Vada srdíčka miminka. Prošel tím někdo?

sony82
23. zář 2008

Ahojte holky,
našemu miminku zjistili vrozenou vývojovou vadu srdíčka - transpozici velkých tepen. Čeká nás tedy po porodu operace. Najde se tady nějaká maminka, která musela něčím podobným projít nebo těhulka, která se trápí stejně jako já, ale přesto věří, že to miminko zvládne.

jituska
23. zář 2008

Ahoj, moje kamarádka měla tohle samé v těhotenství. Mohla se i rozhodnout, zda-li to miminko bude chtít. Teď má skoro dvouletého chlapečka, prood proběhl normálně a zjistilo se, že ve skutečnosti ta vada není taková, že by musel být operován. Vím, že pravidelně jezdí na nějaké kontroly a vyšetření a že je zatím vše v normálu. Věřím, že Vaše miminko to zvládne a Vy musíte být silná, pro toho malého mrňouska! Hodně sil a ŠTĚSTÍ !!!

sony82
autor
23. zář 2008

Ahoj, děkuji. Nám se bohužel operace nevyhne, ale doktoři nám dali hrozně moc odvahy, že jsme o přerušení těhotenství nemuseli ani uvažovat, za což jsem hrozně moc ráda.

casiopeia
23. zář 2008

Ahojky, sice nemáme problém se srdíčkem, ale na operaci půjdeme hned po porodu taky. Máme překážku ve střevech. taky mám hlavu jak pátrací balon. Do toho ještě máme podezření na cystickou fibrozu. Fakt ůžasný od nějakýho 20tt lítám po doktorech. Sice jsem absolvovala odběr plodové vody, ale ten je jen na 33 nejčastějších mutací. Což nám sice zjistili,že malá je přenašeč jedné té mutace (u manžela totiž také prokázali CF ve formě přenašečství). Ale u mě nic, ale je šance, že já můžu mít jednu vzácnou mutaci tadytoho skvělýho genu CF ☹ ☹ ☹ takže jsem taky zvědavá jak dopadneme. Držím ti palečky, nějak to musíme zvládnout a ty prckové taky. 😠 😠 Já se snažím do poslední chvíle věřit, že nám jenom udělají dirku do střeva a budeme v pořádku tu hnusnou nemoc si nepřipouštím. V pátek bych se teoreticky měla dozvědět více. Tak doufám, že se mi pracně postavenej domeček z karet nezhroutí. 😒 😒 😉 😉

sony82
autor
24. zář 2008

Ahojky, to je mi líto, že prožíváš taky takové těžké období. Ani se nestačím divit, co všechno naše zlatíčka v bříšku může potkat. Raději na to nemyslet! Byla jsem taky na plodovce, výsledky se dozvím příští týden, tak pevně věřím, že nás nic už zlého nepotká. Já si to taky nepřipouštím, že by jsme to nezvládli. To bych se jinak už z toho zbláznila!
Budu držet palečky, aby tedy stačila "jenom" ta dírka a už vás nic jiného netrápilo a domeček pevně držel!!!
Ozvi se co ses v pátek dozvěděla. Pa

casiopeia
24. zář 2008

Taky držím palečky. Určitě se ozvu. 😵 Nějak to zvládneme i s těma prckama, jinak to přeci nejde 😀 😀 😀 😀