Tříselná kýla. Máte zkušenost?

anngie
18. čer 2008

Ahoj holky, ač jsem hledala tak jsem toto téma nenašla 🙂
Mám 5ti týdenní holčičku a včera jí doktorka nahmatala tříselnou kýlu. šla zatlačit zpět, ale dostali jsme doporučení na Bulovku na dětskou chirurgii, kdyby něco tak ať jedeme. Tedy kdyby prý nešla zatlačit zpět. Jenže včera tam tu bouličku měla po zbytek dne, vždy jsem jí zatlačila ale další přebalování tam byla. Až večer a dnes ráno nebyla, odpoledne zase jo. Malá moc nepláče, je to spící zlatý dítě. Jestli řve 20 minut denně tak je to hodně. Od včera jí ani řvát nenechávám.
Jediné řešení je prý operace, ale tak malé miminko prý stejně operovat nebudou, pokud to nebude akutní, také se to prý může upravit tím jak bude růst....Máte některá mamina zkušenost???
Díky

feferonka
18. čer 2008

Ahoj,nevím tedy jak velký je rozdíl v pupeční a tříselné kýle,ale u mého syna se objevila taky v cca 5 týdnech pupeční kýla,dr mi sdělila úplně stejné informace jako u vás,já byla docela v panice,protože jsme to v rodině ještě neměli a v podstatě mi sdělila,že se operaci stejně nevyhne,že je pouze otázka,kdy to udělají,jestli hnednebo v roce,že kdyby mě poslala na chirurgii,tak ho hned oddoperují,že to má veliké,ale že ona by chvíli počkala,že přece jenom to operování takhle malých není dobré,no a zkoušet zamačkávat,když nepůjde,okamžitě do nemocnice......no úplně mi valoučila možnost zlepšení a nakonec se to prckovi zmenšovalo,zmenšovalo a na operaci nemusí...takže tolik moje zkušenost,ale s pupeční kýlou,ale snad je to podobné...

anngie
autor
18. čer 2008

feferonka: to bude podobné, pupeční je někde u pupíku a Ellinka jí má v třísle...no to čumím, mě včera uklidňovala že k operaci dojít nemusí, že jak poroste a bude se zesilovat břišní stěna tak by to mohlo být dobré. Kéž by. Ale díky za info a já doufám že se ještě někdo ozve a přidá taky pozitivní zkušenost.

evi3
18. čer 2008

triselna kyla sa operuje vzdy ale niekedy sa pocka do 5-6 rokov , to musia posudit na chire, podla toho, co sa do toho otvoru v brusnej stene dostane. Moja dcera mala tiez, detska ma upokojovala, ze sa to mozno bude operovat az ked bude vacsia, ale na chire sa zistilo, ze jej tam vylieza vajecnik a tak cakalo len aby dosiahla vahu, aby zvladla anestezu, lebo mala malu por.vahu. Nakoniec ju operovali tyzden po 2mesiacoch, a cele to zvladla asi lepsie ako ja. Vo stvrtok naobed nas prijali, v piatok rano ju operovali, v sobotu rano sme sli domov. Stehy vybrali asi po 10 dnoch, jazvu som potom masirovala asi mesiac, takze teraz, ju uz skoro ani nevidno, lebo aj rez robili vodorovne, v mieste faldiku.
Urcite na tu chiru zajdi, nech sa na to pozru odbornici. Drzim palce

anngie
autor
18. čer 2008

evi: hmm, už jsem koukala kdy tam jsou a zítra tam zavolám a zeptám se jestli je nutné se objednat. Manža má dovču od pondělí tak si uděláme výlet do Prahy. Mám z toho blbý pocit a uklidní mě fakt až odborník. To mě ani nenapadlo že by mohl vyhřeznout vaječník. Střevo ale vaječník mě nenapadl.

