

ja si myslim ze ta cibule je pro maly mimco mozna lepsi nez nejaky kapky...ale ja davala mucosolvan kdyz byl malej, na cibuli sem si vzpomnela az ted kdyz ma opravdu sileny kasel. Ja sem s nim take u doktorky nebyla s tim aby nechytil jeste neco dalsiho. Volali sme memu tchanovi, a ten mi rekl co mu mam davat a nic jineho nez mucosolvan, nasivin, sterimar a porad odsavat a zvlhcxovat vzduch nam nerekl. Oni nam sice v porodnici rekli ze prakticti lekari vedi o detech prd, ze se ma s ditetem k pediatrovi, ale i tak si myslim, ze by nam dala to same. prece jen uz sme to jednou meli, ale teda nee tak hrozne. Ale dneska uz v noci nekaslal a spal. Ted trochu kasle, ale zacina se to zlepsovat. Davam mu take strasne moc pit, abych mu to tam na tech pruduskach proadne zvlhcila.