Teplota bez dalších příznaků. Poraďte

eeefffaaa
28. říj 2011

Dobrý večer,
můj syn (2 roky a 2 měsíce) má zničehonic teplotu po odečtu 38,5.Nekašle,rýmu nemá.Večer když jsem se s ním mazlila mě přišel teplejší,tak jsem ho změřila a měl jak píšu.Právě,že mu nic není.Zítra jsme měli jet se syny (druhý syn má necelých 7 měsíců) ke tchýni na celý víkend,není to od nás daleko tak 40 min autem.Tak se chci zeptat,kdyby byl v noci a ráno bez teploty,zda byste jeli??a ještě když mají vaše děti zničehonic teploty bez dalších příznaků jakékoliv nemoci,jestli jim to odezní tak rychle jak to přišlo nebo se z toho něco vyklube??Já právě chci jet když mu nic nebude a nebude mít teplotu.Kdyžtak se vrátíme.Co mi radíte vy?? Snad jsou mé otázky srozumitelné 🙂 Předem díky za odpovědi.

mamkamarketa
28. říj 2011

@eeefffaaa mozna jsem hysterka,ale hned bych jela na pohotovost (ORL) syn v 15ti mesich byl cely den v pohode. nic mu nebylo, najednou vecer horecka. jeli sme na pohotovost a pichali mu ousko. Nemel zadny naznak rymy, nachlazeni...
minuly tyden mel rymu,vodnatou, bezvadne smrka. rano se vzbudil horecka, hned sme jeli na orl. silny, rozsahly, hnisavy zanet stredniho ucha. hnis mu tekl skoro 5dni. ATB ma 10dni 😖
ale treba to je 6ta nemoc?

simonaa
28. říj 2011

tak náš malej to má vždy takhle, na nic si nestěžuje,rýmanikde, nekašle, zničehonic skoro čtyřicítky teploty a vždy to skončí angínou,teď naposledy hnisavou...

simonaa
28. říj 2011

taky hned frčím na pohotovost

nikiii
28. říj 2011

Jestli ještě neměl 6tou nemoc, tak bych se taky přikláněla k ní, dcera měla průběh naprosto stejný. Jestli nic jiného nebolí, tak bych vyčkala. Ale to je jen můj osobní názor. Pokud teploty opadnou, tak bych jela. Ale samozřejmě co maminka, to názor.

eeefffaaa
autor
28. říj 2011

@mamkamarketa tak malemu uz ousko take pichali, bylo mu asi 7 mesicu,to bych poznala,to tenkrat strasne brecel akdyz mu zmacknes ousko tak ho to boli...a sestou uz mel taky...a ta by podruhe byt nemela co teda vim... 😒 a hlavne me tenkrat nastvalo ze maly je ockovany Synflorixem a stejne po ryme hned mu pichali ucho...ale to samozrejme neni jistota ze to mit nemuze,ale tenkrat me to docela teda nastvalo 😖

eeefffaaa
autor
28. říj 2011

@simonaa tak anginu jsme jeste nikdy nemeli,takze to nevim jak bych to u neho poznala...je fakt ze on strasne trpi na teploty,vzdycky jen zacne vic kychat nebo ma trochu rymu a ma hned pres 39,ale ted prave nic...

na pohotovosti jsem s nim byla jednou,ani mi to nepripominejte,bylo to s tim uchem,byli jsme na jedny pohotovosti,tam nas sestra jen vyslechla na chodbe,doktor pry u porodu,meli jsme si tak dve hodky pockat a nebo jet domu a dat mu pry nurofen ze je to urcite ucho a ze ho to po tom prestane bolet a rano k doktroce!!!no strasny!!tak jsme jeli na dalsi uz primo na usni pohotovost a samozrejme mel to ucho a pichli mu to a za dva dny to mel v poradku

simonaa
28. říj 2011

@eefffaaa no tak prcek ji měl dvakrát, poprvé opravdu jen ty teploty, taky mi to bylo divný, že ani nekašle a nerýmuje, protože to je taková klasika, ale byl víkend, tak jsme fičeli na pohotovost, no a angína a ATB a teď podruhé, je cca 14 dní nazpět opět jenteploty, tak už jsem tu angínu předpokládala, no taky že jo, navíc hnisavá..ale víš co,vydrž do rána, apokud neklesnou, opravdu bych s ním zajela,Ať na něj doktor jukne....

