Vleklý a nekončící kašel. Proč se to pořád nelepší?

sjuzan
18. kvě 2010

Ahojte maminky,
už jsem zoufalá…dcera (18 měsíců)už 2 měsíce kašle a vůbec se to nelepší.Začalo to běžnou virozou s kašlem,ten pak ustal přes den,ale dcera měla třeba 1–2 takové kašlové záchvatky v noci nebo ráno po vyspání.Když to ani po 4 týdnech nepřešlo,tak jsme byli na ORL a tam nám nasadili ATB,i když zánětlivé parametry byly v normě.Po týdnu nenastalo žádné zlepšení,tak jsme byli na RTG plic-negativní,znovu na ORL-změna ATB,pak se do druhého dne dcera osypala a navíc měla už slyšitelný nález na průduškách,tak nás lékařka poslala do nemocnice,tam jsme byli 4 dny s dg.Obstrukční bronchitida.Malá měla inhalce,po nich se nález zlepšil,v noci vůbec nekašlala,tak nás pustili domů.Doma jsme byli 2 dny a začalo se to zase zhoršovat a nanovo…tak znovu ORL,znovu RTG plic-tentokrát už tam nějaký nález je…přitom užívá 14 dní Klacid a před tím 7 dní Augmentin a nález na plicích se zhoršil.Od minulého týdne navíc 1× za 24 hod dceři vyskočí teplota tak na 38,2,srazí se Nurofenem,a pak už dobrý.Dcera je strašně zahleněná,pořád odsáváme a stejně to v ní pořád „rachotí“.Kašle vlhce,odkašlá­vá.Navíc prodělala Mononukleozu.K lé­kařce chodíme na kontroly a na poslech snad každý den a dneska nám řekla,že by nás zase poslala do nemocnice.Ještě jí teda dneska udělala odběry,zítra budou výsledky a ve čtvrtek nemocnice.....Už jsem fakt zoufalá…nevím,proč se to pořád nelepší????Je mně malé už líto,tak dlouho se trápí kašlem,dělají jí vyšetření,berou­ krve…

vrtelka
18. zář 2013

Máme 6.měsíčního syna a ted má,už snad po páté zase kašel,ale celou noc pro kašle a dostává záchvaty kašle i přes den je to hrozny,inhalujem,mažem prsíčka dostali jsme černé kapky do nosu a spíš se to zhoršuje.Ted je přes námi noc a ,už sní mám hrůzu co nás bude čekat sinekod nezabere na sklidnění kašle nevíte čím to na noc utlumut? ☹

venuss
20. zář 2013

ahoj maminky, chtěla bych obnovit diskuzi. Mam 7mi měsíční dvojčátka a uz 2 měsíce kašlou. Doktorka zatím neudělala zadne testy ani vytery, ale pred 2ma tydny nasadila antibiotika, ale ty stejne nepomohly a holky kaslou dal. Od stredy inhalujeme vincentku a maji kasel vlhci bych rekla a odkaslou si, ale uz bych chela, aby to preslo. zacali min jist a jsou vice umrcene a protivne...Seda jim to na prudusky, uz jsme meli spiropent, mucosolvan, prospan, stoptussin a fenistil, ale proste nic nepomohlo.☹ delala jsem i sadlove zabaly, zkousela jsem tymianovou mast, eucasol, psi sadlo, ale nic, stále kaslou..☹

venuss
20. zář 2013

@vrtelka ahojky, zkus fenistilove kapky na noc.

vrtelka
21. zář 2013

@venuss Už je to lepší dáváme Xyzal a v noci,už dva dny spí v klidu ,ale jak se probudí tak hodinu je v záchvatech kašle asi jak mu to v noci slehne a odsáváme.Uvidíme v pondělí jdem na kontrolu.

vrtelka
21. zář 2013

Tak to lepší není ted chudáček jak kdyby vyloženě lapal po dechu ted usnul na zahradě a uvidíme jak se zbudí a kdyžtak budem muset vyrazit směr pohotovost. ☹

vrtelka
26. zář 2013

Tak jsme skončili v nemocnici na inhalacích ty nezabrali tak dostal ,už 4.antibiotika a máme teprve 6.měsíců . 😢

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @sjuzan @vrtelka @venuss

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem vašich ratolestí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co pomůže a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

romanaokg
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hlozkova
8. led 2014

Dobrý den dcera 5 let mě pokaždé na začátku podzimu a v zimě začne kašlat a nepomáhávůbec nic všechny testy má v pořádku kašle hlavně v noci už si nevím rady nemá někdo z vás tady s tím zkušenost? Jinak je vellmi živá ale přes den moc nezakašle spíš po probuzení trošku a v noci je takovej dávivej kašel s hlenama.

