Trubičky do uší, máte zkušenost? Jak to děti snáší?

vercaberca
13. dub 2012

Ahoj holky,
s mojí holčičkou (4 roky) máme jít na odstranění nosní mandle. rýma jí nesestupuje do nosu, ale do uší. takže cca 10 dní před rýmou začne být nedoslýchavá (prakticky skoro hluchá). jakmile se jí spustí nudle do nosu, tak se uši uvolní a zase slyší. mudr na ORL doporučila odstranit nosní mandli. s tím souhlasím a nemám problém. ale při poslední návštěvě nám doporučila zavést také kovové trubičky do uší, které budou vyrovnávat podtlak v uších. za pár měsíců by měly sami vypadnout.
máte někdo s trubičkami zkušenost? jak to děti snáší? bolí to po zavedení? teče něco z uší než se to usadí? nemůže to zarůst? určitě to vypadne ven a ne dovnitř? neporuší se tím zákrokem ucho (myslím třeba vada sluchu)?
předem moc díky za odpovědi. budu ráda za jakoukoli informaci.

mamkamarketa
14. dub 2012

@vercaberca ahoj,
gromety bych urcite nedavala. treba ji pomuze odstraneni nosni mandle. ty grometky jsou na prozvdusneni usi. ma mala opakovany zanety stredniho ucha?
potom by treba nemohla se koupat a tak. synovi take vyhrozovali,ale pak to dr. vzal zpatky. syn je velmi zivy a pry pri vetsim narazu muzou vypadnout.
urcite bez k jinemu dr na konzultaci

vercaberca
autor
14. dub 2012

@mamkamarketa právě, že ty ouška jsou pořád něčím nezdravá. ale sama mudr. mi řekla, abychom to ještě konzultovali s lékaři v nemocnici. že ona by se ke grometům přiklonila. ale viděla mě nešťastnou a doporučila konzultaci i s jiným mudr. tak mě ještě zajímaly další detataily.

mamkamarketa
14. dub 2012

@vercaberca pockej co udela ta mandle. synovi rostla atypicky do ucha a nikdo to ''nevidel'' 🙄

mamkamarketa
15. dub 2012

@vercaberca urcite bych to nedavala delat zaroven, treba opravdu se vynda mandle a bude klid

vercaberca
autor
15. dub 2012

@mamkamarketa to jsem tak s mužem chtěli. vyndat mandli a pak se uvidí. pak mě zase tchán (doktor), řekl, že by do toho šel při jednom. a tak zase váhám. mám ještě 2 týdny na rozmyšlenou. a ten čas tak rychle letí. ikdyž právě jsem spíš nakloněná jenom k vyndání mandle. 😒 😀 🙄 🙂

berenika39
15. dub 2012

@vercaberca no petr to má doporučené taky, na podzim. díky mandli měl pořád volnou tekutinu v uších. když mu brali mandli, tak mu píchli obě ouška, odsáli. ale už měl po té době vpáčené bubínky, prostě je tam špatný tlak, a hůř splyší, ne pořád, ale třeba při rýmě je to děs. ty gromety mají právě za úkol tlak vyrovnávat, ty ouška jsou pořád volná. nevím, nám zatím doporučili
http://www.zdravialeky.cz/zbozi/otovent-21757
který mmch nemůžu sehnat, máme mu s tím profukovat uši až do podzimu, pokud by se to nezlepšilo, dají mu ty gromety. problém je ten, že když se to neřeší, tak hrozí trvalé poškození sluchu.
nevím, nemůžu radit, ale nechala bych udělat tu mandli a pak podle toho, jak na tom bude, ty gromety. můžeš to opravdu nechat zkonzultovat dva lékaře, oni se dost rozcházejí v názorech. jediný dobrý by bylo, že by to měla při jedné narkoze.

berenika39
15. dub 2012

@vercaberca ale ty groemty nejsou nic dramatického, hodně jsem o tom četla všelijaké diskuse maminek, děti o tom vůbec nevědí, může se i do vody, ale neměla by natéct voda do uší (čepice, špunty). po cca půl roce vypadnou, ven, dovnitř to nejde🙂.

