Vleklý a nekončící kašel. Proč se to pořád nelepší?

sjuzan
18. kvě 2010

Ahojte maminky,
už jsem zoufalá…dcera (18 měsíců)už 2 měsíce kašle a vůbec se to nelepší.Začalo to běžnou virozou s kašlem,ten pak ustal přes den,ale dcera měla třeba 1–2 takové kašlové záchvatky v noci nebo ráno po vyspání.Když to ani po 4 týdnech nepřešlo,tak jsme byli na ORL a tam nám nasadili ATB,i když zánětlivé parametry byly v normě.Po týdnu nenastalo žádné zlepšení,tak jsme byli na RTG plic-negativní,znovu na ORL-změna ATB,pak se do druhého dne dcera osypala a navíc měla už slyšitelný nález na průduškách,tak nás lékařka poslala do nemocnice,tam jsme byli 4 dny s dg.Obstrukční bronchitida.Malá měla inhalce,po nich se nález zlepšil,v noci vůbec nekašlala,tak nás pustili domů.Doma jsme byli 2 dny a začalo se to zase zhoršovat a nanovo…tak znovu ORL,znovu RTG plic-tentokrát už tam nějaký nález je…přitom užívá 14 dní Klacid a před tím 7 dní Augmentin a nález na plicích se zhoršil.Od minulého týdne navíc 1× za 24 hod dceři vyskočí teplota tak na 38,2,srazí se Nurofenem,a pak už dobrý.Dcera je strašně zahleněná,pořád odsáváme a stejně to v ní pořád „rachotí“.Kašle vlhce,odkašlá­vá.Navíc prodělala Mononukleozu.K lé­kařce chodíme na kontroly a na poslech snad každý den a dneska nám řekla,že by nás zase poslala do nemocnice.Ještě jí teda dneska udělala odběry,zítra budou výsledky a ve čtvrtek nemocnice.....Už jsem fakt zoufalá…nevím,proč se to pořád nelepší????Je mně malé už líto,tak dlouho se trápí kašlem,dělají jí vyšetření,berou­ krve…

safron1
18. kvě 2010

a dělali ji vyšetření na alergie? Tutově to má z toho. Ať jí vyšetří, nasadí Zyrtc či Aerius a bude pokoj..

stelinecka
18. kvě 2010

Ahoj Sjuzan, sice nmáme tolik vyšetření a nálezů jako tvoje malá, ale o velikonocích jsme skončily s malou v nemocnici s akutní laryngitidou, inhalovali jsme pak se ji krádśně spustila rýma a takový ten odkašlávací kašel, tak nás pustili domů. Jenže rýma sice přestala, ale malá od té doby dýchá pořád jakoby ji měla a do toho pořád kašle. Už to trvá měsíc a půl, dokonce jsme koupili inhalátor, je to sice trochu lepší, ale stejně jakoby v tom nose něco měla, přitom nic nejde odsát a kašle sice méně, ale každý den...Taky se chystám k dětské, ať nás pošle na alergologii, ať ji prohlédnou i tam. Jo a na ten kašel jsem vyzkoušela kdeco, ale nejlépe nám zabrala obyčejná naložená cibule s cukrem. Držte se.

lada82
19. kvě 2010

ahoj, vcera jsem odpovidala do podobneho dotazu, ze u nas toto byl nasledek alergie na roztoce - z toho mel vlastne astma, zjistili nam to na alergologii po nekolika zanetech prudusek, a tak prestalo obdobi antibiotik a foukadel..., mame ted Singulair lek kazdy vecer a uz se pul roku drzime bez kasle, pro pripad nouze mame "foukadlo" Ventolin... moc drzim palce!

imoona
6. čer 2010

Má 5 letá dcera kašlala 2 měsíce. Lékařka nám jako alternativu poradila Wobenzym. Po 14 dnech kašel přešel , Wobenzym užívala ještě další měsíc. 2x denně 2 tabletky. Hodně zapít. Ale nevím jak by se to podalo miminku . Je to naprosto bezpečné , nastartuje to imunitu. Poté nebyla téměř rok nemocná.

andyalukasek2008
7. čer 2010

Ahojky, wobenzym je skvělá věc... Určo bych ho zkusila. Luky měl bronchitidu jako půlroční mimi a od té doby kašlal... Po čase se při výtěru krku našel nález... Dělali Vám výtěry?

