Trubičky do uší, máte zkušenost? Jak to děti snáší?

vercaberca
13. dub 2012

Ahoj holky,
s mojí holčičkou (4 roky) máme jít na odstranění nosní mandle. rýma jí nesestupuje do nosu, ale do uší. takže cca 10 dní před rýmou začne být nedoslýchavá (prakticky skoro hluchá). jakmile se jí spustí nudle do nosu, tak se uši uvolní a zase slyší. mudr na ORL doporučila odstranit nosní mandli. s tím souhlasím a nemám problém. ale při poslední návštěvě nám doporučila zavést také kovové trubičky do uší, které budou vyrovnávat podtlak v uších. za pár měsíců by měly sami vypadnout.
máte někdo s trubičkami zkušenost? jak to děti snáší? bolí to po zavedení? teče něco z uší než se to usadí? nemůže to zarůst? určitě to vypadne ven a ne dovnitř? neporuší se tím zákrokem ucho (myslím třeba vada sluchu)?
předem moc díky za odpovědi. budu ráda za jakoukoli informaci.

nikitagro
19. lis 2015

Je mi 17 let ... trubičku v uchu mám momentálně už po 3 ... skrz chronický zánět středního ucha,poprvé sem byl dávat trubičku ve 13-14 letech a můžu říct že to je v pohodě ... zákrok trvá cca 15-20 min na druhý den jdete domů trubička je malinká a vytvarovaná tak aby nemohla zapadnout dovnitř a po čase se sama "vytlačila" ven ... není se čeho bát 🙂 akorát ta voda no ... na to se musí dávat pozor ale to není nic hroznýho a už vůbec ne omezujícího

manicka26
23. led 2016

Ahoj. My jsme byli se synem 4roky ve ctvrtek 21.1 na zandani trubicek do obou usi . Nosni mandli nemame uz rok. Operace i narkoza probehla uplne v pohode bala sem se toho. Ale syn to zvladnul krasne. Jak slysi nevim nic mi nerekne. Byly jsme na kladně.

ajriska
2. kvě 2016

@bobeska Ahoj, reaguji na tvůj příspěvek ohledně gromet. Mám 2.5 letou holčičku. Ve středu nás čekají gromety a mandle (dnes po 13. píchnuto ucho) jaká byla rekonvalescence a probuzení z narkozy? Já se toho hrozně bojím, ona už doktory nesnáší..teď jí budu kapat pamycoin do nosu aby přestala rýma, v pondělí předoperační, úterý nástup, středa výkon, čtvrtek domů..děkuji

bohumila21
25. črc 2016

Dobry den mojej malej to dali minuly tyzden lebo to iste hlieny jej natiekli do usi ale ona to mala vazne uz nepocula na lave ucho tak jej dali trubicky a o pol roka ambulantne vyberu ked sa ide kupat a umyvat vlasy davame vatu s niveou do usi aby jej Voda nenatiekla horsie je ze nemozeme ist na kupko tak aspon doma bazen.. Vobec nevie ze tam nieco ma..

sahi
14. pro 2016

Dobrý den, nejsem matka zatím ale ve 22 jsem na grometách po 18.... Neznáte někdo z vás někoho podobného kdo je již dospělý? Špatně slyším, akutní chronické záněty dutin tzn. rýma, kašel a vykašlávání hlenů. Znáte někoho takového? Chodím do Krče s Motolem mám špatné zkušenosti.

knapovab
22. lis 2017

Dobrý den, přečetla jsem si celou diskuzi, ale nenarazila jsem na nikoho, kdo musel na grometky s dítětem mladším 1 rok. Náš malý má necelých 8 měsíců a byl píchat jedno ucho 3x, druhé 1x během necelých dvou měsíců. Byl nám doporučen tento zákrok + očkování proti Pneumokokům. Má otázka zní, šli by jste i na to očkování, když vakcína pokryje pouhou třetinu druhů? Nebo mám počkat jak zaberou trubičky?

terezame
4. led 2018

@knapovab
@knapovab ahoj, tvůj příspěvek je starý dva měsíce ale přesto reaguji. Dnes jsem byla se synem 11 měsíců na kontrole a ani po od října 4.antibiotikach a 4 píchnutí v není pryč hnis za bubínky, i když syn je teď zdánlivě ok. Zítra jdeme s papírem od ORL doktorky na ORL ambulanci v Motole, doporučen rtg, gromety, odsátí. Mám strach protože chronicky hnis za bubínkem nereagující na atb může být dost nebezpečný a bojím se že nám gromety nedají rychle. Syn je navíc kardiak. Nepokecame?;(

suzukajda15
12. říj 2018

Ahojte ja jsem si tim prosla jako mala. Mi rodice zjistili v mich 3 letech, ze spatne slysim, hlavne kdyz mam rymu. Nosni mandle mi vytrhli 2x, protoze ty dorustaji, usni trubicky jsem mela kazdy rok protoze po nekolika mesicich vypadnou. A problem byl porad stejny. Kdyz mate ty trubicky do usi se nesmi dostat voda. Mela jsem vzdycky barevny ucpavky do usi. Ty trubicky v usich nejsou priserny. Prvni tyden to boli, ale pak jak se to hoji tak to zacne lechtat. Operace probiha pod narkozou. Jestli mate blizsi dotazy ptejte se na ZuzanaBartuskov@seznam.cz.