andy80
18. čer 2008

Ahoj anngie. Můj starší syn měl taky tříselnou kýlu asi od šesti týdnů. Vždycky se mu ztratila a znovu udělala a takhle pořád dokola. V lednu letošního roku, když mu byli 3 roky se mu objevila znovu a byla dost veliká. Tak nás dr. poslala na chirurgii do Motola. Na Bulovku nechoď, Motol můžu jen doporučit tam se na to podívají a rozhodnout, zda operovat nebo ne. Operace se neboj. Byla to pohoda. Přišli jsme tam jeden den a to nám řekl anesteziolog co a jak a pak jsme mohli jet domů. Jsme mimopražští tak jsme zůstali. Druhý den operace. Trvala asi 30 minut. Malej to zvládal v pohodě. Druhej den jsme šli domů. Jizva je maličká. Jo a v Motole se stehy nevindavají, dávají tam samopadací. Na kontrolu jsme šli za 14 dní v místě bydliště. Jen chirurg skouknul jizvu a šli jsme domů.

kalo
18. čer 2008

My měly pupeční a vůbec nic s tím nikdo nedělal. Cvičíme Vojtovku a jsou tam cviky i na bříško, tak by se to prý mělo spravit.... 😖

anngie
autor
19. čer 2008

my byli včera nakonec na tý bulovce takže máme zatlačovat a v případě problému dorazit, operace se provádí nejdřív od 6 měsíců pokud to není akutní
Bulovka je fakt zvláštní nemocnice, paní doktorka vypadala jak zřízenec ☹ Jsme taky mimopražstí ale do Motola to máme přes celou Prahu 😠

lukajda
19. čer 2008

Ahoj anngie, Tadeášek má tříselnou kýlu cca od jednoho měsíce. Naše Dr. operaci také odkládá, pokud to tedy nebude akutní, tak nás čeká, až budou Tadeáškovi 2 roky. Byla jsem z toho šíleně vystresovaná, zpočátku jsem mu kýlu zamačkávala při každém přebalování nebo jakmile trošinku zaplakal. Koupání byla taky tragédie. Dnes jí samozřejmě kontroluju, ale už vyskakuje minimálně - minulý týden hodně plakal (trápily ho zoubky), tak mu vyskočila asi po dvou měsících. Nemusí to být jen tím, že miminko víc pláče - jak někdo říká, že si vyřval kýlu...Některá mimča mají zpočátku slabší svalstvou, takže se tam to střívko nebo co já vím, co se tam ještě může dostat, dostane snadněji. Dr. mi říkala, že jakmile bude mít silnější svalstvo, bude to lepší, i když operaci se nevyhne...a ono to tak opravdu je.Často v tom hraje velkou roli taky rodová dispozice - manžel má tříselnou kýlu operovanou a švagr dokonce oboustranně. Hlavu vzhůru, všechno bude dobrý...a Motol rozhodně doporučuju. Tádík se tam narodil a přestože to mám do Prahy 100 km, tak půjdeme zase tam (naštěstí mám v Praze rodiče - tak to pro nás nebude náročné).

Pupeční kýla se sama zatáhnout může u tříselné mi Dr. říkala, že tam se to samo nespraví, ale nejsem lékař, tak opravdu nevím.

lucie.safrankova
20. čer 2008

Ahoj holky, tak já jsem se s kýlou narodila, co mi povídala mamina a operovali mi ji na roce, ale ted k mé holčičce, když ji byli asi čtyři měsíce, tak jsem ji při přebalování našla bouličku v tříslech, hned jsem poznala že je to kýla, tak jsem s malou jela na pohotovost, protože mi dost řvala, tam mi to potvrdili tříselná kýla, ale prý když jde zatlačit tak je to dobré, kdyby ne, tak máme přijet. Zatlačila jsem ji to další den, když brečela, protože to ji vylezla, ale jak se začala učit hrát si s nožkama a plazit se, strkat si nožičky do pusinky, tak se kýla už vůbec neobjevila, dodnes už ji nevylezla, takže si myslím že se ji vstřebala, což prý jde. Boulička je prostě pryč a má sestra to taky vyběhala. Takže nebojte se buď to zmizí nebo bude operace na roce, ale je to lehoučkej zákrok.

