Ucpaný slzný kanálek. Máte podobnou zkušenost?

lucianka
5. dub 2008

Ahoj holky, potřebovala bych radu, nebo spíš uklidnit ☹
Lukáškovi už v porodnici začalo slzet očíčko a pak i hnisat. Pak se k tomu přidalo i druhé... Dostali jsme kapičky, udělali nám výtěr a poslali na rozbor. Druhé očíčko se vyléčilo, to první bohužel. Měli jsme několik antibiotikových kapiček a mastí a taky několik neantibiotikových. Po 3 měsícíh mu udělali sondáž a 2x průplach... bohužel to nezabralo. Ale když jsme šli na kontrolu, jako naschvál, to měl Lukášek 3 dny v pořádku, takže i Dr. tam nic neviděla... Přišli jsme domů a hned mu to začalo slzet znovu. Kapala jsem, masírovala... teď už má znovu očíčko zahnisané, ve čtvrtek jsme objednáni k Dr.

Máte někdo zkušenost, že ani sondáž a průplach kanálků nezabral nebo jste se s tím "prali" stejně dlouho jako my? ☹ Jsem zoufalá, už nevím jak mu pomoct... ☹ Mám strach, aby to nemělo vliv na zrak... jedna známá mě tím postrašila ☹

gabbi
5. dub 2008

Lucianko asi moc nepomuzu - nas PEtino to mel taky, ale nam zabrala ATB masticka a HLAVNE - asi 5x denne vytirat hardrikem s mydlem (detskym) a pak to hned otirat hadrikem namocenym do vlazne vody - mam 2 kamosky, kterym to zabralo taky - za zkousku nic nedas - preju aby se to Lukaskovi co nejdriv zlepsilo.
Opravdu si myslim, ze na zrak to vliv mit nemuze.

lusil2005
5. dub 2008

lucianka no mate to vy trapenie... my sme sa tiez s tym trapili asi do druheho alebo tretieho mesiaca. ale len s jednym ockom to mala. ale u nas to bolo tak ze mala mi vobec neplakavala. a potom sme prepichli uska, chvilu bolo kriku, ocko sa riadne preplachlo samo a odvtedy je v poriadku. ale nam nerobili tie preplachy ani nic.
no drzim vam palce nech sa to co najskor upravi.

lucianka
autor
5. dub 2008

Gabbi, fakt vytírat mýdlem? 😲 😲 😲 O tom jsem ještě nikdy neslyšela. A není to nepříjemný? Však si vem, jak nám vadí, když se mýdlo dostane do očí. ☹

Lusil, tak Lukášek neuměl do 3 měsíců spát přes den doma (jen venku v kočárku), takže než jsme přišli na to, proč stále tolik pláče, tak si ty očíčka propláchl dostatečně ☹

besinecek
5. dub 2008

ahoj, my jsme měli s očičkem velký problém, každý den ji z toho teklo, přidal se zánět, hrůza, zkoušela jsem různé kapky, doktorka pořad říkala ať ještě počkáme s tím propichováním a tak jsem to jen vytírala z toho očička tamponkem a někdy ho namočila do borové vody. Jednoho krásného dne jsme přišli z venku a oko bylo úplně vyléčeno, žádný zánět a kapka ničeho, úplně čistý krásný očička, z ničeho nic, prostě to samo přestalo. A tohle se nám stalo na konci čtvrtého měsíce. Takže přeji hodně štěstí vím jak je to nepříjemný.