sjuzan
autor
7. čer 2010

Jj,dělali,měla Streptokoka v nose,přeléčil se Pamyconem a v krku neměla nic.....už za sebou máme Alergologii a Imunologii,ale výsledky budeme mít až na konci června.Malá nekašlala 5 dní, a pak se to zase nastartovalo nanovo....ale zatím bez postižení průdušek.Začala jsem jí dávat přírodní preparáty...Aloe a Colostrum,tak doufám,že to nějak zabere a nastartuje imunitu.Nakonec se zjistilo,že užívala ATB měsíc úplně zbytečně,protože neměla žádnou bakteriální infekci,všechny zánětlivé parametry měla v normě a dokonce ten RTG plic,co jeden lékař popsal,že je tam bronchopneumonie,tak druhý zhodnotil,že to jsou čisté plíce.Bylo nám řečeno,že máme počítat s tím,že je po té Mononukleoze oslabená a bude tak 3-6. měsíců "chytat kde co." ☹ Tak ještě musíme počkat na tu Alergologii a uvidíme,co pak.....

lamarika
8. čer 2010

sjuzan ani nevíš jak jsem se teď uklidnila když si čtu tvůj příspěvek 😔 Už jsem si připadala jako hysterická matka. U nás je to to stejné v bledě rúžovém a já už nevím co mám s malým dělat ☹ Začalo to virózou a pak se to zklidnilo a opět začalo s šíleným dávivým kašlem a s tím, že mu to jde i na hlasivky. Krevní testy v naprostém pořádku, takže antibiotika zatím žádný i když nám je už chtěla doktorka nasadit, ale já se jim brání zuby nehty. Chtěla bych aby malýho poslala na nějaký vyšetření, ale nic se neděje. V nemocnici jsme naštěstí nezkončili, ale už to takhle trvá skoro 6 týdnů. Mám dojem, že se jedná o nějakou alergii, protože přece není normální aby se zdravé dítě pořád takhle dávilo kašlem a dostávalo záchvaty.

haanhobe
8. čer 2010

My jsme se po sedmi týdnech kašle zbavili (ťuk,ťuk). Je ale pravda, že jsme nebyli na žádném vyšetření, doktorka říkala, že toto jarní počasí tomu dost nahrává a kašel může opravdu trvat i dva měsíce.I když už jsme z toho byli na nervy - jednou dávivý, pak suchý, pak nic, pak hlenovitý. Užívali jsme kde co. Poslední dva týdny jsme pravidelně brali Stodal, nevím jestli zabral právě on.Taky jsme měli obavu z alergie, máme dokonce psa, podezření bylo i na chlupy. Tak sned už je všemu konec.

sjuzan
autor
8. čer 2010

Holky,ani nevíte,jak vám rozumím.My už jsme z toho věčnýho kašle taky na prášky.Jeden den si říkám,konečně klid a druhý den už zase kašle.U nás je to pořád kašel vlhký,odkašlávající,ale neustále.Přes den častěji,v noci teď jak kdy,ale před tím to byl záchvatovitý kašel i v noci a přes polední spaní...no,prostě kašlala tak nějak pořád..naštěstí se tím ona sama v noci nebudila,ale já jsem stejně hrůzou nespala a každý zakašlání slyšela.Dost spolíhám na tu Alergoligii,že se tam něco ukáže a nasadí se adekvátní léčba...zatím jsme dostali Aerius sirup a v případě záchvatů..Ventolin spray,který malá inhaluje přes masku...pokud ale kašle méně,tak dávat nemusíme.Nikdy jsme před tím kašel neznali.Syn měl první pořádný kašel taky někdy letos v tom dubnu a to je mu 4,5 roku.Teď už se mu ale taky po 3. týdmech opět vrátil..ale nepřijde mně to tak strašný,když tam byl aspoň 3. týdenní klid,ale malá měla přestávku jen těch 5 dní a to ještě tak,že nebyla úplně bez kašle,ale sem tam si přes den odkašlala,ale nekašlala v noci...a to se takto táhne od konce března.Do těch skoro 16. měsíců byla zdravá....Dost mě štvou i ATB..vyloženě jsme je do ní museli cpát,protože ten Klacid je dost hnusnej a ona ho vůbec nechtěla pít...Takhle jsme s ní "bojovali" měsíc,co je užívala a nakonec vám 3 lékaři řeknou,na co je brala,že to bylo zbytečný,že neměla bakteriální infekci.Fakt jsem se teď po tom,co s malou lítáme po všech možných doktorech,přesvědčila,že co doktor,to jiný názor.Ještě se divím,že má vůbec chuť k jídlu,protože musí mít tu střevní mikrofloru dost narušenou.Dáváme jí probiotika,ale je teď dost "zacapná" a nemůže se pořádně vykadit..je to s problémama.Navíc ona skoro vůbec nejí ovoce a zeleninu,to jí prostě od mala nechutná,takže nemá ani moc vlákniny a o to je to horší.Doufám,že časem jí ovoce a zelenina taky zachutná..nabízíme jí ho pořád.