ivulinda
20. čer 2008

Naše Adélka má taky pupeční kýlu a moje doktorka říkala,že by se to mělo ztratit,myslíte,že ne???

anngie
autor
21. čer 2008

ahpj holky, no já zrovna včera říkala že pokud operace tak do Motola, na Bulovce ne, tam to na mě nedělá prostě dojem. Jinak nám taky kýla už dva dny nevylezla.
ivu: mě taky říkala dr. že to může zmizet.... 🙂

atreides
21. čer 2008

my máme prý náběh na pupeční kýlu, ale prý je to zatím OK a nemusíme přelepovat... z toho jsem pochopila, že kdyby byla horší, tak se ten pupík asi lepí

ivik
21. čer 2008

nám přišli na pupeční kýlu a musíme přelepovat páskou☹Ale prý se to může samo ztratit,tak doufáme...

f.nina
23. čer 2008

Ahoj holky tak já jsem se narodila s pupečníkovou kýlou a mám ji dodnes 😒 Ale až teď začala trápit takže bude muset jít ven ☹

ivulinda
23. čer 2008

f.nina tak to máš docela dlouho 😒 ,se divím,že ti to nevzali dřív vždyt tě to muselo trápit ne??

ivik a proč se to přelepuje páskou????

lukajda
23. čer 2008

Ivulinda - taky jsem o tom přelepování pupeční kýly páskou slyšela. Prý se to tak fixuje, aby nevyskakovala ven. Docela by mě zajímalo, jestli to pomáhá.

anngie
autor
10. srp 2008

ahoj holky, když jsem založila toto téma tak byly Ellince 3 týdny. Teď jsou jí skoro 3 měsíce a kýla se ztratila to vypadá. Tím jak se začala víc hýbat a furt kope nožičkama tak asi trošku posiluje svaly a teď poslední 3-4 týdny jí to vůbec nevylezlo. Tak jsem fakt ráda a doufám že už ani nevyleze a bude to OK.

verano
10. srp 2008

Anngi - zkušenosti nemám s tříselnou kýlou, ale s pupeční. Naše Elli se narodila předčasně a zhruba v 7týdnech se kýla objevila a pak se začala zvětšovat. Dětská lékařka nám doporučila přelepování, ale to nám nešlo a hlavně měla celé bříško rudé od leukoporu. Před velikonoci nás doktorka vystrašila, že se kýla moc zvětšuje a že to je na operaci. Na základě doporučení jsme se objednali do Motola, termín nám 3x přesunuli a v den, kdy jsme do nemocnice dorazili nás nepřijali, s tím, že na nás nemají čas a prý zavolají jiný termín. Druhý den jsem zavolala do Liberce (jsme z České Lípy), do týdne jsme jeli na konzultaci a za 3týdny Elli operovali. Operace byla v necelých 6měsících a zvládla ji naprosto bez problémů, to maminka na tom byla hůř ☹ . V úterý operace a ve čtvrtek propuštění domů. Z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit MUDr.Hájka - dětský chirurg, je to opravdový odborník a na objednání k němu do nemocnice stačí doporučení od pediatra. Doporučuji nechat kýlu zkontrolovat chirurgem a ten pak rozhodne. Dokonce dělá u miminek rovnou plastiku, takže jizvička je malá a prý nebude vůbec znatelná.

Tip - lepší než přelepování kýly páskou je kýlní pás. Pediatr jej může napsat na pojišťovnu a vůbec nic se nedoplácí. Bohužel jsem se k němu dopídila moc pozdě, takže nám už nepomohl, ale tato možnost tady je a bohužel hodně lékařů o tom neví.

svoma
11. srp 2008

Ahojky,malá měla pupeční kýlu a dr. nám poradila,ať jí to normálně přelepuju náplastí,že jí ta náplast zatlačí,měla to pár dní zalepené a kýla zmizela sama.