ladaa20
10. led 2014

@hlozkova ahojky bude to znit divně ,ale nema parazity (roupy,škrkavky) četla jsem jeden članek od lekaře kde piše,že ditko mělo vlekle kašle hlavně přes noc kdy jsou ty potvory nejaktivnějši všechny testy byly ok tak mamince řekl,že zkusi ditko "odčervit",že se někdy stava jak ti červici pokud nejsou lečeni postupuji vzhuru jelikož někdy jsou ty přiznaky tak neurčite,že to ani nejde poznat jestli je ditko ma nebo ne a pak se to projevuje tim kašlem no a jak to ditko odčervili bylo po kašli

hlozkova
11. led 2014

Dobrý den má tady někdo dítko s refluxem? Jestli ano zajímalo by mě jak se to projevuje. Dcera mě totiž každou noc kašle i trochu přes den někdy je to suchý a někdy vlhký kašel.

killi
12. led 2014

@hlozkova A byli jste na alergologii na testech na alergie a intololerance? Dcera kašle hodně, když poruší dietu. Reflux jsme měli, naštěstí jsme přišli na to čím to je a na dietě zmizel do 14 dní. Ze začátku jsme běhali po doktorech pač já nevěděla co jí je, jestli se jí špatně dýchá nebo to je. Dcera to popisovala jako lechtání nebo škrábání v krku, někdy zvracela úplně. ☹

kasa
12. led 2014

@venuss zkuste na kašel tannen z justu,je sice drahý ,ale výborný.

hlozkova
12. led 2014

Na kašel nám už snad nic nepomáhá. Měla alergii na karavské mléko jako malá ale ted už prý může na alergologii chodíme i dýchala spirometrii a nic je to už divné ted ji doktor dal helicid vere to tprv pár dní tak uvidíme prý zabírá až po 14 dnech i více.

hlozkova
12. led 2014

Ještě se zeptám reflux bývá celoročně nebo ne?

killi
13. led 2014

@hlozkova a zkoušeli ty mléčné výrobky vysadit na nějakou dobu jestli kašel ustane? Nemusí to být vyloženě alergie, ale třeba jen intolerance na nějakou potravinu. Nám helicid nepomohl ani omeprazol. 😒 až dieta.

hlozkova
14. led 2014

Nevím ona mléčný výrobky moc nejí ani jogurty nic co by obsahovalo mléko. Spíš si myslím že to bude ten reflux ale to zas bývá celoroční ne a přes den zakašle sem tam ani při námaze nekašle.

safirah
18. únor 2014

Ahoj, u syna (teď 14m) se nemůžeme zbavit kašle. Za poslední 3 měsíce je to pořád dokola. S kašlem bojujeme 2-3 týdny, pak je 1-2 týdny klid a pak nanovo. Kašle hlavně v noci dusivým dávivým kašlem. Ráno a po odpoledním spánku pak cca půl hodiny je zahleněný a kašle vlhce. Jinak je přes den téměř bez kašle, ale v noci ho to pořád budí. Už jsme vyzkoušeli všemožné kapky a sirupy a víceméně pomohly jen krátkodobě nebo vůbec. Přece do něj nemůžu pořád ládovat nějaké léky. Může se jednat o alergii? Často si také mne nosík. Máte někdo podobnou zkušenost?

hojda
18. únor 2014

Kamarádka to má to samé u holčičky, každý kašel jí trvá hrozně dlouho a má zjištěnou alergii na roztoče.

hojda
18. únor 2014

@safirah Jinak dráždivý kašel mají dobrý sirup v DM pro děti od 1 roku je to s islandským lišejníkem.

safirah
19. únor 2014

@hojda děkuji za tip. Dneska jdeme k dr. tak jsem zvědavá co vymyslíme. Máme kvůli tomu kašli odložené i očkování.

kamila297
20. únor 2014

@safirah zeptejte se na černý kašel, poslední dobou se dost objevuje

safirah
20. únor 2014

@kamila297 no zatím jsme se domluvili na vyzkoušení bezmléčné diety a Aerius sir. Vypadá to spíš na alergii. Chvilku před začátkem toho kašle se nám nově objevil i atopický ekzém.