vercaberca
autor
15. dub 2012

@berenika39 doktorka mi řekla, že se do ucha nesmí dostat voda. tak jsem zhasla, že celé léto bude o ničem. a ona mě přesně jako ty utěšovala 😉 , že nyní už jsou dobré koupací čepice a pojistit to ještě gázou (špuntem) v uších. klaudinka naštěstí není potápník. vodu miluje, ale hlava musí být nad vodou.
taky se bojím, že by tam ty tyčky mohly zarůst. myslíš, že je to možné?

vercaberca
autor
15. dub 2012

@berenika39 teď jsem se dívala na ten otovent. 100% vím, že správná aplikace by byla u malé nemožná. a trochu bych se bála, abych to s tím foukáním nepřehnala. to bych raději chodila každý týden na ORL. 😅 ale tak nějak si říkám, že třeba odsávačka hlenů funguje na opačném principu, takže by teoreticky mohla bubínky vpáčit taky.

berenika39
15. dub 2012

@vercaberca nevím, odsávačka se tak daleko nemůže dostat🙂. ten sací výkon je regulovanej právě tou přechodkou na hadici, jen to slabě odsává. ale jsem jen teoretik 😒 . já ten otovent zkusím, tak dám vědět.

vercaberca
autor
15. dub 2012

@berenika39 držím palce. 😉

morgan
28. únor 2013

Ahoj, chci se zeptat, jestli tu je někdo kdo má dítě s grometama v uších a přesto má záněty, díky...

morgan
8. bře 2013

Nikdo nic??

aneta15
22. bře 2013

@morgan bože to snad ani nejde, neděs mě ☹

morgan
23. bře 2013

@aneta15 no syn měl zanet během par dni po vložení gromet a uz mu obe vypadly,cca do 10 dni od operace... Jsem uz z toho zoufalá...syna zřejmě čeká mastoidektomie,založila jsem tu na to téma,ale bohužel nikdo s tím tady asi nemá zkušenost :(

aneta15
23. bře 2013

@morgan MY MÁME GROMETKY OD STŘEDY TAK NEVÍM KAŽDOPÁDNĚ DOUFÁM, ŽE budou držet kde mají. A znova jste na ně už nešli? A řekl Vám někdo proč se to stalo, to mi moc normální nepřijde.

morgan
23. bře 2013

@aneta15 no možna pry na ne znovu půjde, vypadly prototo ze je vytlačil ten zanet,to se pry stava a nebo podle rtg pujde na tu mastoidektomii, nevědí proc ma porad záněty,měl jich10 za 3 měsíce, 6xatb a novy zanet dostane vždy během dvou dnu od dobrání atb. Me to přijde uz šílený,jezdíme obden do Motola,zřejmě půjdeme příští týden znovu na hospitalizaci a řešit co dal...

aneta15
23. bře 2013

@morgan to jsme měli to samé. Zánět dobrání antibiotik nebo kapiček a znova pořád dokola, už jsem se na ty gromety těšila od prosince byla ve školce 10 dní. U nás byl hlavně problém, že přestala slyšet. Tak ať Vám to hlavně dobře dopadne

morgan
23. bře 2013

@aneta15 taky vám přeju úspěch,hlavně tvoje malá je uz trochu větší tak snad to zabere,synovi je teprve rok takže mu do toho rostou zuby a hlavně mi ani neřekne co ho boli...a ma tvoje dcera nějakou bakterii nebo delali ji alergo nebo imunologii?Bohuzel jsem tu nenašla moc maminek, který ty zanety mají takhle extrémně často a ja bych byla šťastná kdyby je měl třeba jen pátrat do roka....s tím sluchem to je další věc,syn nemluví, moc neopakuje slova,takže myslím ze to taky bude bída....

