Tříselná kýla. Máte zkušenost?

anngie
18. čer 2008

Ahoj holky, ač jsem hledala tak jsem toto téma nenašla 🙂
Mám 5ti týdenní holčičku a včera jí doktorka nahmatala tříselnou kýlu. šla zatlačit zpět, ale dostali jsme doporučení na Bulovku na dětskou chirurgii, kdyby něco tak ať jedeme. Tedy kdyby prý nešla zatlačit zpět. Jenže včera tam tu bouličku měla po zbytek dne, vždy jsem jí zatlačila ale další přebalování tam byla. Až večer a dnes ráno nebyla, odpoledne zase jo. Malá moc nepláče, je to spící zlatý dítě. Jestli řve 20 minut denně tak je to hodně. Od včera jí ani řvát nenechávám.
Jediné řešení je prý operace, ale tak malé miminko prý stejně operovat nebudou, pokud to nebude akutní, také se to prý může upravit tím jak bude růst....Máte některá mamina zkušenost???
Díky

helenacz
27. led 2010

ahojky Sifonko: ja našla male kýlu u koupání a to měla 10 týdnu ☹ nam to vylezalo jen při křiku nebo po koupaní v teplé vodě...ale hodně jsem o otm četla a hledala na netu a může to mít vylezle pořád!!!
určitě běž k Dr. ta ti vypíše žádanku na chuirurgii a tam ji pořádně vyšetří.

mala měl tříselnou kýlu a ještě tam měla uvolněný vaječník, ketrý ji tam vylízal..takže my jsme pak měli naplánovanou operaci a měla jsem šílený strach,ale bylo to super..mala to zvládla lepe než já..byla statečná tak se neboj...a jsem ráda že to bylo tak brzo když ještě nelozila protože soi to nesmí namáhat...
možná že to bude něco jiného u Vás,ale pro klid zajdi k dr až bude b práci..pokud nemá mala teplotku nebo není nekliodná nebo moc nepláče tak se nemusíš bat..musí se jen hlídat uskřinutí a nesmíš ji nechávat plakat!
papap pak pisni co a jak

sifonka
27. led 2010

teplotu Anitka nemá, ale brečí a brečí. Jenže já nevím, jestli je to k tomu nebo ne. Má dost problémy s prdíkama.... a už přes měsíc mi odmítá pít z prsa, takže pořád bojujeme a zkoušíme. Uskřinutí? Jak se to pozná?

helenacz
27. led 2010

no to by ji nešlo zatlačit zpět..ty prdíky může mít kvuli toho mala na to taky šíleně trpěla kvuli te kyly....
jestli nepije a pořád brečí a má to vylezle tak běž k DR nebo do nemocnice.
ja bych pro jistotu zašla.
raděj přijít 100x kvuli ničemu než pak 1 nepřijit a bude zle..ale neboj to bude vše OK amožná pláče jen kvuli prdíkum,ale raděj at víte na čem jste...
malou prohmatali a pak ji udělali sono aby zjistili zda tam má vaječník nebo je to cysta s třísla-nerozpoznali to a tak jsme měli naplánovanou operaci to ji byly 3 měsíce.ma uplně nádhernou jizvyčku malinkou jakoby se škrábla nehtíkem....my jsem byly operování v Ostravě.

sifonka
27. led 2010

malé jsou 4měsíce. nepřijde mi to moc velké(vyboulené), takže si říkám, jestli nejsem blázen a moc ji nepozoruju. z láhve pije moje mlíčko docela dobře. já se z těch dětí zblázním - pořád mám kvůli něčemu strach

bufina
19. kvě 2010

Ahoj, malýmu se kýla objevila asi měsíc po narození, měl ju tam pořád, kdykoli jsem ho přebalovala, tak byla vidět. Teď už asi 5 týdnů tam nemá nic, tak nevím jestli už můžu doufat že to má ok. Na chirurgii mně řekli že by mu to nejspíš po půl roce operovali.

balisek
21. čer 2010

Ahoj maminky, my jsme byli s naším Tomáškem ( 11.měsíců) ve středu na operaci tříselné kýly..na sále byl asihodinku a půl,protože jsme měli silně potrhané ty svaly, malej tam měl také pořádnou bouli a také ho to hodně moc bolelo,protože vůbec nespinkal od té doby co jí měl a byl strašně nernvní,sami doktoři nečekali, že to bude takové veliké.. udělali mu tam plastiku, odcházeli jsme z nemocnice až 4 den..Problém je v tom, že nám řekli, že malej musí být v klidu a hlavně nepadat,jenže copk to jde,malej od 9.měsíců chodí, všude vylejzá a nejde zabránit tomu aby někam lezl nebo při chůzi nepadal, to prostě nejde, to bych ho musela na celých 6 týdnu zavřít do postýlky..mám strach že ti znova praskne, maminky, máte také takové zkušenosti? malej má ještě pořád po operaci pod jizvičkou bouli jako když byl den po výkonu, menší se,ale je tam, je to normální?díky moc za odpověď.