mamkamarketa
28. říj 2011

@eeefffaaa no,na ousko si nestezoval. i sme ho tahali za lalucek-taky nic.nakonec mel masivni zanet 😔 desne si vycitam,ze sme nejeli vecer,kdy mel jen zvysenou. 😔

pajapoj
28. říj 2011

@eeefffaaa u nás úplně stejné už 2x a pokaždé angína. Dej diazepam a paralen střídat s nurofenem a co nejdřív pro ATB
na ty uši mu zkus zmáčknout před ušima jestli ho to bude bolet

crca
28. říj 2011

@simonaa takhle začíná u syna taky angína,ale to poznám i tak,že tak nějak jakoby polyká,hlavně když spí,tak jak ho to bolí a polkne 🙄 ,takže jakmile má z ničeho nic teplotu,druhý den pozoruji a kdyžtak jedu k dr.zatím jsem se teda nikdy nesekla 😅 a šestou nemoc měl 2x!!Tak bacha na to 😀 jsem si dělal srandu u dr.když se divila,jak je to možné,že když jí chytne jednou tak už pak je imunní--no asi mám vyjímečné dítě 😀 Držím palce ať to není nic dlouhého a vážnějšího 😉

mamkamarketa
28. říj 2011

@pajapoj proc diazepam? ten se preci pri teplote nedava? 😨 jasny,pokud to neni dite,co melo v minulosti fibrilni krece..
navic diazepam je na predpis a jsem si jista,ze ne kazdy dr to ho predepise jako prevenci

crca
28. říj 2011

@simonaa jééé já se uklikla,to měla být odpověď zakladatelce 😀

eeefffaaa
autor
28. říj 2011

moc dekuji za rady...ale vetsinou co pisete,je mijasny a znam to az teda na tu anginu,to jste mi daly brouka do hlavy 😒 zatim ji nemel,jeste nikdy nemel ani ATB...tu teplotu mel o pul 7 dala jsem mu cipek panadol a do ted bez teploty,takze fakt nevim,segry syn stejne stary to takhle mel pred par dny,mel taky teplotu a druhej den dobry...tak si myslim,jestli to kluci od sebe neco nechytli...uvidime rano,kazdopadne jak bude mit vic nad 37 zvysenou jsme doma,uz kvuli tomu mladsimu nechci nic pokouset,ten to muze mit v sobe taky...

eeefffaaa
autor
28. říj 2011

a u anginy ma teploty porad nebo po cipku spadnou uplne??

crca
28. říj 2011

@eeefffaaa po čípku mu slezly do půl hodinky,ale za 5 hodin zase vylítly 😒

eeefffaaa
autor
28. říj 2011

@crca ted jsem na neho sahla a teple celicko nema vubec,spis studenejsi,a uz je to 4 a pul hodky po cipku...tak uvidime...on kdyz uz ma teploty,tak uz tlacim aspon ty 4 hodiny po cipku abych mu to vystridala se sirupem a zas mu to snizila...ale ted je v pohode TUK TUK TUK!!!!v noci vzdycky delame normalne zabaly,protoze on na ty teploty fakt trpi...

taky me napadlo jestli nemohl byt prehraty...topili jsme a na koupani to nechame vzdycky dyl zapnuty,a jak nebylo venku ani moc zima taky tu bylo pak fakt strasne usela jsem i otevrit okno...ale aby mel tolik,u miminka bych prehrati brala,ale ne uz u takhle vetsiho chlapecka...my normalne moc netopime,ale dneska jsme to pozdeji vypli a fakt tu bylo desne,nejde nam termostat takze to musime vypinat rucne primo na kotli

hojda
28. říj 2011

@mamkamarketa Tak mi máme teploty bez další příznaků celkem často a nedovedu si představit, že bych jen se samotnou teplotou bez jakýkoliv jiných příznaků jela na pohotovost. Myslím, že zánět v uchu by se projevil i bolestí ouška.

hojda
28. říj 2011

@mamkamarketa @pajapoj TAk ten diazepan mě taky zajímá. Sestřenice mi trvdila, že ho dává při teplotě preventivně, kvůli febrilním křečím, že jí to řekla dr. a to je nikdy předním neměli. Mě to přišlo dost divné, ne?

eeefffaaa
autor
28. říj 2011

@hojda mate takhle teploty casto??jako treba ma zvysenou vecer a pak nic??nebo jak??to me zajima...

hojda
28. říj 2011

@eeefffaaa Jj tak jednou za měsíc mu vylítne z ničeho nic teplota, má to tak 3 dni a pak zase nic. Nekašle, s nosu mu taky nic moc neleje, ale dr. říká, že má chycený nosohltan, CRP nízké. Teď nás ještě poslala na nosní, jestli nemá zvětšenou nosní mandli, že by to bylo od toho. Už jsem si hledala informace i k syndromu cyklických teplot, ale u toho je právě zvýšené CRP a to my nemáme.