dvojka
10. čer 2010

@sjuzan -prosim Tě,nám dneska napsala doktorka taky atb augmetin.Problém je v tom,že jak pořád kašle,tak když jí atb podám i přesto že bez problému spolkne tak se pozvrací.
Už včera začala podám jí sirup,chytne ten svůj záchvat a vše letí.Neměli jste stejný problém?
Nám dneska doktorka zjistila náběh na zápal plic a teda nevim jak ty léky do ní dostat aniž by je v zápětí nevyzvracela

sjuzan
autor
10. čer 2010

Ahoj...malá měla problémy s polknutím,nechutnalo jí to,ona takto sabotuje všechny sirupy,ale dávala jsem jí to vleže vyloženě násilím,ale vždycky to spolkla a nezvarcela to..naštěstí...nevím,co bych Ti poradila....bohužel. ☹

safron1
12. čer 2010

Sjuzan a delali male vysetreni chloridu v potu? Mozna by to stalo za to, vyloucit CF.

sjuzan
autor
13. čer 2010

To už jsem s doktorkou taky řešila,ale řekla mně,že už by se to projevilo dříve,slaná taky není a navíc jsme s manželem vyšetřeni na genetice a ani jeden z nás není nosičem CF,takže by malá toto onemocnění mít neměla...vzhledem k tomu,že je to dědičné onemocnění.

macejka
13. čer 2010

Ahoj,
taky se přidávám,malá kašle už 14 dní s tím,že se to opakuje od 4 měsíců tak nějak dokola,na chvíli to ustane a znova.Dr nás poslala na alergologii,tam jsme podstoupili několik vyšetření včetně potního testu.Nyní i při kontrole stále obstrukce na průduškách a vzhledem k tomu,že už měla obstr.bronchitidi 3x (3x měla i ATB) tak dr řekla,že lít do ní sirupy tipu Mucosolvan,Stoptusin...je k ničemu takže má Inh.Ventolin a pak ještě inh.Kortikoid.Nijak šťastná z topho nejsem,ale doufám,že se to zlepší.Tahle poslední bronchitida se vleče a obstrukce na průd.stále je i když už menší než byla.Syn na tom byl podobně,jen to nezačalo takhle brzy,také jsem s ním byla hospitalizovaná 3 dny v nemocnici,kvůli inhalacím..(to mu bylo něco přes rok a půl).Teď mu to tak často nepadá na průdušky,ale kašel+ rýmu mívá téměř co měsíc nebo á dva měsíce 😔 Takže jsme také skončili na alergologii,krátce po té hospitalizaci. Jinak syn je teď na Aeriusu.

@sjuzan - taky bych doporučovala říct doktorce a´t vás pošle na alergologii.I kdyby nic nezjistili tak budeš mít aspoň jistotu,že to není alergie...

@stelinecka - můžu se prosím zeptat jaký inhalátor jste pořídili? Já už o něm uvažuju strašně dlouho.

sjuzan
autor
13. čer 2010

Ahojte,
na alergologii a imunologii jsme byli,ale výsledky zatím ještě nemáme.Malá dostala zatím Aerius sirup a v případě záchvatů kašle Ventolin přes inhalační masku....to ale skoro nedostává,protože záchvaty kašle jako takové nemá...odkašlává vlhce.Jsem zvědavá,jestli se nějaká alergie prokáže,protože nám doktorka říkala,že testy z krve nejsou tak citlivé,jak kožní testy,co se píchají na předloktí.Jenže ty se nedělají do 3. let. věku ...takže to prý kolikrát dopadne tak,že v krvi nic,dítko dostane nějakou zajišťovací léčbu a teprve po těch kožníchc testech se alergie projeví.Já si myslím,že dcera asi bude na něco alergická...často jí slzí oči,někdy víc někdy míň....škrábe si je,pšíká a mívá jeden den vodnatou rýmu,pak třeba den nic,a pak zase nanovo...tak z něčeho to být musí.