svatule
23. únor 2011

ahoj holky, obnovuji téma, čeká nás operace tříselné kýly, resp. malou čeká a nevím, jestli sebou do nemocnice můžu vzít třeba nějaké hračky, apod. taky se trochu děsím toho, že mi bude plakat hlady a žízní, ona je takový malý stresor, je schopná křičet v kuse, i když ji nosím... tak nevím, mám z toho trochu strach, chci at už to má za ebou, ale i tak to je pro mě stres...
jinak pokud bude mít v pořádku krev, tak nastupujeme 28.2.

adricc
23. únor 2011

@svatule Ahoj to urcite muzes mela jsem toho celkem dost a tam meli i hrazdicku tak jsem mu ji otrela a hral si mela jsem tam i autosedacku na pokoji a kdykoliv uhoupala drzim pesti at to zvladnete ja mela taky silenej strach ale pro ni je fakt lepsi ted dokud to nechape 😉 🙂

svatule
24. únor 2011

@adricc tak to je super, no u nás je teď změna, malé vyšla anemie v krvi, prý to je normální u takl malých dětí, ale bohužel se musí odsunout operace, nový termín nám ještě nestanovili, vypadá to na květen až červen, tak uvidíme, je fakt, že pro mě by bylo lepší to už mít za sebou, přece jen, teď budu stresovat dýl, ale zase pak bude větší a třeba to bude i lépe snášet...no musím se s tím srovnat a ona bude v pohodě, jak říkáš, nic si nebude pamatovat 🙂

balisek
2. bře 2011

@svatule přesně tak, oni to ty prckové snašejí strašně super,jako by se nic nedělo,ale až druhý den, první po operaci je nic moc, protože se vzpamatovávají z té narkózy,ale určitě vezmi malé nějaké oblíbené hračky, protože ty dny jsou tam šíleně dlouhé, i když je tam dětský koutek, teda nevím, kde vás budou operovat,ale v Krči byla velká herna a ty děti si tam spolu docela hezky hráli a maminky povídali... No po té operaci bude stejně spinkat, malej prospal celý den, vozila jsem ho tam po chodbě v takovém starém kočárku ale pomohlo mu to a uklidnil se v něm po té narkóze..a třetí den, když bude vše v pořádku,tak vás pustí domů🙂 Vím, že máte šílený nervy, já je měla taky, bulela jsem celou dobu,než jsme šli do nemocnice a pak se nám hrozně ulevilo,malej začal konečně spinkat celou noc, říkají, že prý kýla nebolí,ale já si myslím že ano,malej před operací vůbec v noci nespal a jen plakal a po operaci byl jak vyměněnej..sice se nesměl koupat 10 dní a musela jsem pořád přelepovat jizvičku,ale celé to potom bylo takové jiné,hrozná úleva🙂 držíme vám moc pěsti🙂

svatule
14. bře 2011

@balisek tak snad to Eliška zvládne, a hlavně já 🙂 , nakonec máme termín 23.5. a jsem ráda, že to odsunuli, asi to tak mělo být, protože toho 1.3., kdy ji měli operovat, tak zemřela manželova maminka, takže nakonec jsem ráda, že jsme zrovna nebyli v nemocnici...holt jsou to osudy
takže teď poctivě dáváme železo a čekáme jak dopadne krev, a snad teda to bude mít pak za sebou, bude už mít skoro půl roku, tak to bude lepší, jediné, co ještě řeším, že už jsem přestala kojit-nervy zapracovaly, bylo toho na mě moc-tak doufám, že i jako nekojící tam s ní budu moci ležet

