Viróza tzv. noha, ruka, pusa. Setkali jste se s tím?

dagina
5. říj 2012

Mudra nám diagnostikovala tuto nemoc, slyším o ní poprvé. Projevuje se mokvavými puchyři na chodidlech, dlaních, v pusince afty. Dcery je mají na zmíněných místech a ještě na kolínách a zadečku. Den předtím měly zvýšenou teplotu. Nejdříve jsme mysleli, že má dcera puchyře z bot, zrovna měla nové 😅, na rukou z pouštění draka 😅 , prý přidržovala taťkovi provázek 🙂..., pak jsem to chytla i já, tak jsme mazali k mudře. Když se zeptám holek, zda svědí, bolí...řeknou že ne, ale mě to teda bolí dost, jako popálenina, i svědí, no dobrý ksindl jsme chytly. Nic se na to prý nedává, jen mazat sudocremem...., setkali jste se také s takovou nemocí?? Co vám nejlépe pomohlo, mi přijde, že se hojí pomalu 😖

nwagirl
27. zář 2016

Tak i já se připojuji.. Průběh byl u nás slabý a rychlý zaplať pán bůh... Teď spíše řeším zda mám zítra přijít až návštěvu mamku.. Nebo raději ne.. Ve čtvrtek horečku měla přes noc hned den na to puchyrky TeX už jsou jen Stěží, ale jak tady čtu jak to kdo chytl od dítěte... Tak se trochu bojím.. :(

vercinel
27. zář 2016

@lucinka58 😒 Tak to musíme ještě vydržet,díky

lucinka58
28. zář 2016

@nwagirl Hele, já to nechytla a to jsme měli teda průběh hororovej. U nás se hlavně bál dědeček aby to nechytl, ale já jsem toho názoru, že když už to má někdo chytnout, tak matka, která je s dítětem furt..... Ale je fakt, že doktor mi říkal, že dítě je týden infekční, takže se má vyvarovat hlavně kolektivu dětí 🙂

xpajux
11. říj 2016

@miquellka
Zdravim, prave si tuto nemoc prodelal syn... 6.den zaclo i me skrabat v krku, zimnice, horecka, mandle jak mice a plno cepu. Ac sem to dr rikala o nemoci syna, tak dg anginu a nasadila mi atb. Kdyz ctu vas prispevek, tak si ted nejsem jista, zda spravne...
Dnes mi naskocilo par pupiku na rukou.
Vam cepy zmizely i bez atb?
Diky za odpoved 🙂
Hezky den

lucinka58
11. říj 2016

Holky nechci to svádět na 7 nemoc, ale já když byl malej nemocnej, tak jsem očividně otěhotněla. Bohužel jsem ale nyní potratila. Je možný, že i když já jsem příznaky nezpozorovala na sobě, tak to mělo vliv na plod..... Takže pokud se chytstáte snažit o miminko, tak si myslím, že bacha na tuto nemoc. Jinak malému už začínají slízat nehtíky na prstech, na kterých měl nejvíce puchýřků.....

miquellka
11. říj 2016

@xpajux Dobrý večer, ano, u mě veškeré příznaky zmizely samy. Můj lékař rozhodně nedoporučoval žádnou léčbu vyjma dostatku tekutin, vitaminů, odpočinku a pro urychlení hojení kožních potíží vitamin B.
Přeji brzké uzdravení.
M.

xpajux
12. říj 2016

Ty jo :( tak to me asi slezou vsechny :( mam ruce naprosto priserne podobany, silene to boli a pali.
Co jste na to pouzivaly?
Jinak Miquellko diky za odpoved!

beisis
12. říj 2016

Ahoj, tak teprve až z téhle diskuze jsem se dověděla, co mi to vlastně dcera prodělala. Byli jsme na pohotovosti a tam nám řekli že to má úplně od něčeho jiného. Bohužel jí se to nejvíce usadilo na zadečku a v okolí pipinky. Týden jsme mazali Imazolem který sotva pomáhal. Pomáhala konopná koupel a nakonec jsem objevila v lékárně propanthen a ten pomohl nejvíc. Akorát to ještě máme stále okolo pusinky a to už i chytil starší syn, tak mažeme.