stelinecka
24. čer 2010

@macejka Ahojky, omlouvám se za opožděnou reakci, teprve dnes jsem si všimla otázky. Máme ultrazvukový inhalátor a jsem s ním moc spokojená, je malý, tichý a celkem za přijatelnou cenu. Tady je odkaz:
http://inhalatory-c-17.fonetip.cz/inhalator-twi...

petule246
17. led 2012

ahoj, tak otevírám znovu tohle téma. Když to shrnu můj 13ti měsíční syn je od začátku listopadu neustále nemocný - je zahleněný, chrčí. Dřív moc nekašlal, teď už i odkašlává (snad). Za tu dobu jsme měli 3 antibiotika (3x zánět průdušek), spiropent, mucosolvan, zyrtec, fenistil, ambrobene ...samozřejmě zvlhčuju vzduch, zvýšená poloha postýlky ... Nejdřív se dr. tvářila, že je to je v tomhle období normální a pohoda, včera ale u ní byl manžel pro jistotu na poslech (zase se adámkovi kašel zhoršil) a tomu říkala, že už neví, co má s prckem dělat a že to normální není. Já jsem jí průběžně nadhazovala alergii na bílkovinu kravského mlíka, a ona jí průběžně odmítala - včera se už ale o ní chlapovi zmínila - tak asi zkusím vysadit ml. výrobky. Jo a taky vytáhla reflux, ale to se mi zdá jako blbost neb adámek za celý život si ublinknul asi 2x. Doporučení na alergo se zatím dost silně bránila. Máte někdo radu? A budu i vděčná za naději ve smyslu, že vaše děti na to také trpěly a časem se to zlepšilo.
už mi z toho hrabe jsme skoro v kuse 3 měsíce doma, mám i staršího syna - je mi jich obou dost líto ...

díky

sunysara
17. led 2012

@petule246 ahojky, my jsme kašlali a meli rýmu 6 týdnů, dr furt nic se nedeje, jen udelal výtery ty byly negativní a pak nic tak jsem se naštvala a šla jsem na orl tam nám dali atb (malý mel rýmu a z toho kašlal, a mel to i v ouškách už, takže naše dr zřejme asi neco zadrbala) a nasadili nám s atb sirup aerius, bereme ho asi mesíc a ještě tak 14 dní budeme je to na rozšíření dýchacích cest, naštěstí jsme nemeli ani na průduškách nic, ale kašlal a mel rýmu opravdu tak 6 týdnů.no a jak se nasadili atb tak máme už 14 dní klid.

zkus se zeptat dr na ten aerius me příšel jako dobrej, jinak zvlhčený vzduch, stříkáme do nosánku sterimar (mořksou vodu) a na noc ten aerius a když nemel moc rýmu i tak jsme odsávali. hodně sil . je to asi na dlouhou trat 🙂

petule246
17. led 2012

@sunysara - na ten aerius se zítra zeptám (jdeme na kontrolu), ale na roztažení průdušek máme spiropent. No, nám asi ani ty antibiotika nijak extra nezabírají, většinou je dobere a stejně není doléčený. Mne to u nás zavání možná nějakými alergiemi a nebo je fakt jen teplá zima a adam chytí každý bacil, který je v dosahu. Jsem už z toho otrávená, ale dr. mne docela ničí tím, že jako doteď nic moc neřešila - já bych si klidně nějaká vyšetření oběhala viz to alergo, ale ona tvrdí, že v tomhle věku to není průkazný. což asi opravdu 100 % není, ale i tak bych to zkusila.

sunysara
17. led 2012

@petule246 no spolužačky dcerce má 1rok a 3 mesíce před vánoci potvrdili astma, takže jako at te nekam pošle trvej na tom. ty dr jsou fakt hrozný ta naše taky nic moc neřešila tak jsem šla na orl a bylo to.
je ted víc bacilů to je jasné, ale at malému vezme krev, výtery nejaký rozbor co já vím. ale trvej si na svém.