balisek
14. bře 2011

@svatule Určitě jo, nebojte, oni by takto malinkou nenechali bez maminky, vy nejlépe víte, jak o ní pečovat...Ona vás bude po té operaci nejvíce potřebovat a oni jsou i radši když je tam maminka, že se o to dítko nemusí starat sestry..já jsem také nekojila a dělala jsem malému sunar na chodbě z konvice,ale vezměte si svůj, i nějakou sváču pro malou a jestli baští už přesnídávky, tak i to,já to měla také,protože tam dávají jen snídani sváču,oběd a večeři a melej měl mezitím i hlad....pamatuju si, že tam byla jedna matka( nepíšu maminka záměrně) ta tam prskla dvouměsíčního chlapečka na kýlu a odešla, řekla,že prý nemá čas na to se o něj starat-že má doma ještě 5 dětí-mížná byla i opilá a mě toho malého bylo fakt líto.pak se tam o něj starali sestry...nebojte, malá to zvládne krásně, je to opravdu nápor na nervy a hlavně z toho budete mít šílený pocity a až vám jí odvezou budete plakat,ale po tom uvidíte, jak se jí uleví a bude spokojená🙂malej zuž opravdu druhej den ráno lítal a padal-já byla na nervy aby mu neprdla ta jizva a zvládli jsme to všechno...Je super, když to dítko ještě nechodí a neběhá, to aspon nebudete mít strach, že si s tím něco udělá🙂kdyby jste chtěli ještě s něčím poradit, tak klidně písněte🙂

svatule
16. bře 2011

@balisek tak to jsem ráda, za uklidnění, to víte, člověk to potřebuje 🙂 , teď hlavně, aby malá byla v pořádku a zdravá, aby to už nemusela doktorka odkládat, jsem ráda, že tam můžu být i jako nekojící, přece jen, člověk to řeší...navíc od června začnu chodit na brigády-mají v práci nedostatek lidí-tak proto chci, aby malá byla v pohodě a měla to za sebou
taky děkuji za tipy ohledně jídla, člověk sám nikdy neví, jakto bude
když mě něco napadne, ještě se ozvu, zatím děkuji 🙂

balisek
16. bře 2011

Jasný a nebojte se🙂 zvládnete to levou zadní🙂 Uvidíte🙂 Vezměte si i kojeneckou vodu, pokud z ní malé děláte papání,já jí tam také měla svou🙂 Tak vám moc držíme pěstičky!!!!pak se určitě ozvěte🙂

haninka
11. dub 2011

ahoj mamči od dětí co už máte operaci tříselné kýly za sebou..my se na bulovku chystáme 9.5. Terezce jsou 2,5 roku a tak se taky bojim aby operace dobře dopadla..má na noc plínu, tak nevim jak to chtějí řešit, když tam dole budou stehy..vůbec nevim jak ji na to mám připravit (vždy je ráda když je nějaká změna, že o ní ví.., že ví co ji čeká), když ji o tom řeknu, bude se bát a to nechci..máte taky nějaké tipy co je dobré a co ne? jak dlouho jste v nemocnici byli a jak to vaše děti snášeli?..jaké to vůbec na bulovce je?..jsem do toto těhotná a tyhle věci snáším dost emotivně, tak bych se ráda trochu psychicky připravila.. ☹

haninka
11. dub 2011

teda, co píšete, to je síla, asi se zbláznim až mi ji odvezou..
řekla bych, že Terezku ta kýla nebolí, hezky spinká a když ji na to sáhnu tak nic..ale dokáže se vstekat kvůli blbostem, tak mám strach aby si nepotrhala stehy..

svatule
6. kvě 2011

tak se nám termín blíží, Elinka má konečně v pořádku odběry, teď ji musím hlídat, aby neonemocněla, a už se nám to krátí, začínám být nervozní...Malá má kýlku zatáhnutou, tak říkala p.dr, že i ta operace by měla být rychlá a v klidu... pak napíšu, jak jsme dopadly

lanka
6. kvě 2011

@haninka stehy neřeš - bude to přelepený a když se namočí tak to převážeš. Moje mladší to má cca 14 dní za sebou a plíny samozřejmě nosí... 😉
Co se zkusit zeptat na jednodenní chirurgii (ráno na lačno příjem operace dohodnutá na pevnou hodinu a za 24 hodin odchod). Nám ji vymluvili že je maličká moc maličká (měla sotva trochu přes tři kila), ale u vás bý to nejspíš šlo na pohodu.

svatule
28. kvě 2011

tak hlásím, že jsme po operaci doma, Elinka to zvládla na jedničku, byla moc hodná, neplakala, hezky spinkala, i hladová to přežila, ranka je malinká, tak snad se bude hezky hojit, 2.6. jdeme na kontrolu na chirurgii, do té doby má být bez pavlíkových řemínků, tak snad to nasazení pak zvládne 🙂
Tak snad se nevyskytnou žádné komplikace. Všem držím pěsti ať to dětem dobře dopadne!