agnesska
11. srp 2008

ahoj anngie-tak snad budu moci trochu poradit a uklidnit tě-Lauře se udělala tříselná kýla,když jí byl měsíc-letěli jsme tehdy na pohotovost(byl štědrej den)a když sme jí tam svlíkli,boule byla pryč...no nevěnovali jsme tomu tedy dál pozornost a ejhle-letos na jaře vylezla znova a tedy pořádná a hned šla pod kudlu,pže je to u holčiček prej nebezpečnější,pže si můžou uskřinout vaječník a přijít o něj....
pupeční kýlu měla taky od 6ti měsíců a s tou byla na operaci ve dvou letech...dřív to prej nedoporučujou...jediný co můžeš dělat,je hlídat to,nenechat jí vůbec plakat(což je jak sama vím nadlidskej úkol)a časem vás asi operace nemine...ale na druhou stranu to neni tak strašnej zákrok a když bys chtěla tak ti dám kontakt na superodborníka v Praze ,kde to dělají ambulantně-za příplatek(cca 2-3tisíce)ti dají empír,dítě si sama svlečeš a doneseš na sál a celou dobu co ho uspávají ho můžeš držet za ruku a povídat co chceš-zpívat a jinak utěšovat 😉

agnesska
11. srp 2008

a když se probouzí,tak už seš zase u něj...
to jsem zapoměla dodat,jo a taky ten pupík jsme lepili a měli pak i ten kýlní pás a stejně musela na operaci....a u tý tříselný nám řekli,že tam je už od toho jednoho měsíce...
takže asi tak...

krista
26. lis 2009

rrenatkaa • 1d • 9. květen 2009 ve 14:13
Ahojky, chci se Vás zeptat. Mám dvouměsíčního synka a zhruba tak před měsícem se mu v pravém třísle udělala měkká bulka, kterou doktoři označili jako tříselnou kýlu, kterou je nutno odoperovat, až dosáhne min. pěti kilo. Prý je to, zejména, u chlapců častá věc. Představa, že mi ho tak malinkého budou řezat, je šílená, ale prý je to běžná operace. Máte s tím některá zkušenosti? Napřííklad, jak se hojí jizva a jak na to malý reagují atd. Díky

scharfinka • 1d • 9. květen 2009 ve 14:42
rrenatka, mám dojem, že se tenhle typ kýly dá operovat laparoskopicky, vlastně teď už téměř všecky typy kýl operují laparoskopicky, říkal strejda, je chirurg.....otázka je, jak je to u takhle malých kulihrášků...ale myslím si, že i u dětí budou volit tuhle metodu, poněvadž je určitě šetrnější než klasické řezání......no a pokud to bude tou laparoskopií, tak jsou dvě jizvičky asi tak 1 cm...ale jinak neboj, strejda říkal, když přesvědčoval švagra,ať si nechá kýlu operovat, že tuhle operaci zvládne udělat0 aj hlídač na vrátnici 😀

mousunek • 1d • 9. květen 2009 v 19:18
rrenatkaa - zkušenost s tím sice nemám a asi si budeš, ale radeji bych to nechala malymu odstranit drive nez zacne lezt nebo chodit aby se mu to nezhorsilo, tim jak se zacne vic hybat by to mohlo zacit rust....
Malickym skritkum se takovehle veci velice rychle hoji....

Drz se

krista
26. lis 2009

helenacz • 1d • 29. říjen 2009 v 16:46
Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda má nějaká maminka zkušenost, rady a pomoc s tříselnou kýlou. Máme 12 týdenní holčičku a před 2 týdny jsem zjistili, že má tříselnou kýlu. hned jsme šli k dětské Dr a ta nás poslala na dětskou chirurgii do Ostravy...tam nám řekli hlídat..malá je zatím OK, velezlo ji to cca 4x za 2 týdny,ale pokaždé šíleně pláče ☹ 😒 nejde ničím utišit bobanék. bojím se ať ji to neuskřine, prosím maminky , kdo měl něco podobného aspoň o morální podporu 😉
jo a vypozorovala jsem to hlavně po koupání! takže jen sprchujeme
díky Helena