houmicek83
13. říj 2016

@sss0408 Dobrý den, prosím vás o radu :(, moji klučíci chytlu tuto šílenou nemoc ve školce, jeden měl jiný průběh, jen pár pupínků, bolavou pusinku, 2 dny teplota, je už ok, druhý brouček byl hodně osypaný a ted po týdnu mu slézá kůže :(, prosím čím to mazat ted? Pudrem a izomalem se mě to nechce mazat, myslím si že ted by to chtělo něco jiného, zatím jsem namáčela ruce do řapíku lekařského, prosím moc o radu :(, už jsem myslela že je to za námi chjo, děkuji Danka.

sss0408
13. říj 2016

Dobry den, kdyz mi zacala slezat ta kuze, tak jsem sla na kozni a dala mi delanou antibiotickou mast. Ale mela jsem to opravdu hodne. Cele dlane a prsty. Tak vam bobuzel neporadim. Moc vas lituji. To je nejsilenejsi nemoc.

houmicek83
13. říj 2016

@sss0408 Jéjej vy jste hrozně moc milá, ze srdíčka děkuji za rychlou reakci, hlavně že jste v pořádku, ráda bych to převzala z dětí na sebe ☹ ☹ , škoda že to nejde, ty největší bolesti mají za sebou, nemohli papat, bolavé pusinky měli a slintali, teplotky, osypání :(. Ted už je lépe, mazala jsem tekutým pudrem pupínky a imazolem, ještě řapík lekařský. Zkusím indulonu na tu odlupující kůži a zítra zavolám doktorce, At jste zdravoučký všichni a moc děkuji za radu vážím si toho 🙂, jste poklad.

houmicek83
13. říj 2016

@sss0408 Jéjej vy jste hrozně moc milá, ze srdíčka děkuji za rychlou reakci, hlavně že jste v pořádku, ráda bych to převzala z dětí na sebe ☹ ☹ , škoda že to nejde, ty největší bolesti mají za sebou, nemohli papat, bolavé pusinky měli a slintali, teplotky, osypání :(. Ted už je lépe, mazala jsem tekutým pudrem pupínky a imazolem, ještě řapík lekařský. Zkusím indulonu na tu odlupující kůži a zítra zavolám doktorce, At jste zdravoučký všichni a moc děkuji za radu vážím si toho 🙂, jste poklad.

miquellka
13. říj 2016

@houmicek83
Nám dermatoložka doporučila Cicaplast od LaRoche-Posay. Vcelku zabral, ale není to nejlevnější záležitost...

houmicek83
13. říj 2016

@miquellka Děkuji za každou radu jsem vděčná, snad u vás nebyli moc velké bolesti 😒 😒 ☹ , hlavně že to máte za sebou 🙂. Děkuji moc

dundee88
13. říj 2016

@houmicek83 já jsem na doporučení známé kožařky koupala několikrát denně ruce v slabém roztoku hypermanganu(jen lehce růžová voda) Syna jsem takto koupala 1x denně(ale opravdu musí být pro dítě ten roztok hodně slabý a krystalky rozpuštěně, aby se nepopálil když by si na to sedl) a pak jsem ho po koupání namazala ambidermanem. Ten hypermangan by měl kůži ještě více vysušit a mělo by to zmizet rychleji. Víc jsme nic nedělali, zmizí to samo 😉

eva118
13. říj 2016

Před měsícem tuto nemoc prodělaaly moje děti. Dcerka lépe, syn to měl horší, teď, jak čtu o těch nehtech, doufám, že neslezou. Na chodidlech se mu olupuje kůže, ale už to ustává. Já jsem dětem dávala Fenistil, ať je to tolik nesvědí.