aanicka
16. zář 2015

Ahoj maminky. Za pár týdnů jdeme na operaci. Malý budou 3 měsíce. Budeme v Českých Budějovicích. Chci se zeptat, jak dlouho před operací musí být na lačno? Nevím jak dáme noc bez kojení a za jak dlouho vás pustili domů po operaci? Jak prckové dali narkózu? Byli ospalí nebo v pohodě? A dávají se vstřebatelné stehy nebo jste šli i na vyndavání stehů? Moc děkuji za odpovědi!!

victress
29. únor 2016

obnovuji diskusi a rovnou se ptám:

Máte někdo zkušenost, že by se chlapci po operaci tříselné kýly udělala kýla znovu? jde se pak na reoperaci nebo co? děkuji.

raluvi
21. bře 2016

Ahoj, prcek má dva měsíce a jsme čerstvě po operaci kýly. Operovali mu zatím jen jednu stranu a ta je v pořádku. Druha mu stále vylézá ☹ Na druhou operaci půjde za měsíc, spíše za dva. Jak jste při teto diagnoze Resili cestování? To musíme sedet dva měsíce "doma"? ☹

victress
21. bře 2016

@raluvi tím cestováním myslíš co? v první řadě se divím, že ti ho operovali už ve dvou měsících, tak malé děti s kýlou se normálně neoperují, měl ji uskřinutou? já ti řeknu, že první tři měsíce jsem stejně seděla doma na zadku a furt kojila, takže jestli měl malý po operaci nebo ne, bylo celkem jedno.pokud jedete autem na nákup nebo k rodičům do vedlejší vesnice, tak to není problém, horší je jet někam stovky km, dovču bych oželela....hlavní je aby se mu jizva dobře zahojila, mazej mu to a masíruj, máš výhodu v tom, že je tak maličký a jenom leží, že ti neběhá a nelozí, takže rekonvalescence bude lepší než když náš už běhal 😀 😀 😀

lucinka3000
23. bře 2016

Syn je zrovna týden po tříselné kýly. Na 1 byl v 9 týdnech to ji měl vlevo a ted ve dvou letech se mu objevila vpravo. Doktor nám říkal že u takto malých dětech se operace moc neodkládá, hrozí tu riziko ustřinutí, to byl bohužel náš případ v těch 9 týdnech.

victress
23. bře 2016

@lucinka3000 no vidíš, co doktor, to názor, syn měl oboustrannou kýlu diagnostikovanou od 6 měsíců, a nikdo ho nechtěl operovat nejméně do roka, protože do roka je prý riziko poškození mozku narkózou největší, takže jsme čekali, až bude mít rok a 3 týdny před operací se mu obě uskřinuly, takže šel nakonec akutně na operaci 😝 😝 😝

aanicka
24. bře 2016

U nás se operovalo ve třech měsících, taky co nejdřív a malá byla hned po operaci úplně v pohodě. Žádný omezení ohledně cestování nebo pohybu. A teď v 8 měsících už jizvu skoro nenajdu.

andrearajlichova
26. dub 2016

Ahoj..tak ja zrovna lezim fn plzen lochotin. Malymu je mesic a ve ctvrtek nas ceka operace:/ 17.4 mi prestal papat a zvracel..jakoby tlacil prdiky ...necekala ksem a sup na pohotovost tam mu nahmatali triselnou kylu udelali i sono a opravdu...chirurg mu ji zastrcil ...chteli nas jeste ten den prevezt do plzne (jsme zbchebu a plzen je nejbliz lde uspibtak male deti) nastesti mu to zastrcili. Nechali si nas na pozorovani no dási noc se mu to stalo znova zase ji zastrcil a objednal nas do plzne na vysetreni a objednani terminu...nakonec si nas tady rovnou nechali. Kdyby se mu to uskrinulo tak nez dojedem do plzne mohlo by byt zle....malej mel rymu tak anestezilog rek ze si to na triko neveme...proto tak dloiho cekame. Tak jsem zvedava ve ctvrtek jdem na to. ..;) doufam ze bude vse oky

didakuku
26. dub 2016

Syn má operovanou jednu stranu v 5 letech a druhou teď v 6 letech. Po operaci bylo vše v pořádku....jen nesměl hrát měsíc tenis ( hraje ho akčně). V 5 měsících měl normálně narkozu.....plánovaná operace ledviny. Snad už máme vše špatné za sebou.

novynka
5. kvě 2017

holky, jak tříselnou kýlu poznám?? našemu malýmu je 3,5 roku a všimla jsem si, že má pravě tříslo výrazně větší, jakoby takový fald, a když mu to zmáčknu tak se mi zdá, že nahmatám spíš takovou "šišku", ne kuličku... nic ho nebolí