Syna trápí afty. Jak se jich zbavit nebo je zmírnit?

adrianav
15. čer 2008

¨dobry den,doufam,ze nam aspon trosku poradite s nasim problemem ☹ ...mam chlapecka 10 mesicu a hrozne trpi na afty,porad ma rtiky samej puchyrek no hruuuuza 😢 ...porad strka neco do pusinky a tim si kolikrat aftiky rozedre i do krve..musi ho to hrozne bolet chudacka.....potiram mu to gencianou( takova ta fialova vodicka)...nemate nahodou nektera tip jak se aftiku zbavit a nebo aspon jak je zmirnit???....predem dekuji za rady

tominka29
15. čer 2008

ahoj, nás trápily afty před týdnem. Doktorka nám dala fialovou vodičku a B-komplex galmed - půlku taplety 2x denně a pít nebo výplachy řepíkovým čajem. Máme po problému.

dendisa
15. čer 2008

adri, nám doktor na "žábu" doporučil borglycerin. Lindě to ohromně chutná 😀, jako ostatně všechno 😖 . Je to průhledný olejíček, takže aspoň to nebarví. Nemazala jsem to pravidelně, jak jsem si vzpomněla a bylo to hned fuč. Ale nedělám si iluze, holka strčí do huby všecko, co před ní neuteče.

scher
15. čer 2008

dendisa-borglycerin (původně boraxglycerin) je podle mých informací karcinogenní, takže se nemá používat. My jsme ho používali v práci na výplachy dutiny ústní u pacientů a kvůli tomuhle zjištění se od toho upustilo a začalo se používat Tantum Verde, ale nejsem si jistá zda se může používat i u miminek. Úplně výborná je pasta Solcoseryl, mě fakt pomáhá a ta se u dětí používat může, dokonce se maže i na dásně při prořezávání mléčných zubů a tím tlumí bolesti, je přímo i na afty. Ale je trošku dražší, stojí něco kolem 180 kč a je to malá tubička 😒

vojtisek2007
12. zář 2008

obnovuji toto téma jenom s tím rozdílem, že ty afty mám já a vevnitř v puse - resp. všude po jazyku, hlavně po stranách, nevím, co s tím, strašně to bolí, jak hýbu jazykem, tak se to odírá až do krve o zuby - nemůžu vůbec mluvit a už vůbec nejíst - a to máme zítra sraz ze základky - už jsem zkusila výplachy slivovicí a citronovou šťávou - málem jsem u toho zhebla, a nic - nevíte prosím někdo co s tím - volala jsem svému mudr. a ten mi nic závratného neřekl, potírat fialovou vodičkou nebo cucat tantum-verde - ale to mi nezabírá, nezná někdo nějaký osvědčený "babský recept". Díky moc.

krijin
12. zář 2008

ahoj, babský recept neznám, ale taky mi na ně nic nezabíralo, až mi v lékárně dali takovou vodičku - jmenuje se to urgo afty. Léčení to sice nijak zvlášť neurychlí, alespoň mně, ale aft se tim napatlá a utvoří se na něm taková "blána" - jako kdybys ho přelepila náplastí a pak mnohem míň bolí a navíc se do něj nedostává jídlo, takže se tolik nedráždí. Je fakt, že se musí matlat pokaždý když to sleze, ale to dělám tak 4x denně...

jabber
12. zář 2008

vojtisek - já jsem jednou měla jako malá plnou pusu aftů (přitáhl to brácha ze školky), bylo to šílený, měli jsme oba 40 horečky. Mudra nám píchla nějakou injekci (myslím, že B12) a za pár hodin to bylo pryč 🙂 . Byl to normální zázrak 😉

vojtisek2007
12. zář 2008

holky dík, na injekci bych musela čekat asi až do pondělí, pochybuju, že by mi něco píchli na pohotovosti... 😠 , skusím manžu vyslat do lékárny pro tu vodičku, aspoň kdyby to přestalo bolet....