Ucpaný slzný kanálek. Máte podobnou zkušenost?

lucianka
5. dub 2008

Ahoj holky, potřebovala bych radu, nebo spíš uklidnit ☹
Lukáškovi už v porodnici začalo slzet očíčko a pak i hnisat. Pak se k tomu přidalo i druhé... Dostali jsme kapičky, udělali nám výtěr a poslali na rozbor. Druhé očíčko se vyléčilo, to první bohužel. Měli jsme několik antibiotikových kapiček a mastí a taky několik neantibiotikových. Po 3 měsícíh mu udělali sondáž a 2x průplach... bohužel to nezabralo. Ale když jsme šli na kontrolu, jako naschvál, to měl Lukášek 3 dny v pořádku, takže i Dr. tam nic neviděla... Přišli jsme domů a hned mu to začalo slzet znovu. Kapala jsem, masírovala... teď už má znovu očíčko zahnisané, ve čtvrtek jsme objednáni k Dr.

Máte někdo zkušenost, že ani sondáž a průplach kanálků nezabral nebo jste se s tím "prali" stejně dlouho jako my? ☹ Jsem zoufalá, už nevím jak mu pomoct... ☹ Mám strach, aby to nemělo vliv na zrak... jedna známá mě tím postrašila ☹

novynka
16. únor 2014

tyjo, tak teď jste mě trochu vyděsily... našemu kloučkovi od narození "tečou" očička, dostali jsme v porodnici oftalmoseptonex, pravé očko přestalo téct do konce šestinedělí, ale levé pořád občas zlobí, pravda, měl to horší, že někdy ani očičko nemohl rozlepit, ale teď mu po troškách pořád teče, má třeba jen zalepené řasy, a jsou dny, kdy vůbec... řekněte mi, myslíte tím hnisem jako takové ty bílo-žluté "sejry" (můj pojem z dětství :D) v koutku, které zasychají, a máme to i my někdy poránu? 🙂 ňák mě nenapadlo to řešit, říkala jsem si, že se to časem spraví samo, teď je kloučkovi 2 a půl měsíce, ani doktorka na to zatím nic neříkala.... doufám, že to v našem případě není nic vážného :/ děsí mě jakýkoliv zákrok, stačí mi očkování ;(

coronna
30. čer 2014

@kikinda Ahoj, máme na ten zákrok jít v červenci jak vy minulý rok. Jak to probíhalo? a zlepšilo se to potom?

kikinda
30. čer 2014

@coronna dobry den v nedeli v 15:00h jsme měli nastupTomaska zvazili zmerili a to bylo všechno odpoledne jsme travili na herne a vecer vykoupali a sli spat od pul noci nesmel jist ani pit od 2od rana tomasek plakal kvůli mliku měli jsme jit na operaci v 7:00 jenze nas vzali v 10:30 nikkoho to nezajmalo tahali 7mi lete deti z herny na operaci mandli a me s placicim rocnim dítětem nechali cekat bylo to silene nikdo mi neposlouchal (ale to je nemocnici mi byli v plzni na borech a uz nikdy vic bych tam nevlezla) samotna operace trvada se vsim vsudy 20minut pak mi prizvali na predsali a byla jsem tam snim hodinu pak nas prevezli na pokoj celý den spinkal a vecer se probral a radil do 10hodin (jinak usinal po 18.hod.) napapal se napilse a spinkal celou noc rano v 8:00nas pustili domu tri mesice jsem ho musela hlidat aby si to nevytrhnul ale ja jako blbec svitila do oka a nikdy jsem to nevidela ani si na ocicko nesahal bylo to v pohode ocicko cele tri mesice slzelo to pry bylo v poradku a kapali jsme opthalmoseptonex po trech mesicich tu kanylu vytahli pinzetou bylo to asi tak za 2vteriny venku ale když ma rymu tak okamzite ocicko slzy a hnisa takže kazdou chvili ATB do ocicka musí byt uplne zdravej aby bylo ocicko v poradku a to unas moc nejde pac mam starsi dceru ve skolce takze ryma je často...jinak po dvou kontrolách po vyndani je kanalek volne pruchodny tak snad uz to nesroste...

coronna
30. čer 2014

@kikinda dobrý večer moc díky za odpověď, stále ještě s manželem zvažujeme zda na tu operaci s malým jít nebo ne.

