Teplota bez dalších příznaků. Poraďte

eeefffaaa
28. říj 2011

Dobrý večer,
můj syn (2 roky a 2 měsíce) má zničehonic teplotu po odečtu 38,5.Nekašle,rýmu nemá.Večer když jsem se s ním mazlila mě přišel teplejší,tak jsem ho změřila a měl jak píšu.Právě,že mu nic není.Zítra jsme měli jet se syny (druhý syn má necelých 7 měsíců) ke tchýni na celý víkend,není to od nás daleko tak 40 min autem.Tak se chci zeptat,kdyby byl v noci a ráno bez teploty,zda byste jeli??a ještě když mají vaše děti zničehonic teploty bez dalších příznaků jakékoliv nemoci,jestli jim to odezní tak rychle jak to přišlo nebo se z toho něco vyklube??Já právě chci jet když mu nic nebude a nebude mít teplotu.Kdyžtak se vrátíme.Co mi radíte vy?? Snad jsou mé otázky srozumitelné 🙂 Předem díky za odpovědi.

pajapoj
29. říj 2011

@mamkamarketa @hojda mě diazepam doktorka napsala když byl malej ještě mimino a říkala, že jakmile bude mít víc jak 38,5 tak určitě dát preventivně. Že i když ty křeče neměl tak to neznamená, že je najednou mít nemůže. Dává se ho čtvrtka jednou za 8 hodin a já teda dávám tu čtvrtku jenom jednou a pak už ne.

tahání za uši teda neznám, my zkoušíme zmáčknout jakoby před uchem, dělá to tak i doktorka i kámoška z ORL

hojda
29. říj 2011

@mamkamarketa TAk pokud máte opakově takové problémy, tak se to pochopit dá, ale já si nedovedu představit, že by na pohotovost jezdil každý jen s teplotou.....To by se tam asi picli🙂

mamkamarketa
29. říj 2011

@pajapoj no me to teda prijde zbytecny jako prevence 😕 je to desna naloz chemie a sileny oblbovak...

eeefffaaa
autor
30. říj 2011

tak jsme preci jen nakonec odjeli....starsi syn teplotu uz pak nemel,ale od vcera vecer si stezuje ze ho boli pusa,porad si tam saha,takze myslim,ze mu rostou ty posledni ctyri stolicky,takze jestli to nemel z toho...ale teploty dostal ten mladsi syn,kdyz jsme byli u tchyne,v sobotu vecer mel 37.6 takze jsme dneska odjeli uz hned rano jak jsme se vyspali...sice obcas pokaslava,ale vylezl mu dalsi zub a tzak jestli to nema od toho,ale zase nechci to hned svadet na zuby,dneska rano rval tak strasne jako nikdy predtim,dala jsem mu nurofen a za chvili byl v klidu,asi fakt zuby jak ho to boli,dasne mi prijdou natekly...ma trochu i ridsi stolici asi z tech teplot,ted odpolko mel malo pres 38...a ani jeden nechrape a prave ze jedi az az..takze angina asi ne..prave jsem si dneska rikala,ze ten starsi je ted jak ziravina 😀 tak uvidime

eeefffaaa
autor
30. říj 2011

jo a to mackani pred uchem delam taky,to mi rikala mamka,ze to ty deti boli pri tom zanetu...

weri1
30. říj 2011

jela bych až po třech dnech kdy by teplota neklesla.
jinak diazepam jsem slyšela že se dává až je 39 aby právě ty křeče nechytl a nemusel v minulosti na ně trpět....

eeefffaaa
autor
30. říj 2011

a jinak o diazepamu slysim poprve...a to muj starsi syn na horecky trpi,prave ze se tech kreci bojim...tak hned jak ma 38 srazim a kdyz to ani po srazeni nejde co nejdriv dolu delam zabaly..ale o diazepamu me doktorka nikdy nerekla...a vy ho davate kdyz je teplota vyssi???

zdeniii
30. říj 2011

ahojky, tak dcerka měla asi před týdnem také horečky jeden den ke 40 a pak 38 a něco, jinak byla úplně v pohodě pěkně jedla, hrála si, tak sjem to srazila Panadolem a čekala co z toho bude. Třetí den už nic a pohoda. Takže netuším co to bylo...

helcas
30. říj 2011

naše Markétka má taky dneska už druhý den 38-39, chvílema dost podrážděná, celý den ji radši nosím v manduce, ale jinak zatím nic, rýma, kašel, vyrážka nee..tak jsem taky zvědavá, co se nám z toho vyklube :/

eeefffaaa
autor
30. říj 2011

no zjistuju ze u nas je to vazne asi zubama...jindy pekne spi,dneska se porad budi a strasne rve,takze mazu a dala sem na noc trochu nurofenu aby se vyspinkal a je zatim klid..teplotu nema od odpoledne a dasne nality...