lubii
5. dub 2008

A ešte odporúčam do nošteka striekať vincentku kedykoľvek, keď vám napadne. My sme to mali 5,5 mes., ale boli sme aj u homeopatky. Preplach nám robili raz v 3. mesiaci, sondáž som odmietla. Odvtedy je očko čisté 😉

zuzana1981
5. dub 2008

Aj my sme mali problem s ockom , robili nam sondaz a 2 krat kontrolny preplach , pouzivali sme rozne kvapky , tie vsak bohuzial nezabrali ako sme mysleli, tak mi nakoniec ocna lekarka poradila vytierat ocko stale ak je to zaslzene alebo zahnisane materskym mliekom na tamponiku ... nakoniec to zabralo a odvtedy je ocko ciste

lusil2005
5. dub 2008

inac - materske mlieko je uplny vseholiek!!! moja mala ma atopicky exem a styri mesiace som jej na to davala kortikoidy aj ked len raz za tyzden. ked som ich nepouzila, licka boli horuce, tmavo cervene, zapalene, zamokvane. kortikoidy jej vzdy aspon na den - dva pomohli. potom nam homeopatka poradila potierat to materskym mlieckom. odvtedy sme sa kortikoidov nedotkli!!! sice este mame exemik, ale vzdy nam po par dnoch na taky tyzden zmizne. v to som pred tym nemohla ani dufat!!!
a detska lekarka povedala ze kedysi sa materskym mliekom vytieral aj nostek ked malo babo nadchu. takze vrelo odporucam vyskusat!

lucianka
autor
5. dub 2008

Lubii, s tou Vincentkou to zkusím, do nosánku mu ji kapu při rýmě 😉

Zuzko, o MM už jsem slyšela, ale já mu to tam po kojení vždy zkoušela kápnout přímo z prsu a to teda moc nešlo, tak jsem se na to vykašlala. Zkusím, děkuju za radu.

Děkuju všem za rady, snad jich tu bude ještě víc a snad něco nakonec opravdu zabere 😉

tomaskokat
5. dub 2008

my sme sa trápili 3 týždne lebo pod hnisom boli aj zrasty. Treba na to vela trpezlivosti a veriť že su aj horšie veci. Nás mamy to bolí viac ako tie malé stvorenia.

kar.la
5. dub 2008

Lucianko Lukáška je mi moc líto 😔
My měli problém s očičkem když byly Adélce cca 3měsíce. Pořád ji hnisalo, kapali jsme antibiotické kapičky, zlepšilo se to a okamžitě po vysazení kapiček se hnisání vrátilo...
Tak to šlo pořád dokola. Poslali nás na sondáž, jenže milá paní Dr. měla (naštěstí) měsíc dovolenou, takže nás objednali až po cca 5 týdnech.
Ale proč píšu... v lékárně mi řekli, že určitě nevymývat očička vodou, ani převařenou pouze Opthalem příp. Opthalmoseptonexem. Takže jsem celý měsíc poctivě používala Opthal, voda na očička nepřišla ani při koupání a poctivě jsem masírovala, min. 5x denně 15 krouživých pohybů. A takto se nám to podařilo rozmasírovat i bez sondáže 😵
Takže doporučuji fakt poctivě masírovat a snažit se nedostat do očiček tu vodu...
Přejeme hodně štěstí, ať už Lukáška to očko nezlobí 🙂

lucianka
autor
5. dub 2008

Tomaskokat, to je pravda... po sondáži já byla celý den jako "opařená", celá špatná a Lukýnek se z toho vyspal a bylo mu dobře 🙂

Karlo, díky za tip. To jsem nevěděla s tou vodou. Čistím mu to Ophtalem (to jsem naučená ještě z porodnice, tím jsme totiž začínali), ale při koupání se mu tam voda často dostane. Dám si na to pozor. 😉

gabbi
5. dub 2008

Lucianko no myslela jsem tim jakoby mydlo co pouzivas na myti Lukaska. My tady treba mame HUggies. Normalne namocim tamponek (bacha, aby nepoustel chloupky) do vlazne vody s trochou toho mydla - davam si to do misticky a pak dalsi misku ciste vlazne vody a pak mu to tim jakoby vyplachnu a jak tady nekdo psal tak spolecne k tomu strikat do nosanku - tady jsou takove spreje pro miminka - je to prakticky slana voda, ale dobre se to aplikuje.