kikinda
30. čer 2014

@coronna ja dnes vim ze uz bych nesla stejne když ma jen vodovou rymo okamzite hnisa oko ATB a to jsme měli i před tim takze nic moc změna...

evelp
30. čer 2014

@eimmy ano ano ano!!! souhlas!! nikdy nenechávat to dítě samotné! i já to udělala, i když jsem původně nenechala, ale manžel mě odtáhl, že doktoři určitě vědí, proč to tak dělají

holky, to bylo strašný!!! hnisá mu to od narození a na průplachu jsme byli před 4 týdny- tj. cca na 4 měsíci, do té doby jsme měli tobrex kapky i mastičku, borovou vodu, masáž,...klasika, ale nic nepomohlo. v nemocnici mu tedy udělali jak sondu, tak průplach a sestra mi tvrdila, že nebude brečet tolik, že ho to bolí, ale že je s cizími lidmi, ale to je taková blbost! kdyby vám strkali takovou jehlu do oka, nebrečeli byste? když jsem tu jehlu viděla, málem mě to položilo.
za dveřma to byli muka, brečela jsem jak želva, chtělo se mi zvracet, jak se mi všechno svýralo! a vrátili mi dítě rudý, zmačkaný, jak se pral a doma jsem se teprve vzpamatovala a v oku krev měl ještě asi týden (vytékala spolu s hnisem) a na tváři obtisknuté cosi, co vypadalo jako knoflík i s dírkama, měl to jako jizvu a zmizelo to až ted po 4 týdnech, tak si dokážu představit, jak nešikovně ho tam drželi!
takže nikdy už takovou blbost neudělám a nesvěřím jim svoje dítě!!!

každopádně nám to nezabralo, hnisá stále, vyplatujeme septonexem, stále masírujeme a nic

měli jsme jít po 3 týdnech na kontrolu, ale prostě tam nějak jít nemůžu, byl to pro mě tak otřesný zážitek, že to nejde

ale když tady čtu, že se to upravilo třeba na roce...já snad asi počkám, nemůže mu to nějak zkazit zrak, ne?

uvažovala jsem i o alternativních způsobech, máte někdo zkušenosti?

@cinky já brečím, jen to čtu, to je strašný!!! :( ještě, že je to za vámi

evelp
30. čer 2014

@kikinda
@kikinda no to ne :( s kdy vám přišli na to, že je srostlý? nám na tom průplachu říkali, že jim to skoro nešlo, že si nejsou jistí...

kikinda
1. črc 2014

@evelp rekli nám to asi po 8me sondazi ze bude muset na operací ze je to srostli jinak celou dobu říkali ze to nešlo skoro protáhnout

kikinda
1. črc 2014

@evelp jo bylo to.šílený zrak to nekazi ničemu to nevadí jen ze ocicko stále slzu a hnisa

ilonne
1. črc 2014

Holky, já na to trpím dodnes. Proplachovali mi kanálek už jako miminku, bohužel má tendenci se to vracet, naposledy jsem byl loni v zimě, oční mě upozorňovala, že bych neměla nastydnout - vcelku utopie, že. Samozřejmě stačily dvě až tři rýmičky, co přitáhla dcerka z jeslí a oko mi teče zase. Až porodím, dojdu si zase na výplach a pro atb kapky. Jinak ten průplach nebolí, znecitliví to kapičkama, je teda poměrně nepříjemné, když se blíží k oku s tou jehlou, ale fakt to nebolí. Ani když ty kapky odezní. Necítila jsem vůbec nic.

cinky
2. črc 2014

@evelp ano, bylo to příšerné. A známá má stejný problém u dcerky. Je mi jí tak líto. Má obě oči úplně zahnisané. Doporučila jsem jí ať jde na ambulantní průplach, snad to budou mít lehčí.

evelp
3. črc 2014

@kikinda po 8.???? tak to už bych snad ani nešla, to je hrůza :(

xhamr03
8. srp 2015

Dceri to zmizelo samo v druhem mesici, syn to ma v druhem oku ve tretim mesici furt. Zrejme dedicne..obcas mi slzi jedno oko, ale zadna veda. Pokud je to jen ucpane, nikam do nemocnice s nim nevlezu a budu masirovat.
Je to tak casty problem, ktery jiste neni novy, takze kdyby to bez pruplachu neslo, vyvojove by tato nedokonalost uz asi vymizela...viz Darwin 😉