anitrams • 1d • 29. říjen 2009 ve 21:05
Ahojte, nás operovali presne pred mesicem. Malemu jsou 4tý a tyden.
Vsimla jsem si toho po koupani, kdyz mu byli 2,5 mesice. Druhý den jsem jela k dr. a ta nas poslala na chiru.
Tam nas objednali na op. a mela jsem to pozorovat. Míša to snášel celkem poho, celkově je takove klidne dítko.
Občas mu boule vylezla, ale změnu chování jsem nezpozorovala. Jen jen jej méně dávala na bříško.
Operace probehla taky celkem o.k. a pooperacni pece taky. V nem. jsme si pobyli 3dny, pak se 2ty jen sprchovali, nesmeli na plavco ani na brisko a ted je vse zase v poho.
Ale uplne te chapu. Kdyz jsem jela z nemocnice s terminem operace, brecela jsem jak zelva,
ale ted jsem hrozne rada, ze to mame za sebou.

Ráda odpovím na jakýkoli dotaz. 🙂 🙂 🙂 🙂

adricc • 2d • 31. říjen 2009 v 07:56
ahoj,u nas ma maly kylu od narozeni ted mu budou 3. mesice a 10.listopadu nastupujeme na operaci do c.b. akorat teda dostal vcera rymu tak snad to prejde aby to mel za sebou mam stoho uplne hruzu jak to zvladneme anitrams prosimte vy jste byli v budejovicich na operaci jak to prosimte tam vsechno probiha jinak se nam stalo pred 14 dni ze mel adamek vecer krev ve stolici asi tak 5 krat v plene tak jsme jela na pohotovost a oni nas prevezli v noci sanitkou do c.b. ze je to ta kyla nebo zauzlovani strev tam to vyvratili a ze na detskym neni misto tak nas soupli na infekcni to uz jsem byla pekne nastvana no a dodelala to doktorka ktera nam druhou noc dala slecnu se strevni chripkou k nam na pokoj tak jsme se ozvala ze se mi to nelibi ze se bojim aby jsme to nechytli a ona zacal na me jecet ze mame stejnou diaknozu tak jsme se nepohodli a ja ji rekla at nas prelozi na detsky to ze ne tak jsme si nechala napsat papiry o propusteni a jeli jsme domu to klukovi nic uz nebvylo nezvracel nemel teploty,prujem tak jsme v noci jeli domu 😒 no a samozrejme vysledky dopali tak ze mu nic nezjistili zadna strevni chripka tak aspon ze jsme odesli no a asi bude mit alergii na bilkovinu kravskyho mlika ale to chci aby mu udelali testy to jsme se rozepsala 😀

helenacz • 1d • 1. listopad 2009 v 08:51
ahojky holky díky moc za vaše rady.... no Adélka mi pokaždé hrozně řve když ji to vyleze..tak nevím.... a myslím si že tam má venku vaječník a bojím se at se neuskřine a nepřijde o něj ☹
no 10.11 jdem zase na kontrolu tak musím zatlačit na Dr. proptožer ji ani nekoupu jen sprchuji a nemůžu chodit ani na bazen do van nikam..protože mám strach ☹
ja jsem z havířova, a tak jezdíme do OV na chirurrgii,ale na netu jsem četla, že tady to chtějí operovat až do 6 měsícu..no musím se jí zeptat co a jak.....
Adricc at Vám vše proběhne tak jak má a Adámek at je šikulka....už to budte mít za sebou.
pak určitě pisni co a jak 😉

adricc • 2d • 1. listopad 2009 v 15:59
ahoj,noadamkovi to vyleze kdyz hodne breci a zda se mi ze to ma pak hodne citlivy kdyz ho treba prebaluju jen co prestane tak ji tam nema chtela bych snim taky chodit plavcit ale pocitam az tak od prosince ze uz by jsme mohli pokud to bude mit po operaci dobry doma ho normalne koupu a nezda se mi ze by mu to na tu kylu vadilo myslim ze by koupani nemelo vadit aspon mi nikdo nic nerikal ze by nemel.taky se bojim kdyz to vidim ani se ti nedivim no me rekli doktori ze je lepsi ted dokud je malej cim starsi tim horsi coz maji asi pravdu ale stejne si to neumim predstavit chudinky takhle maly a hned operace no ale neda se nic delat. helen.taky preju at to mate brzo za sebou snad to zvladneme vsichni 😉 a jeste si napiseme