nerreidda
13. říj 2016

Honzík to měl před14 dny, dávala jsem 15 kapek Fenistilu 3x denně a mazala Niveou SOS, teď se mu to slupuje, tak pořád mažu a hojí se to. Prej se to může opakovat, tak doufám,že už si to odbyl a nikdo jiný už to nechytne :-/

houmicek83
13. říj 2016

Dobrý den,
koukám že to řádí jako čert :( :( :(, chuděrátka děti, snad jste neměli moc ošklivý průběh? ☹ ☹ , U nás ve školce to řádí fest, už to měl před námi nějaký klouček a po nás někdo též 😒 ☹ , koukala jsem i na internet, zda by tam nebyli nějaké fígle, jak to urychlit, afty v pusince co měli a v krčku, jak se poprat s pupínky a jak dlouhá je inkubační doba. Připadá mě že moc se o tom asi neví, protože někde jsem četla 4-6 dní a někde 6-10 dní. Nemohla jsem pořádně dohledat zda se to i může na dítě které tím prošlo, znova ta nemoc se vrátit? Někde psali že už ne a někde že ano. Ach jo chuděrky děti, jsem nějak citlivá. Držte se co to prožíváte a děkuji těm co to prožili za rady, vím že jsou i horší nemoce ajiné. no kéž by nemoce nebyli vůbec, hodně sil všem 🙂 a děkuji.

houmicek83
13. říj 2016

@dundee88 děkuji též za radu, já si říkala že zítra zavolám opět paní doktorce, protože se mě nezdálo zda loupající kůži mám stále vysoušet? Také držím palce aby nechtíčky neslezli, prý to už je nebolí, když se to zastřihává jsem se dočetla 🙂. Jste tady zlaté maminky, potřebovala jsem o tom s někým mluvit děkuji. 🙂

dundee88
14. říj 2016

@houmicek83 není za co, tak radši p.doktorce zavolejte. Nemoc se prý může opakovat v případě, že dítě chytne jiný typ viru, který tuto nemoc způsobuje. Proti tomu stejnému by mělo být už imunní.

miquellka
14. říj 2016

@dundee88 Prý se jedná vždy o kombinaci několika virů. Stačí, aby se v té směsce jediný změnil, a dítě imunitu ztrácí. Vlny bývají jako u neštovic na podzim a na jaře.

eva118
14. říj 2016

@houmicek83 klukovi se loupaly ty chodidla a nechala jsem to tak, ničím nemazala. Brala jsem to tak, že se mu obnovuje kůže, teď už to má v pořádku. U doktorky jsme vůbec nebyli, vždycky mi v čekárně něco chytne.

xpajux
14. říj 2016

A jak je dlouho člověk infekční tech 7-10dni?

lucinka58
14. říj 2016

@xpajux Jojo - doktor mi říkal, že jsme infekční cca 10 dnů.

xpajux
14. říj 2016

:(

dundee88
14. říj 2016

@miquellka to jsem nevěděla, takže se to vlastně může lehce opakovat.

miquellka
15. říj 2016

@dundee88 Přesně tak. Bohužel. A ještě jednu věc jsem zapomněla dodat. Pokud to má prcek hodně rozlezlé po těle, není dobré sprchovat apod. Jako u neštovic (výjimkou jsou koupele v hypermanganu). Doporučuje se otírat micelární vodou...

lucinka58
15. říj 2016

@dundee88 Jojo, opakovat se to může. Způsobuje to několik druhů virů. Pokud potká ten stejný, tak to nechytne - to je imunita na zbytek života proti jednomu druhu viru, ale pokud to způsobí jiný typ viru, tak to může dostat znovu. Je to fakt nemoc naprd!!!!......

mala_vavrova
15. říj 2016

U nás to měli obě děti a zvládli to celkem v klidu. Od nich jsem to chytla já a můj taťka a strašný. Horečka, zimnice, pálení, svedeni a škrabáni....ruce a nohy plný pupínku. Nemohla sem skoro chodit, ohnout prsty na rukách. Do toho jsem se starala o petimesicni mimco. Za mě strašnej moribundus. Mazala sem to vším možným, cpala do sebe fenistil, zyrtec atd. A nic nepomohlo. Následně se mi oloupali ruce i nohy.....doufám, že už nikdy vice. Kamarádky děti to chytli na dovolené ve Španělsku a skončili tam v nemocnici na kapačkách

sss0408
15. říj 2016

@houmicek83 Deti to zvladnou celkem dobre, ale musim rict, ze ja uz byxh to nechtela. Slezla mi kuze na rukou a nehty a nemohla jsem se 14 dni o deti strat a ani mi kvuli infrkcnosti nemohl nikdo pomahat. Za me horsi nez porod. Fakt. Ta bezmoc. Pres noc nohy v ledu kyblu. Manzel musel varit. Silene. Hlavne, ze uz je vam lepe