Synovi teče z nosu. Mám to odsávat, nebo jen dát kapky?

bebe7
15. říj 2009

Zdravím..
Máme takový problém byla jsem nemocná a špuntík to chytl taky kromě toho, že má kašlík a zvýšené teplotky tak mu teče z nosu jako z vodovodu. Vůbec nevím co mám dělat jestli odsávat nebo to nechat tak a jen dávat kapičky ( Libenar) Malý špatně spinká a s kojením máme taky problém. Ani nevím jak dlouho taková rýma u kopjenců trvá...

shaula
15. říj 2009

Témat na rýmu je tu víc, asi ti to zamknou...
My teď taky máme vodovou rýmu, prostě utírám soplíky, stříkám Stérimar na pročištění a když je třeba, odsaju (většinou tak 1x denně). Minule trvalo týden, než je to úplně pustilo, tak uvidíme, jak to bude teď, mají ji asi 4. nebo 5. den.

beruska2x
15. říj 2009

ja mela morskou vodu Humana, je uz pro kojence, zvlhci cesty a vyplavuje frkace.. fakt dobry...pokud mu to tece tak bych moc neodsavala, zbytecne mu to bude drasat sliznici... v noci mu zkus dat pod hlavu slaby polstarek nebo rucnik at mu to vyteka..

jabluncanka
15. říj 2009

Ahojky,

taky máme rýmu a stříkáme taky Stérimar,ale Stérimar Cu(s mědí)=je to už od miminka a navíc ta měď je na virové i bakteriáln rýmy...Prcek pak líp spí,protože to pomáhá oplasknout sliznice.Polštář bych nedávala,ale složila bych deku a dala pod matraci v postýlce,aby byl ve zvýšené poloze=soplíky potečou i tak.
Na kašel je pro malé dětičky velice dobrý PROSPAN sirup,taky už miminka a mám vyzkoušeno...A zkoušej čaj po lžičkách,i když kojíš=při virozkách se hodně ztrácí tekutiny.... 🙂 😉

bebe7
autor
15. říj 2009

s tim odsáváním je to těžké někdy mám pocit, že když mu to neodsaju tak se mi udusí ☹ opravdu už nevím kudy kam chudáček ani spinkat nemůže max tak 15min a pak se probudí s pláčem

beruska2x
15. říj 2009

tak neco odsaj ale pozor na to podrazdeni, aby mu nepraskaly zilky a netekla mu krev z podrazdeni, fakt zkus tu morskou vodu, to striknes do nosu a ty smrky samy tecou ven, uplne jsem koukala jak hodne, .. nam to trvalo asi 5 dni to nejhorsi..

power700
15. říj 2009

beruska2x- tu mořskou vodu Humana jsi koupila v lékárně?

beruska2x
15. říj 2009

jojo v lekarne , stala asi 170,- ale myslim ze vydrzi, je pro kojence i dospele, mam tam znameho fakt mi ji doporucil a super.. pomohla nam, myslim ze jak to vyplavuje a zvlhcuje sliznici tak se pak lip dych a urychluje to celou rymu..

power700
15. říj 2009

děkuji. 🙂

beruska2x
15. říj 2009

hlavne at to pomuze 😉 je to desny kdyz jsou nachcipany chidacci 😅

bebe7
autor
15. říj 2009

tak ja ji zkusim a uvidime jinak dekuji moc 🙂

lamarika
15. říj 2009

holky, můj malej má trochu rýmu (stačí když mu jednou deně odsaju) a trošku kucká už asi týden. Myslíte, že to mám nechat být, protože to je opravdu podle mého názoru trochu. A nebo mám zkusit nějakej sirupek na kašel a popř. tu mořskou vodu nebo nějaký kapečky na tu rýmku? 😕

petja
15. říj 2009

Pokud teče z nosu neodsávala bych a poradila bych ti homeopatikum allium cepa.Je to vlastně cibule.

lamarika
15. říj 2009

ono mu právě z nosu neteče, má ho ucpaný, ale po odsátí je to OK

petja
15. říj 2009

Jo já radila spíš zakladatelce 😉
Ale i na vaši rýmu jsou homeopatika Lamarika

lamarika
15. říj 2009

jéééé 😀 😀 😀

bebe7
autor
15. říj 2009

No snad se mi teda neudusi kdyz to neodsaju 😉 a ty kapicky koupime. Dekuji moc za rady. Ono je to vazne na houby kdyz jim nemuzem pomoct ☹

glickaiva
15. říj 2009

Já bych odsávala zejména když z nosu teče, pokud něco odsajete i z ucpané rýmy je i to dobré. Ale odsávat vždy, aby nehrozil zánět středního ucha nebo vedlejších nosních dutin.. My pokud to vypadá na rýmu,tak hned dáváme Nurofem. Děti naštěstí nebývají nemocné, jen ty rýmy, ale vždy s teplotou, tak tři dny dáváme Olynth nebo Otrivin, mezi tím čistíme Sterimarem. Z mé skušenosti je dobré i dávat kapky, aby došlo k rychlému uzdravení a neměla i banílní rýma následky.

Hodně uspěchu v léčbě. To banální neberte uplně, rýmu nesnáším a je hrozná 🙂 🙂

bebe7
autor
15. říj 2009

jejda tak co ted 😅 doufám, že bude po mě a za dva dny už to nebude mít tak strašné 😖

kadlecova.misa
15. říj 2009

ahoj,ja jsem taky koupila kapkyquixx za 120 kč,mořská voda, je to pro dospělé i kojence od 6m. Jsem nachlazená a malá to ode mě asi chytla, sípe, kašle a smrká... 😝 ☹

glickaiva
15. říj 2009

Když mimčo kašle, šla bych už k dr. Budete si jistí, že nic nezanedbáváte. Rýmka se dá zvladnout doma.