helenacz • 1d • 1. listopad 2009 v 16:07
jasan budu se moc těšit, no malé to pokaždé vylezlo po koupání..ale většinou když se koupala déle než 5 min. asi ta teplá voda ji roztahné všechno a pak ji to vyleze..tak musím jen sprchovat ☹((( 😒
teď máme 3 dny klídek, tak uvidíme. 10 budu na Vás myslet, protože jdem na kontrolu na chiru.
pa a pěkný zbytek víkoše

adricc • 2d • 13. listopad 2009 v 15:38
ahoj helen, tak to mame za sebou vcera nas pustili celkem to slo dobre a co vy jak jste dopadli

dvojka • 2d • 13. listopad 2009 v 18:29
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

helenacz • 1d • 14. listopad 2009 ve 20:57
ahojky Adricc moc gratuluji, popiš vše jak probíhalo prosím.... my máme nakonec termín 24.11., 23 nastupujeme do nemocnice, 24. nás operujou a ve středu domu....
co vy? jak to šlo?
jsem ráda, že jste Ok
papapa 😉

adricc • 2d • 15. listopad 2009 v 07:13
ahoj no jsem taky rada ze to mame za sebou a nebuj celkem je to v pohode. tak v utery nas prijali nic snama nedelali ve stredu naposledy kojeni v pul 4 rano moc nechtel takze od pul 6 jsme byli vzhuru tak jsem ho nosila v 7 zavedli kanylu a pul 9 jsme sli na chirurgii tam jsme ho prendala sestricce na sale a sla v 11 mi ho privezli ale operace trvala 19 minut byl oblblej pak zacal brecet tak dostal kapicky na bolest a nadospani spal do 6 do vecera jen se vzdy trochu loknul a spal od 6 do 8 radil uplne byl v pohode pak jsme spali celou noc vcera uz byl i na brisku jako samozrejme davam pozor treba pri prebalovani aby ho to nebolelo 😒ale jinak je dobrej tohle jsem necekala nebuj se toho uvidis ze to bude dobry a jsem fakt rada ze ho operovali kdyz byl takhle malinkej je to pro ne lepsi takpozdravuj adelku od nas pa a urcite se ozvy budu cekat 😉

helenacz • 1d • 15. listopad 2009 ve 14:25
Ty jo vy jste fakt šikulky, že jste to tak krásně zvládli 😉 určitě pakpisnu co a jak.... mě DR říkala, že je to rychlovka, ale že je nejhorší pro ty děti, že nesmí před operaci 4 hodiny jíst..toho se bojím, že tam malá bude křičet.
už at ti máme za sebou a vše je v pořádku.
pak určitě napíšu,
pa a užívejte neděle. 🙂

adricc • 2d • 15. listopad 2009 v 15:03
ahoj toho se neboj tak budes nosit jako ja a to bude dobry pak usnul jsem ho uhoupala v sedacce fakt se toho nebuj nejhorsi pro me bylo ten den rano nez jsme tam jeli to jsem myslela ze sebou slehnu bylo mi zle ale jakmile nas prijali tak to ze me spadlo uvidis ze to bude dobry budu na vas myslet a pisni pa 😅

helenacz • 1d • 15. listopad 2009 v 17:59
tak před chvilkou ji to zase vylezlo, takže jekot jak ...nešla zastavit, nakonec bobek usla.
už to chci mít za sebou.
a nemůžu ji dát ani třeba sab simplex na dudlík? to vím že by se uklidnila. no uvidíme, když tak si pořve...ona se totiž neuklidní ani na rukách....no budem to muset vydržet, vydrželi to všechny děti tak to vydržíme i my. 😉
pa pěkný večer

adricc • 2d • 15. listopad 2009 v 19:08
jo to nevim ale radsi ne nebuj tak jdete vecer treba dyl spat aby rano spala co nejdyl 😉 pekny vecer a ozvy se 24. na vas budu myslet

