Téměř uzavřená fontanela u 2měsíčního miminka

verus04
14. kvě 2017

Zdravím maminky, chci se optat zda máte některá zkušenost s timto problémem? Včera jsme byli u dětské na prohlídce a řekla nám, že se malé ( 8 týdnů ) skoro uzavřela fontanela. Posílá nás radši do Motole, kdyby náhodou. Řešili ste někdo podobnou situaci ? Předem děkuji

verus04
autor
14. kvě 2017

Žádná maminka s podobnou zkušeností ?

kackacka37
14. kvě 2017

Co to je podle dr skoro? Prvni mel 1,5×1 cm a uzavrela se mu v 8 mesicich , ..Drzim palce at je vse ok

verus04
autor
15. kvě 2017

To právě netuším..moc sem se toho nedozvěděla. V průkazce ale máme 0,5 x 0,5 .. což asi na 2 měsících neni nic moc 😲 Každopádně děkuju

kackacka37
15. kvě 2017

Tak pak napište jak to dopadlo, věřím, ze bude vse v poradku.

fcelkam
22. kvě 2017

Můj drobek má též malou fontanelu a v nemocnici mi řekli, že je potřeba sledovat růst hlavičky, že pokud poroste, tak je to v pořádku a řešit se to nemusí. Byli jsme jen na ultrazvuku hlavičky.

verus04
autor
25. kvě 2017

Děkuju za info !! Nám jí dětská kontroluje při každé návštěvě, tak snad bude vše v pořádku.

fcelkam
25. kvě 2017

@verus04 ano taky doufám, že to bude v pořádku a hlavičky prckům porostou.. dokud rostou, není třeba panikařit.. navíc pokud vás poslali do Motole a tam malou prohlídnou, tak bych byla v klidu.. kdyby bylo něco v nepořádku, v takových nemocnicích to zjistí..

nuggett
25. kvě 2017

Mám v prukazce taky 0,5 a nic mi na to neřekl 😓

fcelkam
25. kvě 2017

@nuggett tak se na to mudr zeptejte na další prohlídce.. vyžádejte si, že chcete jít na ultrazvuk.. na tom ultrazvuku se podívají na nějaké švy, pokud jsou povolené tak je to v pořádku a je zapotřebí pouze sledovat ten růst hlavičky.

verus04
autor
26. kvě 2017

@fcelkam je pravda, že jsem i ráda, že nás tam poslala..pro klid duše. Každopádně přeju ať je vše jak má !!

karolinasvetla111
18. zář 2017

@verus04 jak jste dopadli? Malej 8 tydnu ji ma uplne malou , nahmat jde jen takovy dulek malinky,k dr.jdem az za mesic

verus04
autor
3. říj 2017

@karolinasvetla111 v Motole nám hlavičku zaměřili na dvacet způsobů a tim to skončilo..řekli nám, že hlavička roste a že žádný problém nevidí..i se divili, že nás dětská vůbec posílá..na 5ti měsících jsme měli fontanelu už úplně srostlou. 🙂 Myslím, že akorát zbytečně stresujou..ale zas pro klid duše to taky není od věci.

backspace
3. říj 2017

Můj syn měl také předčasně srostlou fontanelu, ale jak už je napsáno výše, pokud roste hlavička, je všechno v pořádku, dítě má na hlavičce ještě lebeční švy, ty jsou pružné, takže hlava může růst, pokud by nebyly...je to zlé a musíte na operaci. Co se týče těch lebečních švů, je možné to zkontrolovat, ale dítě musí být v celkové narkoze. Proto zkuste být klidná, pokud roste hlavička 🙂 tuším, že se to sleduje do jednoho roku a pak už si můžete oddychnout 🙂

hanula311
3. říj 2017

Já byla dnes se synem na 3,5 měsíční a Tak mi řekla dr.že už ji má skoro zacelou.Ale.Holky porad nechápu proc to je špatně.Jinak malému hlavička roste,tak prý v pohodě.

backspace
3. říj 2017

@hanula311 Je to špatně, protože díky tomu prostoru, který není srostlý se hlava může zvětšovat a roztahovat, což umožnuje růst mozku. Pokud by hlava nemohla růst, mozek by se začal "tlačit" ...

hanula311
3. říj 2017

@backspace Děkuji za info.

backspace
3. říj 2017

@hanula311 neni zač, přeji ať je vše v poradku!

mymetka
7. lis 2017

Dcera ted po narozeni ma taky mini fontanelu, zatim nic nerikali, krome toho vynechat vitamin D. Ale teda docela me to vystrasilo, kdyz si ctu ty mozne nasledky. Ach jo.

hanula311
7. lis 2017

Byla jsem se synem minuly týden na 4.5 měsíční kontrole a už ji má celou zacelénou .Ale hlavička roste,tak nás zatím nikam neposílá.