Viróza tzv. noha, ruka, pusa. Setkali jste se s tím?

dagina
5. říj 2012

Mudra nám diagnostikovala tuto nemoc, slyším o ní poprvé. Projevuje se mokvavými puchyři na chodidlech, dlaních, v pusince afty. Dcery je mají na zmíněných místech a ještě na kolínách a zadečku. Den předtím měly zvýšenou teplotu. Nejdříve jsme mysleli, že má dcera puchyře z bot, zrovna měla nové 😅, na rukou z pouštění draka 😅 , prý přidržovala taťkovi provázek 🙂..., pak jsem to chytla i já, tak jsme mazali k mudře. Když se zeptám holek, zda svědí, bolí...řeknou že ne, ale mě to teda bolí dost, jako popálenina, i svědí, no dobrý ksindl jsme chytly. Nic se na to prý nedává, jen mazat sudocremem...., setkali jste se také s takovou nemocí?? Co vám nejlépe pomohlo, mi přijde, že se hojí pomalu 😖

mala_vavrova
15. říj 2016

@sss0408 přesně. Nohy přes noc v namočeném ručníku a na férovou jde brečela bolesti, což se mi u porodu nestalo 😉

malenik
16. říj 2016

Dobrý den, fúha, ako tak čítam, táto choroba je rozlezená teraz hádam vsade ☹
U mojho dvojročného syna to prepuklo tento tyzden. Na zadočku som si uz pred týzdnom vsimla flak, nevenovala som mu nejak velku pozornost. Ale každým dnom sa zväčšoval a tmavol až bol z neho velký červený flak. O pár dní teploty.Letela som k Dr.a tá potvrdila túto chorobu. Ziadne lieky nám nepredpísala, iba ze mám kupit vitamín C, Imunoglukan, a pupienky umyvat dezinfekčným mydlom a pit repíkový caj na preliečenie pupienkov v ustach. Vyhádzaný je na tvári, na zadočku a okolo genitálii a pár má aj na rúčke. Robia sa mu z toho chrastičky. Dúfam, že mu to bude uz len ustupovat. Je to veru riadna pliaga, držím vsetkm chorým detičkám palce, nech saz toho rýchlo dostanú :-* :-* :-*

lenule1992
17. říj 2016

Naše 5leta princezna to mela zrovna minuly tyden.V pusince afty,na rukach,kolenach takove červené pupinky,ktere ji nesvedily.Sly jsme k dr a ta nam řekla,ze to je vyrazka.V puse afty zmizi sami a na ty pupinky davat zirtek a radeji at je doma.Ted uz to ma dobre a dnes frcela do skolky : )

macekv
3. lis 2016

@lichtakova dobry den, oba moji kluci 2 a 4 to prodelavaji, je to hruza ☹ v noci rvou ☹ uz to mame nastesti 3 a4. Den..ale jsem v 18tt, nemuze me to nejak ohrozit ne? Kdybych to chytla?

eva118
3. lis 2016

@macekv ahoj, zeptej se svého gynekologa. Dospělý to chytne vyjímečně, ale rizikové je to hlavně do třetího měsíce, kdy se utváří orgány. Myslela jsem si, že jsou nebezpečné jenom zarděnky a neštovice, ale prý jsou rizikové všechny tyto virové kožní nemoce.

ancickahyksova
3. lis 2016

Malej to měl před měsícem,opary po celé pusince,afty uvnitř a pupínky na nozickach a rucickach.Antibiotika se na to nedávají,dostali jsme mast herpesin a dávala jsem lactobacilky.První dvě noci byli hrozný,vůbec jsme nespala,ale potom se to začalo lepsit 🙂 Akorát to potom chytnul i manžel,takže jsem doma měla dvě děti :D :D

lichtakova
3. lis 2016

@macekv tezko rict-zkuste se zeptat pediatra nebo az pujdete na kontrolu na gynekologii,ja jsem byla taky tehotna a syn je v poradku. Ale viry pres placentu prochazeji,takze Vam nereknu na 100%,ze je to ok. Ted me napada,ze je tady maminka,myslim,ze ma nick janyschka,to je gynekozka a dost tady radi 🙂,zkusila bych napsal ji. Preju,at jste brzy vsichni fit.

lichtakova
3. lis 2016

@macekv teď mě tak napadá, že 18tt je už dost dlouho, myslím, že už miminko má všechno vytvořené...určitě to bude ok.

