Vitiligo. Máte zkušenost s touto chorobou?

nini19
30. srp 2011

Ahoj všetky maminky,ale aj nemaminky....máte niekdo skusenosti s touto chorobou?trpí nou nejaký váš známy,člen rodiny?...mojej dcérke sa v podpazuší objavili biele mapy..diagnostikovali nám vitiligo...som z toho uplne zúfala a tak zbieram čo sa dá o tejto chorobe,,,moje zlatíčko má 2r..,..a u malých detí to nie je tak časté...podelte sa somnou o vaše informácie,dodajte troška pozitívnej energie....Dakujem

nini19
autor
31. srp 2011

ahoj...dakujem,ale boli sme tam už...malá sa bála,nedala sa ošetrit,,,,,neboli sme tam ani 5 minut a pani doktorka si od nás vzala 900kč:((,ale aj tak dakujem

petule201
31. srp 2011

Ahoj,
přítel má vitiligo od nějakých 9 let, kdy ho srazilo nákladní auto a podle doktorů ten šok způsobil, že se mu rozjelo vitiligo. Teď ho má v opravdu pokročilé fázi. Má celé mapy bílých míst po těle a když je nějakou dobu ve stresu, tak mu přibývají další skvrny. Když byl malý, tak na něm zkoušeli světloléčbu, ale jen mu tím zkazily zrak. Jeho sestře se pod pažemi také objevily skvrnky, ale jí to naštěstí vůbec nepostupuje, takže ta je v pohodě. Prý je z nějaké části dědičné, tak doufám, že dcerky ho nedostanou. Je nenech se mým příspěvkem prosím vystrašit. Jak říkám, přítelově sestře se udělali skvrny jen v podpaží a dál nic, takže to u tvé malé taky nemusí vůbec postoupit. Je to prostě hrozně individuální. Snad by mohl pomoci nějaký dobrý dermatolog...

nini19
autor
31. srp 2011

Ahoj Petule...ddakujem ti za príspevok....veru je to individuálne...a nič sa nedá predpokladat...ta bezmoc je ale strašná....musíme len dúfat,že sa to nezhorší.... ☹

misa84
2. zář 2011

ahojky, ja mam vitiligo asi tak od 12 let, s kazdym poranenim kuze a stresem se objevuji dalsi skvrnky, ale musim rict, ze se ty starsi postupne ztraceji. byla jsem s tim taky samozrejme u kozniho, ten vedel o nejake experimentalni lecbe, ale jelikoz jsem v te dobe kojila, tak jsem ani vic nezjistovala. ale nini19, myslim, ze jsou i horsi veci, nez vitiligo....a nez mala vyroste a bude ji to nejak vadit, urcite uz bude nejaka dostupna lecba... 😉

nini19
autor
3. zář 2011

Dekuju misi84....JO určite máš pravdu..jsou horší veci...a doufam,že za deset let už bude neco ,co bude zabírat...ted jsme natrafili na jednu terapeutku co léči vitiligo už 26 let a psala mi,že má fascinujíci výsledky...sama si vitiligo vyléčila...už sme objednaný..tak zas nejaká nádej.....prej ted léči docela dost detí-holčiček....tak nevím čím to je... 😒

aaaaandi
4. črc 2014

@nini19 Ahoj, můžu se zeptat, jak to pokračuje s vašim vitiligem? Našemu malému se udělala první skvrnka loni na jaře, když se udělali další, tak jsme zašli na kožní, zkoušeli různé mastičky, ale nic nezabralo a navíc se stále rozšiřuje ☹ . Byli jsme teda na dětské dermatologii, paní doktorka nám doporučila Vitiskin teď přes léto a na podzim, že to zase okoukne a když tak by jsme zkusili fotoléčku (nebo jak se to jmenuje), ale nevím jestli je to pro tak malé dítě vhodné, navíc se mu dělají stále nové a nové skvrny ☹ .
Jak je na tom tvoje malá, rozšiřuje se vitiligo nebo vám něco zabralo?

sari_nka
7. čer 2015

Já samamam vitiligo cca od10 let a se stresem se jeho výskyt zvyšuje. Mam za sebou světloléčbu cca ve 13,která mi hodně pomohla,letos jsem ji absolvovala znova a bez efektu. Vitiskin atp. mi vubec nepomohli. Da se s tím udělat jen to,ze s tím člověk nedělá vědu a nauci sejít,protože stresem a zoufanim si průvodci další skvrny 😉

ladik1
7. čer 2015

Mám to od mala, asi od 12ti. Udělal se mi flíček asi 1 cm, teď je mi 30 a mám to přes půlku zad a půlku hrudníku... je to vidět jen v plavkách, takže to moc neřeším, ale v pubertě jsem z toho byla nešťastná...Nikdo u nás v rodině to nemá, ani moje děti (ty mají hnědé pigmentové skrvny...) prý se s tím nedá dělat nic. Říkali mi něco o vpichování pigmentu? - ale při tom, jaký to je flek se mi do toho nechce... už vám někomu něco zabralo?

vall85
11. srp 2020

@nini19 Mému synovi (2 roky) diagnostikovali taky vitiligo. Můžete mi prosím napsat jak je nyní na tom Vaše dcerka? Případně mohla byste mi dát kontakt na terapeutku, o které zde píšete, že umí léčit vitiligo? Děkuji moc

hanourek01
1. bře 2021

@vall85 Dobrý den, nezjistila jste prosím nějaké informace o terapeutce léčíci vitiligo? Děkuji.

natslie
23. bře 2022

“Dobrý den také mam vitiligo už cca od7 let mám ho na rukou nohou a na obličeji vitiligo se může udělat i že štítné žlázy stresů nebo šok je mi 20 let vitiligo stále postupuje podstoupila sem fotogalerie chodím na ni už 2 rokem a ta mi pomáhá vyhýbám se sluníčku aby se Vitiligo nespálilo mám předepsané mastičky které beru přes léto
Než sem podstoupila fototerapi měla sem vitiligo hodně špatném stádiu když sem šla ve rychle se spálilo nejhorší okolo očí přestávala sem vidět strašně to páleno
Před několika letí sem si mazala mastičky které mi vůbec nepomáhali pak se máma na to vykašlala a teď sem to vzala do svých rukou hodně doporučuji jet k moři že tam to též hodně pomáhá 🙂