Věčná rýma. Jak ji léčíte?

gejbule1
20. kvě 2010

Ahoj ,mám 22měsíční dceru,která má už asi půj roku rýmu.Týden máme klid a pak se zase dostaví.K doktorům samožřejmě chodíme i na ORL ale pořád slyším že je to jen rýma.Už nás léčili i antibiotiky ale ani po dobrání rýma nezmizela.Má prosím Vás někdo stejný problém a jak ho léčíte?My jsme objednané na alergologii a uvažuji o homeopatii.
Děkuji Vám za názory 🙂 .

bajusik
21. kvě 2010

Ahojky,
my teda ten problém nemáme tak dlouho, ale taky už ho řeším. Prcek měl 3 týdny chřipku, pak týden klid 14 dní antibiotika, pak týden klid a 3 dny rýmu. Teď je ťuk ťuk zase klid. Dostala jsem doporučení od kamarádky, která s tím hrozně dlouho válčila zajít na alergologii, její syn s tím problémy měl, zjistili že je alergik a bylo vystarané 😉 Takže my to půjdem zkusit 🙂

gejbule1
autor
21. kvě 2010

My jsme taky objednané na alergologii tak uvidíme co nám řeknou.Prý by mohlo jít o imunologický defekt sliznice.

mkr
21. kvě 2010

my jsme měli problém s rýmou, když jsem s ní chodila plavat a taky se mi osvědčili přírodní kapky od atoku 🙂

bajnokova
21. kvě 2010

Ahojka já lečím přírodníma sirupama jsem v šoku jak nám to pomáhá 🙂

kveta
21. kvě 2010

Niektoré alergie sa takto prejavujú... napr. alergia na kravské mlieko..

chiwule
21. kvě 2010

a nebo alergie na pyly, prach, roztoče, domácí zvířata, peří, aviváž... může toho být hodně. Alergolog by vám měl udělat testy na základní řadu a uvidíte... držím palce!

haanhobe
22. kvě 2010

bajnokova: a které sirupy vám pomáhají?

romana29
22. kvě 2010

Přiznám se, že mě by osobně nenapadlo jít v tomhle počasí s rýmou na alergologii a přemýšlet, že rýma je z něčeho jinýho než nachlazení.
My jsme ji měli od září x krát, myslím, že žádný problém nemáme. Tak si dávám diskuzi do oblíbených a počkám, jak dopadnou výsledky těch, co jdou s rýmou na alergologii 🙂

bajusik
23. kvě 2010

romana: u nás je to celkem divná rýma. A kamarádka přesně na to doplatila, protože klukovi se vracela rýma v klasických obdobích nachlazení a až je doktorka poslala na alergologii tak zjistili alergii. A je celke mdivné, že jsme 3 dny doma a malý je OK a pak jdeme ven, projdeme kolem posečené trávy a začne snoplit.

berenika39
24. kvě 2010

romana, je to tak, ona je to rýma z alergie, ale pak se na to nabaluje jakákoliv jiná viroza, záněty....prostě to souvisí. mám synovce, ten se chudák v tom plácá ted nonstop, je silný alergik, na všechno, co si představíš, k tomu se přidávají bronchitidy, prostě to souvisí....bohužel. vyšetření na alergologii není od věci, když nic jiného, může se alergie vyloučit a neléčí se zbytečné.....

dvojka
25. kvě 2010

ahoj holky

a u vás na alergologii dělaj vyšetření takhle malých dětí?Já jen,že mi bylo řečeno,že dřív jak ve třech letech se nedočkám 😲 a každopádně testovat na podzim

bajusik
25. kvě 2010

dvojka: záleží na které testy jdeš

dvojka
25. kvě 2010

a vy jste byli na krevních?
Nebo jak to myslíš,mně doktorka akorát říkala,že děti se píchaj až ve třech letech(myslím tím ty testy jak se aplikuje alergen na kůži)

mkr
25. kvě 2010

ahoj, my jsme byli na krvi a zjistila nám, že má něco zvýšené, takže do budoucna praděpodobnost alergie má a zjistili, že máme na plísně alegrii a až bude větší, tak půjde na ten test na kůži, malá to dělali vloni na podzim, to jí bylo 20 m

gejbule1
autor
26. kvě 2010

Tak mi jsme taky byly na alergologii ale bohužel nám nic nedělali protože jsem dávala sirup Aerius od doktorky ORL.Výsledky by byly zkreslený tak musíme vysadit a příští úterý jdeme na odběry a testy.Snad už nám konečně něco zabere.

gejbule1
autor
26. kvě 2010

Jinak se tomu prý říká celoroční rýma 😠 .
My ji máme ale takovou divnou.Jeden den je bílá a je lepší druhý den je úplně žlutá a hustá.Není to prostě normální rýma.