mamkamarketa
17. led 2012

@petule246 aerius je na alergie,stejne jako zyrtec a fenistil,takze pokud tyhle leky byly k nicemu aerius taky asi nepomuze 😒

kacenkaharris
17. led 2012

Neviem, ci prilis pomozem, ale ja by som vysadila mliecne vyrobky, aby sa odhlienil organizmus, a to aj v pripade, ze alergia na kravske mlieko nie je potvrdena.

petule246
17. led 2012

@mamkamarketa - aha, díky za doplnění
@kacenkaharris - no už vysazuji tak uvidím, díky

marjama
18. led 2012

@petule246 Ahojky, nějakou extra radu pro Tebe nemám, ale nám vždycky na zahlenění pomáhá Sinupret. Je to sirup na přírodní bázi a nám pokaždé prostě zabral. Je teda fakt, že musíš trochu počkat než se dostaví zlepšení, protože nám se kašel zlepšil vždy tak po 3 - 4 dnech užívání sirupu. Myslím, že za pokus to stojí 😉 Přeju, ať se kašle brzy zbavíte!

luthien.k
18. led 2012

@petule246 v každém případě na alergo, šup šup, máte v rodině alergie, astma, ekzémy?

luthien.k
18. led 2012

Jinak u astmatu samotná antihistaminika nepomůžou, tam je léčba jiná, tam se vdechují léky léčící zánět (kortikoidy) a i léky na "roztažení" průdušek. Z krve se astma nebo sklon k němu může ukázat na alergo vyšetření, takže pokud nic jiného nepomáhá, tak za mě určitě preventivně vysadit na alespoň 3 týdny mléčné výrobky (a vše, co kolem mléka prošlo) a navštívit alergologii.

vojtisek2007
18. led 2012

@petule246 omezit mléčné výrobky - nejlépe vysadit, odsávat rýmu, vystříkávat nosík mořskou vodou, a pokud nepomůže nějaký volně dostupný sirup na vlhký kašel - mucosolvan, sinupret...tak nám dr. píše erdomed - sirup , ten zatím zabral vždycky.

petule246
18. led 2012

@marjama - no s těmi sirupy už nevím, moc šancí jim nedávám - lecos už jsme vyzkoušeli, poslední 2 záležistosti tymiánová mast od justu a kapky kaloba a nechci jim křivdit, ale řekla bych, že chrčí furt stejně. Ale za zkoušku nic nedám, takže vyzkouším.
@luthien.k - mého muže bratr byl jako dítě furt nemocný, takže mazali psí sádlo, což nepomáhalo až zjistili alergie na kdeco. Teď už je ale naprosto v pohodě. A manželova mamča nějaké alergie taky má. A já jsem pro změnu lehká astmatička resp. můj plicař (podotýkám, že je to primář, takže žádný neumětel 😉 ) se mi už směje, že neví kam mne zařadit. Asi jsem prostě taková hraniční astmatička, 1 foukadlo mi vydrží i rok a půl, ale bez něj bych se taky neobešla. Spirometrie mi na astma ale vychází. A propuklo mi až ve 30. Mlíko už jsem vysadila, ani nemám pocit, že by to bylo nějak extra omezující neb jogurty i kaše a veškerá sladká jídla mi stejně odmítal. Místo UM dávám rýžové mléko s kalciem se lžičkou šťávy teda, jinak by mi to nepil. Kdyby se abkm nějakým způsobem potvrdila, určitě bych se ozvala pro ty recepty a další pokyny atd. Děkuju.
@vojtisek2007 - vysazovali jste mléko jen kvůli odhlenění nebo máte i alergii na bílkovinu kr. mléka?

vojtisek2007
18. led 2012

@petule246 Eliška má alergii, takže tam to bylo jasný a úměrně s tím jsem vysadila i u Vojtíka a má teda velký zlepšení....

petule246
18. led 2012

@vojtisek2007 - a ta alergie se u nich projevovala jen kašlem a zahleněním nebo i nějakou divnou stolicí, zvracením, ekzémem, fleky apod. Eventuelně jak rychle se ti ty příznaky zlepšily - třeba ten kašel? Mně ještě zpětně přijde, že když adam snědl jogurt, tak bezprostředně potom jakoby chrčel. Já tomu dřív nepřikládala význam a říkala si, že to je tím, že je ten jogurt z lednice, ale teď mám pocit, že to mohlo být právě kvůli abkm.