no je to neco kdyz jsou maly a vy nevite ☹ a tohle pocasi to je viroza hned,kor kdyzmaji sourozence

vrtule83
17. lis 2011

obnovuji téma, jestli se někdo chytí.
Moje dcerka 4 roky, má už asi 3 týdny teploty, je už týden v nemocnici a na nic kloudného nepřišli. CRP má zvýšené, prý asi angína, měla trošku zarudlý krk, bere už druhá atb a teploty stále, CRP trochu kleslo. Jen předtím, byla i taková oslabená a to už ne. Jakmile nepůsobí nurofen, tak má kolem 38st. První týden neměla teplotu denně, ale další už jo. Dokud neměla atb, tak byla taková nemocná i na pohled, bledá, kruhy pod očima málo energie. Dělají jí stále nějaké rozbory krve. Máte někdo zkušenost?

eeefffaaa
autor
4. pro 2011

@vrtule83 ahoj..teprve ted jsem precetla tvuj prispevek...jeste jsem to nikdy neslysela,ale chci se zeptat jak je male???jestli uz na neco prisli...chudinka mala ☹

vrtule83
5. pro 2011

@eeefffaaa Ahoj, malá je už podruhé v nemocnici, byla tam 3 týdny pak 4 dny doma a od včera znovu, po léčbě atb (měla asi patery) a kortikoidy je vpohodě, ale pořádně stále nevědí čím to. Podezření na zánět cév, ale není to 100%. Podstoupila už spousty vyšetření včetně lumbálky, ale nemáme tu žádné specializované pracoviště co se týče dětí. Příště už nás převezou do fakultní v Praze. Naštěstí je malé o 90% líp. Jen se to bez léků vrací.

hehena
5. pro 2011

@eeefffaaa EFI no zrovna včera jsi mi psala, viď... to jsou ty zákony. myslím, že Bae taky psala, že její prcek měl šestou taky 2x a přímo nějaký primáč jí řekl, že to není ojedinělej jev..... takže i to je možný. a zuby už má Dáda všechny?

hehena
6. pro 2011

@eeefffaaa a teď koukám, že jsem se minula v čase 🙂))))) 😀

eeefffaaa
autor
6. pro 2011

@vrtule83 ach jo deti by nemely byt nemocne a kor ne takhle ☹ tak snad ji konecne prijdou na to co ji je a bude to poradne k necemu ta lecba...urcite pak dej vedet jak ji je a jestli na neco prisli...drzim pesti!!

@hehena jj trochu ses minula v case 😀 ale to neva...i toto se ceni 😀

maceek
6. pro 2011

Tak tento problém řeším s malou (2 roky) docela často - večer teplota 38 - 38,5 bez rýmy, kašle, únavy, nechutenství ..., prostě z plného zdraví. Kolem 1,5 roku to mívala co 14 dní, po konzultaci s dětskou dr. byla nabrána krev, moč ... zjistila se trochu zvýšená sedimentace, ale jinak nic-prý asi prodělala nějakou virózu, takže jsme se domluvily, že jakmile bude mít opět teplotu, okamžitě naklusat a potom to pořešíme. Zatím je to v pohodě, ale taky se vždy trochu leknu, když má teplotu vyšší.

giannag
6. pro 2011

Ahojky, pokud by byl bez teploty,tak nevidím problém,ale spíš bych počítala s tím, že mít teplotu bude i ráno. Měl už šestou nemoc? To by odpovídalo, teploty bez dalších příznaků, po třech dnech vysokých teplot se osype.....

vrtule83
9. pro 2011

@eeefffaaa Ahojky tak má pravděpodobně nějaké autoimunitní revmatické onem.. Dnes jde konečně domů 🙂 ale příští týden směr Praha k nějaké docentce, která se tímto zabývá a snad se to konečně rozlouskne. Mi říkáme, že je zdravá nemocná, všechna vyš. co jí za ty týdny dělali jsou naprosto vpořádku, jen v krvi je nějaká infekce a občas se jí objevuje teplota a bolesti končetin.

moderniprostor
30. črc 2014

PFAPA - periodické horečky
U 8 - letého dítěte přetrvávala teplota kolem 39 st. 6 dnů, k tomu zduřelé krční uzliny a pouze občasná bolest hlavy. Lékařka udělala odběry krve - normální sedimentace, krvinky v normě, test na mononukleózu negativní, neurologické vyšetření nepotvrdilo ani meningitidu, CRP bylo 23, ATB nenasazena. Na teplotu zabíral dobře Ibuprofen (Paralen také, ale ne moc na bolest hlavy).
Označila to za virózu, možná 5. dětskou nemoc. Poté jsem se dočetla o PFAPA syndromu - opakovaných horečkách .....více na : http://pfapa.webnode.cz/
Průběh zatím docela sedí, jen je divné, že se objevil až v 8 letech dítěte.