eeefffaaa
autor
28. říj 2011

@hojda to my to mame dneska poprve,takhle..jindy treba kycha nebo ma rymu,ale dneska prave vubec nic...keeez by mu uz nestoupla a rano by to bylo uz vsechno v poradku...

hojda
28. říj 2011

@eeefffaaa No my si to užíváme celkem často a to mu to většinou vyleze přes 39 ☹ . Prostě ho sleduj, zase bych to nepodceňovala, pokud nic takového nemíváte, ale zase jet na pohotovost jen s jednodenní teplotou? To si fakt nedovedu představit.

eeefffaaa
autor
28. říj 2011

@hojda no ja kdyz vidim ze ma nejakou virozu a k tomu teplotu tak nejdu ani k dotkorce,stejne to nema cenu,akorat by tam chytnul v cekarne jeste neco horsiho a nejlepsi je stejne klid doma...akorat kdyz ma ty teploty tak den/dva skoro v kuse,tak ji volam a jdeme na prohlidku a vezme mu CRP a moc,jinak si myslim,ze to taky nema smyl...navic kazda svoje deti zname nejlip a vime podle sebe kdy uz jit k doktrovi nebo ne

hojda
28. říj 2011

@eeefffaaa Dělám to stejně🙂. Stejně ti řeknou dávajte panadol a to je vše, pokud k tomu fakt není žádný jiný příznak.

kay
28. říj 2011

u nás je to většinou tak, že když mají holky horečku bez příznaků, tak čekám tak 2-3 dn jestli se z toho něco vyklube. Bez dalších příznaků nás nechtěli ani na pohotovosti, a i moje dr. mi vždycky řekne ať počkám. Pokud měl 6. nemoc, můžou to být zuby, nebo jen únava, někd kdž jsou děti hodně unaveníé nebo mají plno zážitků, tak jim to může skočit. 38,5 po odečtu je vyšší ale není to 40, takže na pohotovost bych nejela. A pokud bude v noci a ráno bez teploty, tak bych klidně jela na návštěvu, však nebude lítat někde po venku a u tchýně si bude hráít atejně jako doma.

babulinkab
29. říj 2011

já bych počkala do rána, může to být angína, nebo i viróza, poslouchala bych v noci, jestli "nechrápe" protože při angíně to může být od zvětšené mandle, syn teda většinou u angíny i zvrací

babulinkab
29. říj 2011

jo a ještě při té angíně taky určitě nebude moc chtít jíst a pít, protože bolí polykání

jmisa
29. říj 2011

Já teda jen s teplotou nikam nejedu, pokud to netrvá víc jak tři dny.
zrovna minulý týden měl syn teplotu v pátek večer a v sobotu během dne, kolem 39, ale nic jiného na něm nebylo, ani si na nic nestěžoval, normálně si hrál. V neděli už teplotu neměl a ani nic jiného se neobjevilo.
Na pohotovosti bych s ním nejspíš ještě něco chytla a protrpěli bychom tam tak tři hodiny minimálně.

Ale řídím se i dalším "dojmem" z "pacienta".

dagina
29. říj 2011

@eeefffaaa teploty přetrvávají????? Dávala jsi něco na snížení???? Naše měla od minulého pátku vysoké teploty, měla i 40 stupňů......, nakonec to byla 6tá nemoc, vysoké teploty přesně 4 dny, těžko šly srazit léky, pak dva dny osypaná..... .

mamkamarketa
29. říj 2011

@hojda davat diazepam preventivne zdravemu diteti,co nemelo fibrilni krece mi neprijde normalni. je to hoodne silny lek,plny chemie 😖
co se tyce horecky bez priznak,tahani za usi je k nicemu. Me na to syn taky neragoval a mel masivni hnisavy zanet ☹ jednou sme jeli ''jen'' s horeckou na pohotovost (nevim proc,ale vedela jsem,ze to je ucho) mel jen horecky,zadna ryma,kasel,krk v poradku. usi bez sekrece. Mudr na pohotovosti nechapala PROC tam sme? 😕 😨 rekla,ze usi to nejsou (vysetreni typu tahani za usi) nicmene jsem se s tim nesmirila a jeli sme na ORL a tam mu ousku pichali ☹
minulou nedeli mi pichali ten masivni zanet a na ORL mi rekli,ze tahani za usi je k nicemu,ze casto to deti pocituji jako sileny tlak v hlave ☹
takze mozna jsem hysterka,ale ja jezdim s kazdou horeckou