Tříselná kýla u 6ti týdenního miminka. Jdeme na operaci

helca27
7. črc 2010

Ahoj. Dnes našemu zlatíčkovi zjistili tříselnou kýlu. Má šest týdnů a už tohle. Doktorka nám řekla, že musí na operaci ale až tak za měsíc.
Máte s tímto někdo zkušenost u takhle malého miminka a už operace tříselné kýly?

Děkuji

Helča

nutelka
20. črc 2010

@collette s náma byla holčička 4,5 roku a ta po operaci byla ubrečená, protivná. Záleží na povaze dítěte taky. No a absolutně jsem nečekala, že se nám ta mrcha objeví i na druhé straně. 😲 Každopádně čím starší je to dítko operované, tím líp.

collette
20. črc 2010

@nutelka no, my máme díky bohu pohodáře, tak doufám, že nás nepříjemně nepřekvapí 😉

miska_v
20. črc 2010

@bufina Ahoojky, tak dneska nám řekli v nemocnici že je to tekutá kíla, každé 3 měsíce na kontrolu a pokud to do roka nezmizí tak by to operativně odstranili.

bufina
20. črc 2010

@miska_v Ahoj, to je zajímavý - tekutá kýla 🙂 Já ani nevím jaká byla ta naše. Taky jsme chodili po třech měsících na kontrolu, teď bych s malým měla jít zase, i když to tam už nemá.

miska_v
20. črc 2010

Bufina - pan doktor na chirurgii nám to tak řekl, že to není klasická, ale tekutá, že je tam tekutina..a bud to vymizí a nebo ne...to by pak prcek šel na jedodenní zákrok . Tak to je moc prima, že vám to zmizlo..snad nám to taky zmizne.. na další operaci chudáček malej...

coxa
20. črc 2010

Já mám pocit, že jsem někde četla, že tekutá kýla obtéká varlátko na rozdíl od normální.

miska_v
20. črc 2010

obtéká varlátko? no my máme varlátka v poho, ale nad pravým má takovou grču...jako by nateklou bouli...

collette
21. črc 2010

Děvčata, tady je vodní kýla krásně popsaná
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vodní_kýla

coxa
26. črc 2010

ahoj, tak jsme byli dneska u naší mudry, kýlu vůbec nenahmatala, byla schovaná, tak doufám a uvidíme co nám řeknou na té dětské chirurgii.
a miminka se prý operují až od 5ti kg nahoru, ale to my už dávno máme. 😉

luthien.k
12. kvě 2011

Obnovuji téma - máme jít s mladším synem na operaci do Motola, budeme se teď někdy objednávat. Co mě hlavně zajímá je postup před narkózou - dospělý už večer před ní nedostane nic jíst, od půlnoci ani pít - jak je to u dětí? Neumím si představit, že by dvouměsíční mimino mělo být 12 hodin i víc bez jídla 😅 😖

jennyska
8. led 2014

Ahoj @coxa @collette @miska_v @bufina @nutelka @helca27 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenostmi s Kýlou u dětí podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/kyla/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @helca27 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

silvapokorna
31. bře 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já s kýlou u dětí zkušenost nemám a co jsem teď četla v Betynce, tak není vždy nutné kýlu operovat. Tak jak to tedy je? Jaké máte zkušenosti?

ondra31102018
11. pro 2018

Holky máme od 4.týdne triselnou kylu z toho nejde vůbec vidět z toho je větší,menší ....máte to taky tak? Jsem z toho nešťastná