jabber
5. dub 2008

lucianka - a když vám dělali ten průplach, vytekla Lukáškovi z nosu ta voda co stříknou do kanálku - s hnisem? A v kolika měsících mu to teda dělali? Když jsme totiž byli se slznými kanálky na průplachu my, tak bylo malé asi 6 týdnů a dr říkala, že se to u takhle malého mimča nemusí povést, ale že to zkusí, naštěstí se povedlo. Jinak po průplachu by mu měl z nosu vytéct všechen ten humus - jestli nevytekl, tak se to zřejmě nepovedlo 😖

iffka2002
5. dub 2008

nasej martinke robili prestrek slz. ciest v 3.,4. a 6,mesiaci, ale stale sa jej to vracia.. ani antibiotika ani mat.mlieko nepomohlo, ani ziadne kvapky.. sa jej to stale zase zacalo ked mala upchaty nos. inac podobna tema tu uz je, mozno sa tam dozvies viac...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzkafuny
6. dub 2008

Lucianka... my sme to mali tiež na oboch očkách a bolo to strašné... malý nevedel očká ani otvoriť a keď som sa ich dotkla, tak hnis len tiekol a tiekol... ale nám nedali najskôr kvapky, ale hneď začali robiť výplach očiek... trvalo to dva mesiace a výplach nám robili asi 4 razy a kvapky sme brali ešte dva mesiace aj s mastičkou.
Neboj nič... určite to bude vporiadku 🙂
Iffka materské mlieko nie je na zápaly... a vôbec nezaberá...

zuzka99
6. dub 2008

nám v porodnici hovorili, že v žiadnom pripade nemame do očiek davat materské mlieko, je to potom ešte horšie

tanja61
6. dub 2008

ahojte mi mame problemy s ocickami od narodenia,kopu kvapiek sme vystriedali ale nic tak nam lekarka vravela ze len masirovat a utierat ocko s prevarenou vodou,jedno ocicko mame uplne v poriadku ale s tym druhym sa stale trapime ☹ ale dufam ze coskoro to bude v poriadku 😉 niekedy ocko vytieram aj harmancekom ale zda sa mi ze to len tie kapriky vysusi a nic viac

iffka2002
6. dub 2008

mne sa to ani nezdalo s tym mliekom.. este viac sa jej to zalepilo.. ale v jednej knihe o babetkach radia nakvapkat mlieko 😖

janinah
6. dub 2008

maminky,najdite si obrázok anatomie slzných ciest,aby ste vedeli správne robiť masáž,je dôležitá hlavne po preplachu slzných ciest na očnom,radila by som preplach-ak treba tak aj opakovane (nebolí,robí sa po znecitlivení kvapkami,len to hrozne vyzerá,lebo dieťa plače od strachu a preto,že ho silno držia,,ale nie od bolesti) po ňom kvapkanie atb kvapkami+na noc atb masť a tie masáže, MM nepomôže,nepoškodí,otázka je,či v tom oku "nekysne",ak nepomôže prvé liečenie,tak potom výter z oka a cielená liečba podľa nálezu,

fifla
7. dub 2008

preplach ja uz nikdy viac.....moj synovec na tom bol a my sme so svagrinou plakali za dverami viac ako on sam.
u nas zabral oftalmoframikoin v hrubej vrstve vtierany do ocicka a ked je babatko kojene tak kvapka mliecka zabera uplne v pohode

sa ospravedlnujem za mozno tvrdsi nazor ale bolo to strasne a nasa pediatricka vravela ze dokonca jednemu dietatku z jej ambulancie sa to po preplachu tak zapalilo ze uz to nevedeli vyliecit a zjazvil sa mu kanalik do konca zivota

tanja61
7. dub 2008

no neviem ale znamym ktorych poznam tie preplachy pomohli ide skor o to ze babatko sa boji toho co robia a ze ho to neboli...ale tu v UK preplachy robia az po dovrseni 1roka 😉