lenihuhu
19. lis 2016

@dagina ahoj ja to zrovna take chytla a je to vysoce infekcni a doktorka rekla ze do 10dnu to odezni pisou to i na netu...me se udelal puchejt na rtu,pipinky na chodidlech a pupinky a 4puchejre na rukach a svedi to jak blazen snad to brzy odezni a jeste do toho sem brala antibiotika a tam maji napsany jako nezadouci ucinky pupinky i s puchejrky takze bry.....

lucinka58
19. lis 2016

@macekv Já si myslím, že u Tebe už dobrý v tom 18tt. U mě to mělo za následek potrat.... Ale byla jsem úplně na začátku, takže buď to bylo i proděláním téhle nemoci, protože malej to teda odstonal se 4 dny 40 a nebo to bylo špatná genetika a tohle asi taky nepřispělo k situaci....

nerreidda
19. lis 2016

Tak Honzíkovi už slezl první nehet na ruce a další tři jsou na cestě ☹

lucinka58
19. lis 2016

@nerreidda Kubíkovi slezly 4 prsty na rukách a 3 na nohách..... Prostě tahle nemoc je teda pěknej šmejd!!!!!

nerreidda
19. lis 2016

@lucinka58 jo to je ☹

rosnickah
19. lis 2016

@lenihuhu nam mudr. na zo svedeni poradila Fenistil kapky... Jinak jedne dcerce po 2 mesicich od prodelani teto nemoci hrozne moc ztvrdly nehty u palcu na noze a druhe se dost oloupala kuze z meziprstu na jedne noze... Je to hnus ☹

nwagirl
20. lis 2016

No malá to křidélka více jak před 2 měsíci a slezla ji teď dva nehty.. Tak se nelekejte..

lenihuhu
20. lis 2016

@rosnickah no ja se ptala v lekarne co na to a ta mi dala tekuty pudr a fakt mi to z 70% zmizelo a uz to nesvedi a ze sem mela na rukou 4vetsi puchyrky a na hornim rtu tak uz tam mam jen tmavsi fleky tak snad to za chvilku zmizi

nahada82
15. pro 2016

Prosim o radu..kdyz slezaji nehty a loupe se kuze tak jiz dite neni infekcni, ne? Infekcni je jen kdyz ma pupinky?

miquellka
15. pro 2016

Od puchýřků je infekční cca 10 dní. Do úplného vyschnutí boláčků. Nám slézají nehty až teď, cca 3 měsíce od prodělání této hnusné nemoci.

houmicek83
18. pro 2016

Moc vás zdravím, chtěla jsem ještě napsat tady maminkám, že ze srdíčka děkuji za podporu těm co mě radily 🙂, jste moc hodné 🙂.
Všem přeji jen a jen zdravíčko a už žádné nemoce :(, krásné prožití vánoc a hodně radosti a plno sil na vše.

Na tuto nemoc jsme pili hodně řapík lékařský(dávala jsem i na loupající ruce a nožky, pak tedy indulonu), béčko jsme baštili, ty afty to byl mazec,potírala jsem vodičkou ted bych musela hledat název, na pupínky imazol, pudr, no byl to boj, ještě že je to za námi,počítala jsem i že nehtíky slezou, oloupaný Damík byl hodně a v začátku to vypadalo ošklivě, naštěstí neslezli, ale od té doby si Damík papá nehty, kousal si tu kůži a pak začal i nehty a zůstalo mě to, zkouším vše aby si je nekousal a zatím bez úspěchu :(. držte se maminky a už jen pohodu přeji.

rozinek
8. led 2017

dobrý večer, též jsme prodělali tuhle paradní nemoc doma všichni...no děs.mohu se zeptat na to slezani nehtu? je to bolestivé? jak to ,,probíhá,,? myslim zda pod je nový nehet či je to živé ložisko pak? doufám že jsem se spravně vyjádřila . děkuji vám za odpovědi 🙂 už se děsím všeho...manžel s tou nemocí skončil v nemocnici... tak čekám co ještě příde teda :(

hermanecka
5. lis 2017

Holky oteviram diskuzi..maly bude mit 7dni presne v utery od objeveni puchyrku,ktere jsou uz zaschle..chtela bych za rodici..pisi 7-10dni lecba..jak jste to s navstevou kolektivu mely vy?