aneta15
23. bře 2013

@morgan NEMÁ ŽÁDNOU BAKTERII, NIC DOKONCE I MANDLE MĚLA V NORMĚ, jde o vrozenou vadu, zúžený zvukovod, vyšetření sluchu udělají i malému dítěti, poprvé jsme na něm byli ve 4 měsících, přiloží k uchu takový mikrofonek a pouští signálky do ucha a v počítači se jim zobrazuje jestli ucho reaguje, dělají to téměř v každé ORL ordinaci já si o to požádala u obvodačky a ona mi napsala papír. Dcerka měla píchané uši taky odmalička ale tak nějak v normě třeba 5x za rok ale co nastoupila do školky to bylo od píchnutí k píchnutí. Synovi je rok a půl a vypadá to, že půjde v jejích šlápějích..přesně jak říkáš neřekne nic ale jak už jsem vycvičená tak jedeme rovnou na ORL a většinou se trefím

morgan
23. bře 2013

@aneta15 myslíš tu tympanometrii? Delali mu to jednou,ale řval u toho jak tur a pak je to pry dost neprukazný...ale on uz ma strach z doktorů,ze ho budou píchat...o zuženym zvukovou se mi nikdo nezmínil,ze by mohl mít,někdy mi ty doktoři přijdou ze poradne ani sami nevědí,já to na ně zkouším zleva zprava,porad se na neco vyptavam,ale ty odpovědi jsou vždycky hrozne obecný... Na ambulanci mi dr řekla,ze jestli mu to rupne i ted po dobrání sumetrolimu (dobral vcera)tak nás hospitalizuje a tam budou vymyslet co dal,ze ambulantne uz to není jak řešit....no a dneska od rana horečka,ale dle dopoledního nálezu bubínky vyklenutý zatím nemel tak čekáme...vetsinou se to ukáže pochopitelně v noci....
No jestli ti to začíná i u malého tak to te lituju,je to fakt hrozny trápení :(

aneta15
23. bře 2013

@morgan jo strach z doktorů to znám 🙂 dcera si vleze v čekárně pod lavici a drží se nohy lavice a řve já ji tahám, vždycky děláme divadlo celé nemocnici, kope do doktorů, několikrát jim vykopla nohou jehlu z ruky a řve nešahej na mě!!! ale je ve věku, že se dá uplatit, takže pokud jdeme na prohlídku kdy jí nebudou píchat tak jí ukecám na hračkárnu, musím říct, že jsem ráda, že už máme po operaci protože to docela dost lezlo do peněz 😀 nevím jak se to jmenuje ale je pravda, že když byli malinký tak jsem je měla bud u prsu nebo jsem tam jezdila když spali, vjela jsem tam i s kočárem a bylo to. Moje kamarádka má chlapečka a ten má taky gromety, ten má zase vpáčené bubínky. Mě doktor řekl, že je to dědičné, mě i manželovi uši píchali párkrát ale stačí prý snížená imunita a dospěje to do tohodle stádia. Hlavně mě vytáčej ty chytrý matky a příbuzný co mi říkají kdybys jí strčila do ucha česnek a nejezdili pořád po doktorech tak je holka zdravá

morgan
23. bře 2013

@aneta15 jo česnek už mi taky tchýně poradila :D,jinak my to v rodině nemáme vůbec tak nevím proč, starši syn zanet nikdy nemel, ale je taky hluchej,odstranili mu mandli (pry obrovskou) ale ma jeste podtlak v jednom uchu....profukovat uši nemůžeme,protože jako školkař samozřejmě taky v jednom kuse rýma....Fakt je ze si neumím představit ze by tohle absolvoval, ten malej je sice vždycky zaraženej už v čekárně ale řve až když vlezem dovnitř a celkem jeste proti nám nemá sílu ale čtyřletý díte udržet....
Každopádně jsem zvědavá jak to u vás zabere,gromety pry pomůžou 90% dětí 😉
Jinak u nás je jeste na houby ze nemá dodělaný ani základní očkováni takže se vždycky bojím co si domu jeste prinesem...