astrane
7. dub 2008

Nám dělali průplach a následně sondáž až v 6 měsících-do té doby jsem myslela,že to přejde samo,jak poroste-stejně jako u staršího syna.Ale nepřešlo.Naštěstí to stačilo.Po sondáži mu to ještě 2x propláchli a bylo.Pan doktor Řehůřek byl moc milej a malej skoro neplakal-jen asi minutku,dokud byl znehybněnej.Než došli ke dveřím,nesla sestřička usměvavý mimino 🙂
Bylo mi tam řečeno,že pokud to takto nefunguje a stále to srůstá,je potřeba operace.Víc nevím,

elize
7. dub 2008

Tiež môžem potvrdiť, že MM je naj.... 😉 drobcovi preplachovlai kanálik v 3. mesiacoch. Na jednom očku sa mu to vrátilo. Nehnisalo, len slzelo. Pri každom kŕmení som mu kvapla MM a na druhý deň bolo po tom 😉

lucianka
autor
10. dub 2008

Jabber, já u toho nebyla, ale manžel říkal, že mu z nosu něco vyteklo a Dr. řekla, že je to dobře, že už to bude v pořádku.... Dělali mu to ve 3 měsících.

Dneska jsme tedy byli u dr. a kanálek je znovu neprůchodný. Lukášek už je, ale bohužel velký a je moc živý, takže už mu to dr. udělat nemůže - neudržela by ho. Tak jsme byli odesláni do Ústí a tam mu to udělají v celkové anestezii ☹ ☹ 😢 Jsem z toho špatná, ale pokud by mu to pomohlo, tak to přežiju.... ale moc se bojím toho co píše Iffka - že i potom to bude stále slzet. 😢

jabber
10. dub 2008

lucianka - tak vám držím pěsti, snad to už konečně pomůže 😉

ingrid78
10. dub 2008

Ahoj Lucianka, my sme sa s tym trapili 54 mesiace, rozne kvapky sme pouzili, nic nezabralo. Dobre su aj ocuflash z ocianky. Ale najlepsie bolo masirovanie slz. vacku, to nam nakoniec pomohlo naiviac. 🙂

lucianka
autor
11. dub 2008

Ingrid, Ocuflash teď používáme... ale už dlouho ☹ Já teď masíru jednou tolik co do teď a modlím se, aby to pomohlo...

lenkal
11. dub 2008

Ahoj všetkým maminám.Hľadala som niečo o prepichovaní očného kanálika a vyhodilo ma to sem 😀 .ale som rada,pretože verím,že mi odpíšete 😎 .nás čaká prepichnutie v utorok a vôbec si neviem predstaviť,ako to prebieha.tak prosím napíšte čo a ako,či budem pri tom,alebo čakať za dverami,či to veľmi bolí a ked´už to bude mať za sebou,či sú aj nejaké následky toho - myslím nejakú teplotu alebo čo bude následovať.vôbec som sa s takým niečím nestretla,tak vás prosím o odpoved´.

tomik5
11. dub 2008

lenkal, nám to tiež prepichovali. Tomáško mal tuším 2,5 mesiaca. Najprv mu do očka kvapkali kvapky na znecitlivenie. No a mna potom poslali z ordinácie čakať do čakárne. Potom som už len počula môjho drobčeka ako tam strašne plače. Tiež mi nebolo všetko jedno 😖 Ale lekárka ma ubezpečila, že ho to bolieť nebude, len ho musia silno držať, tak preto ten plač. Potom sme dostali už len kvapky do očka (názov si už nepamätám) a všetko bolo OK.
žiadne následky neboli, toho sa báť nemusíš. Len som počula, že sa to niekedy môže aj vrátiť. 😒

lenkal
11. dub 2008

tomik5 dakujem,si ma ukludnila.ved´ktorá mamina rada počuje plakať svoje dieťa.tak už nech to máme za sebou a nevráti sa to ani vám ani nám 😉