Třetí antibiotika během 2 měsíců, je to správný postup?

lilithka
20. kvě 2013

Syn onemocnel začátkem dubna, měl streptokoka a do toho průdušky, dobral ATB a do 14 dnů znova průdušky, další ATB a ted po týdnu co dobral druhé mi dala třetí ATB, protože má zase průdušky a teploty 39,5 ve dne, v noci. Udělala mu stěr z krku a z nosu, vzala CRP (29),ale výsledky budou ve čtvrtek a do te doby nemám čekat a dat mu tyto ATB, ale nemusí zase zabrat. Myslíte, že je to správný postup? Ptala jsem se, jestli nemůžou nekde nejak zjistit co tam má za vir nebo baktrii hned a přímo na to mu nasadit ATB a prý že musíme čekat do toho čtvrtka a že jsou jen 4 druhy ATB pro děti a toto už jsou třetí, tak snad zaberou. Já nevím, zdá se mi, že doktorka hází antibiotikama jako nic. Neměla už nás někam poslat? Neměli jste to někdo také tak? Děkuji

jetynka
27. kvě 2013

Ahojky my jsme na tom stejně a jsme v tom jako v bludném kruhu a ne a ne s z něho dostat ven a mi už je do breku že malému neumím pomoci ☹ , kdyžtak písnu do IP a můžeme si psát zkušenosti apod.. pokud budeš mít zájem.

ladida.l
27. kvě 2013

Můj osobní názor je, že dítě by mohlo vydržet bez atb do čtvrtka, kdy budou hotové výsledky z mikrobiologie a do té doby dávat jen léky na od odkašlávání. Hodnoty CRP není tak vysoká a může se opravdu jednat o virovou infekci.

marton
27. kvě 2013

Ahoj,nejsem zastánce ATB,ale pokud má dítě 3 dny tak vysokou horečku,tak čekat další dny bych se bála.Jiná věc je řešení jinou cestou do budoucna.Tj.třeba homeopatika 🙂 .Hodně štěstí a sil.

pajinka29
27. kvě 2013

já bych asi vyčkala na výsledky stěrů a podle toho se teprve zařídila. vysoká teplota není nic, než reakce organismu na infekt, s kterým se vypořádává a je to vlastně dobře, znamená to, že imunitní systém pracuje a vytváří protilátky. J epravda, že je ta teplota hodně vysoká, srážela bych antipyretiky, dávala zábaly, léky na odkašlávání a potom bych podle stěrů nasadila bud atb nebo ne. Spousta zánětů může být virového původu a na ty atb nezabírají.