adricc • 2d • Včera v 16:48
ahoj helen tak cekam na to jak jste dopadli uz vas pustili

helenacz
26. lis 2009

ahojky, tak už jsme od včera doma 😉 ona to zvládla lépe než já, v noci jsem ji naposledy o pul2 kojila pak o pul 5 dostala par lžiček čaje ....celou dobu jsem ji houpala a vozila v kočárku z roku asi 1950 co tam mají na oddělení, takže superně houpal a péroval a malá spala jako dudek až do 7, to byla vizita, dali ji atropin a za pul hodky jsem jeli na sál. tam jsem se s ní rozloučila a začala plakat jak želva ☹
po hodině mi ji donesli na pokoj a to byla vzhůru trošku poplakala, protože měla hlad, pak usla...zase jsem ji za 3 hodniky mohla dát trošku čaje a za další 3 mlíko.....zvládla to perfektně a vubec nepláče....jizva nádherná malika uplně bez problému.
sestry a DR byli perfektní-byla jsem hrozně spokojená a tobě taky moc děkuji za podporu!!!!!

co tvé mimi? už to má zcela zhojené???? ja můžu za týden začít koupat, jinak bez omezení.
jsem hrozně ráda, že to máme za sebou a ted už si budeme jen užívat 😉
papapa

adricc
26. lis 2009

ahoj no to mam radost furt jsem cekala kdy se ozves to je dobre ze to mate taky za sebou celkem to nic neni vid 😀 jsou to chudinky ale snasi to fakt dobre jinak jste to meli trochu jiny nez my ten prubeh pred operaci a po operaci adamek je uplne v pohode ale to byl i po operaci treti den uz byl na brisku v utery jsme byli na kontrole stehy se mu vstrebali pekne no aspon ze to mame za sebou a bude uz klid tak se mejte hezky ahoj

helenacz
28. lis 2009

Ahojky, my jdeme na kontrolu teď v uterý,ale myslím, že to bude mít taky moc pěkné, protože má jiozvyčku fakt krásnou, jako škrábnuté nehtíčkem🙂))
včera nám hodně plakala-bolelo jí bříško,lae dnes je OK 😉 na bříško jsem ji dali už dneska,ale jen na chviličku, ona nechce moc na bříšku být.
tak super, doufám, že už nás nic nepotká a nebudem si tady muset pasá o operaci,ale třeba o něčem pěknějším🙂))
papapa

markusko
8. pro 2009

Holky, můžu se zeptat, vy jste byli na operaci s tříselnou, nebo pupeční kýlou? Naše malá má od narození docela velkou pupeční kýlu, po novém roce se máme jít domluvit na chirurgii, co a jak...

adricc
8. pro 2009

ahoj markusko , adamek mel triselnou a nebuj fakt je to v pohode ja se strasne bala a jsem rada ze jsme sli takhle brzo na operaci a co vim tak pupecni muze i zmizet ale to nevim jiste

markusko
9. pro 2009

aha, tak my máme tu pupeční,
taky jsem někde četla, že to může zmizet, snad že se děti nechávají do dvou let bez operace, ale zase naše dr. nás už teď posílá na chirurgii, no však to ještě nemusí znamenat operaci, je dobře když se na ni podívá odborník.

Mám z té kýly strach, když malá pláče tak jí to hrozně vyleze a ztvrdne, máme ten pásek na kýlu, ale dávám jí ho jen občas, když papá, tak nechci, aby jí to mačkalo bříško...

no ale tak pokud píšete, že ta operace je v poho... 😉
ale stejně bych se o malou strašně bála, přecejen takové miminko, a operace... 😔

sifonka
27. led 2010

Ahoj holky, dnes jsem malé našla při přebalování bouličku v třísle. Je ale hodně malá a spíš oválná(1cm asi na 0,3mm). Je to kýla?Naše doktorka má zrovna tento týden dovolenou, takže musím počkat do pondělí. Jak se pozná kýla a co mám dělat? Děkuju