vrtelka
23. bře 2014

Tak u nás to nadále pokračuje a to,už máme alergologii v pořádku,potní testy v pořádku krev snad v zorovou a furt kašlem a jsem ahlenění vydržíme možná dva tydny bez kašle a zase na novo ,už je to zoufalí a nikdo neví proč. ☹

sofinulik
6. dub 2014

@venuss ahoj, ctu si tady forum o nekoncicim kasli u deti....a vidim tvůj prispevek....jak to s vama prosim te vypada ted? holky uz jsou starsi, zlepsilo se to?
mam ten samy problem, malymu je 7m, poprvy chytil velmi osklivy kasel kdyz mel asi 3m, to jsme byli doma vsichni nachcipani a on ten kasel mel fakt strasny, vlhky, dunici, odkaslavaci...pak to preslo po delsi dobe, nastesti bez hospitalizace, průdusky i plice byli ciste... a ted pred tim jak mu byl půl rok zacala ryma, hleny, cekala jsem podle toho zoubky, ty i vvylezli, uz ma dva...a cely ten cas kasel, ne stale, celou dobu pres den nebo noc, ale spise rano, obcas v noci tak půl hodku, nekdy pres den par krat, ale vůbec se mi to nelibi...
průdusky opet ciste, na alergologii nam sice zatim nedelali zadne testy, ale mame jit ted na odbery na krev.obraz a zelezo zatim jen, a nase dets.dr nas posila na potni test na vylouceni cysticke fibrozy....to me hodne vylekalo, jsem z toho spatna, zitra nas budu tel.objednavat, bojim se strasne....snad to bude ok...
mam jeste 3,5letou dceru a ta to same....nekasle furt, jen obcas ale kdyz uz tak je to vlhky odkaslavaci kasel...je dost bleda, nepribira, i kdyz vahove neni pod průmer, ted mela asi 4dny teploty, crp zvysene, momentalne na atb...podle tech priznaků mi prijde ze i ona by ten test potrebovala...uz jsem fakt zoufala....bojim se vysledků a nevim co zkusit.... ☹

venuss
7. dub 2014

@sofinulik Ahoj, určitě se neboj, tu cystickou fybrozu chtějí jen vyloučit a určitě se vyloučí, neměj vůbec strach, Naše holčičky kašlaly 2 měsíce v kuse a jakmile jsme jim nasadili jiné mléko neocate a kašel byl ze dne na den pryč. Kašel je přirozená obrana, takže je potřeba hledat příčinu. Zkoušeli jste změnit mléko?
Naše holky jsou alergické na bílkovinu kravského mléka. Zuzanka už to má lepší, ale Nelinka teď pro změnu trpí ekzémem z bílkoviny.☹ Jsou to starosti s detma, ale nebojte, vše bude v pořádku. Zkuste na posílení imunity oscillococsinum, jsou to homeopatika. I já je teď dávám dětem, protože staršší syn chodí do školky a v podstatě jsme celou zimu nemocní. Vždy je týden ve školce a 3 týdny doma a tak pořád dokola... S jarem a létem bude vše lepší...

nikol3116
26. lis 2014

Dobrý den maminky. Chtěla bych se zeptat, mám 2 letou dceru v pondělí jsme byli u doktora, protože mi malá neustále kaslala. Dostali jsme antibiotika ale zda se mi ze to je po nich čím dál horší. Mala v noci nespí, a přes den se mi nezastaví. ☹ myslíte že to může byt příznak na zápal plic? Zítra jdem znova k doktorovi. Děkuji

myskin
26. lis 2014

@nikol3116 u nás antibiotika zabírají tak po 48 hodinách. Pokud se ti dcera nezdá, ať ji doktorka radši prohlédne, poslechne a udělá CRP. Zápal plic moje dcera měla, ale kašel byl velmi mírný, ale vylítly jí horečky ke 40, zvracela a CRP měla 130 😢 . Tři doktorky na poslechu nezjistily nic, odhalil to RTG.

hojda
26. lis 2014

@nikol3116 Naše malá měla zápal plic v létě, byl to ale virový zápal plic, takže antibiotika na něj nepůsobí, důležité je udělat crp, aby se poznalo, zde je to na antibiotika, nebo ne. Od té doby nám stále kašle, stále nějaké virózy, nemůžeme se kašle zbavit. Od začátku prázdnin není den, kdy by nekašlala, někdy hodně, někdy málo, ale kašle pořád, občas nepoznám, jestli se jí něco vrátilo, nebo už má zase něco nového ☹ . Byli jsme s ní i u homeopatky proměřila jí tím jejích přístrojem a vyšlo jí, že jsou to všechno jen virózy, ale je to únavné, v prosinci jsem objednaní do Motola. 😔

llenka1986
4. črc 2016

@petule246 dobrý den. Můžete mi prosím doporučit vaši alergolozku, pokud s ni máte dobré zkušenosti? Děkuji moc