Typ kyčlí IIB (po 3. měsíci). Jak jste to řešily?

anickalol
6. únor 2013

Hezké odpoledne,
Dcera má od narození jednu kyčel hraniční IIa. Od 3 měsíce se jí to změní na IIb. Zatím měla široké balení, pak marwelovy abdukční kalhotky. Nyní chce doktor nasadit třmínky. Přijde mi to moc... Všude kolem mne mají se stejným nálezem většinou jenom široké balení. Jak je to u vás?

svasa
6. únor 2013

ahoj, syn mělo také IIB a od 2 měsíců do jednoho roku musel nosit frejovu peřinku. Lékař říkal, že kdyby se mu to ještě trochu zhoršilo, tak by musel nasadit třmínky. Teď už je v pořádku, třmínky jsme nasadit nemuseli, jenom máme každé 2 roky RTG a kontrolu. Nesmí dělat žádný vrcholový sport. Držím palce.

jetynka
6. únor 2013

Vojta měl na 4 měsíce třmeny a přitom měl lepší nález (stejný jak vy ) než jeho kamarád ten měl obě nožičky IIB a měl třmeny stejně jako my a navíc mu dělali rtg kyčlí což nám třeba nedělali, co doktor to jiný názor, ale já bych se řídila raději radami dr. vydržet třmeny a tak než pak být jako mimi od kámošky - nožičky v sádře a několik týdnu v závěsu v nemocnici hrůůůůza.

svatule
6. únor 2013

Dcera měla ve 3 měsících také 2b a dostala na 4 měsíce třmínky, za mě radši vydržet, než zadělávat na problém do budoucna, děti to snáší velice dobře a tu chvilku se to dá vydržet!