aneta15
23. bře 2013

@morgan no jo taky jsi ta neschopná matka, co tomu chudáčkovi nedá česnek do ucha 🙂 Mě s tím krmí moje babička, což ještě pochopím je jí už 75 let ale když mi to radila maminka ve školce tak jsem myslela, že si dělá srandu, jednou jsem to řekla, před doktorem jako vtip a on mi tak vynadal, jak kdybych jí to do toho ucha strčila, říkal, že měl chlapečka, který s česnekem skončil na Jipce, že mu ten česnek úplně rozežral ucho

morgan
23. bře 2013

@aneta15 tak to je teda síla s tím klukem na jipce...no za sebe akorát muzu říct ze uz s manželem uvažujeme i o nejaký alternativní léčbě ( homeopatika,bylinky atd.),samozřejmě pri zachování klasický medicíny,ale česneku do ucha je úlet. Jsme celkem dost zoufalý,strach mám hlavně z následků,ať uz se jedná o sluch nebo i zpožděný celkový vývoj..

aneta15
23. bře 2013

@morgan Tomu rozumím, já taky zkoušela nemožný ale nic nepomohlo, měli jsme Luviac což je vitamínová kůra, která je vyloženě na zánět středního ucha bere se to 28 dní pak 28 dní pauza a znova, pak jsmě měli Aerius to je na dlouhodobé užívání, pomáhá to splaskávat sliznice, pak jsem ji dala ze zoufalství oočkovat i když mi na ORL řekli, že je to blbost nepomohlo. Homeopatika jsem taky zkoušela a nepomohly. Prý na zánět středního ucha nic přímo není,musí se začít u rýmy a celkové imunity. Slyšela jsem, že se má kapat i kysličník do ucha ale to jsem nikdy nezkoušela ..to jsou takové ty babské rady, kdyby jste na něco přišli dej vědět vyzkoušela bych to na synovi

berenika39
23. bře 2013

@aneta15 ahoj, petrovi také na základě tympanometrie (snad to píšu správně, vyšetření sluchu) doporučili ty gromety , ale zažehnali jsme to s Otoventem, doma profouknutí uší, je to docela náročný ho to naučit, ale povedlo se a pomohlo. Nebylo by to pro vás?
http://www.zpeliska.cz/index.php?idvyrb=72721&a...

morgan
23. bře 2013

@aneta15 aerius bere dlouhodobě,teď zkoušim jeste sirupret (ředí hleny atd), ale on měl zanety i když byl bez rýmy,jinak péči o nos se věnuju celodenně,kapky,vincentka,odsáváni,no však to určite znáš....na imunitu má za sebou 2cykly bronchovaxomu,doočkovat bych prevenarem zkusila ale nelze kvůli atb...staršiho syna jsem na 3 neděle stáhla z mš aby domů nenosil bacily, bez výsledku, jinak samozřejmostí jsou lactobacilky,echinacea,uvažujeme i o čističce vzduchu,je to nekonečný...

@berenika39 ahoj a syn se naučil nafouknout ten balónek? To je dobrej...To u nás to byla zatím marná snaha, tak jsem nafukovala já a foukala do nosu,jak pisou v návodu jako alternativu,ale stejně ma jako školkař dost rýmu takže teď radši neprofukuju.Jinak malá perlička,jestli si vzpomínáš,bavili jsme se tu o tom laseru v Modranech,no a synovi pry mandle zase dorůstá dle orl doktorky a to na tom byl loni v prosinci,takže ani laser to nespasil 🙂

berenika39
23. bře 2013

@morgan vážně? to je mi líto, věřila jsem, že to právě dorůst nemůže....sakra.
Petr se to nějak naučil, měl z toho srandu, ale bylo mu už víc.....každopádně máme klid. Chodíme na orl pravidelně na kontroly, má bubínky vpáčené, ale slyší úplně ok. bronchovaxom dostal taky.
Tak držím palce.

morgan
24. bře 2013

@berenika39 no jo,co se dá dělat, ale ve srovnání s mladším synem a jeho zánětama mi problém staršího nevyznívá tak tragicky 🙂,taky je sledovaný na orl a časem se snad naučí i ten otovent.