Vleklý a nekončící kašel. Proč se to pořád nelepší?

sjuzan
18. kvě 2010

Ahojte maminky,
už jsem zoufalá…dcera (18 měsíců)už 2 měsíce kašle a vůbec se to nelepší.Začalo to běžnou virozou s kašlem,ten pak ustal přes den,ale dcera měla třeba 1–2 takové kašlové záchvatky v noci nebo ráno po vyspání.Když to ani po 4 týdnech nepřešlo,tak jsme byli na ORL a tam nám nasadili ATB,i když zánětlivé parametry byly v normě.Po týdnu nenastalo žádné zlepšení,tak jsme byli na RTG plic-negativní,znovu na ORL-změna ATB,pak se do druhého dne dcera osypala a navíc měla už slyšitelný nález na průduškách,tak nás lékařka poslala do nemocnice,tam jsme byli 4 dny s dg.Obstrukční bronchitida.Malá měla inhalce,po nich se nález zlepšil,v noci vůbec nekašlala,tak nás pustili domů.Doma jsme byli 2 dny a začalo se to zase zhoršovat a nanovo…tak znovu ORL,znovu RTG plic-tentokrát už tam nějaký nález je…přitom užívá 14 dní Klacid a před tím 7 dní Augmentin a nález na plicích se zhoršil.Od minulého týdne navíc 1× za 24 hod dceři vyskočí teplota tak na 38,2,srazí se Nurofenem,a pak už dobrý.Dcera je strašně zahleněná,pořád odsáváme a stejně to v ní pořád „rachotí“.Kašle vlhce,odkašlá­vá.Navíc prodělala Mononukleozu.K lé­kařce chodíme na kontroly a na poslech snad každý den a dneska nám řekla,že by nás zase poslala do nemocnice.Ještě jí teda dneska udělala odběry,zítra budou výsledky a ve čtvrtek nemocnice.....Už jsem fakt zoufalá…nevím,proč se to pořád nelepší????Je mně malé už líto,tak dlouho se trápí kašlem,dělají jí vyšetření,berou­ krve…

bekulkamama
28. únor 2013

@luthien.k holka ty jsi všude 🙂 zrovna řeším stejný problém, psala jhsem ti kdysi na tvou diskuzi o abkm, měli jsme ji aji na laktozu, rok a půl přísná dieta, ptž jsme měli průjmy až do krve ale vyplatilo se, alergie pryč, po expozičním testu jsme mléčné věci postupně přijali parádně, ikdyž mléko k pití nemáme, nechutná mu ani mu moc nesedí, jen termix někdy aprostě něco málo občas mléčného, měsíc byl oki a já si juchala ptž nastupoval do školky, jenže jak to bývá ve školce - dítě imrvere nemocné, trvá to dva měsíce, je tam max dva dny a týden dva doma, horor, už nevěřím že je to normální u dětí, ano imunitu vytváří pomali a chce to čas ale kašel je divnej a já už dumám nad alergo poradnou, zda to není nějakej projev alergie nebo snad chrnického kašle?! nevím zda to je možný ale kamarádka mi řekla že když už alergii jednou měl může se mu udělat nová i projevem kašle, dneska se zrovna chystám k dr. a doufám že mi dá doporučenku do poradny event. nějakej ten zyrtec či něco , kašleme nonstop už divný, sestra má chornickej a je to takové odkašlávání nonstop pravidelně, přijde mi to jakési podobné ted, homeopatika taky zvažuju nevím ale jaké musím to s někým probrat v lékárni

luthien.k
28. únor 2013

@bekulkamama ahoj, když má atopické dispozice, měl ABKM, tak je alergo určitě na místě zajít na alergo, protože jsou tam větší dispozice k inhalačním alergiím a k astmatu, bohužel. Dělalo se někdy imunologické vyšetření? Atopici mívají také sníženou hodnotu IgA protilátek, které jsou právě důležité pro ochranu sliznic před infekcemi. Určitě nic nezkazíš posilováním nespecifické imunity, jak jsem tu popsala v těch příspěvcích před časem nebo co mám i v blogu zpracované. Zkrátka možností je víc, ale to, že je pořád nemocný, ještě automaticky neznamená astma nebo imunodeficit! Prostě si jen myslím, že na místě je podrobnější vyšetření. Bere taky antibioitika nebo to zvládá bez nich?

bekulkamama
28. únor 2013

jednou atb měl,
@luthien.k ale dle dr. je prej pořád normálně nachlazený, nic vážného, svádí to na školku i teploty u toho mívá jen někdy, vlastně mu po výtěru v krku dala atb jen proto že já zuřila že je to divný a ona říkala že v nálezu to je "na dva křížky" jak uvedla a atb by normálně ani radši nedala, ale že to ted aradši přeléčíme..... jenže mě štve že mi tdr. ani neřekla, že může vzniknout nějaká alergie zas já prostě musím hledat po netu a řešit co mu hrozí a k čemu má dispozici :-/ no zrovna se k ní chystám, musím si ještě počíst o tom posilování imunity, já si svou totiž posilovat ničím nesmím (beru léky na snížení imunity) tak tu nespecifickou ani neznám

moninka
12. kvě 2013

Ahoj, chtěla bych to taqdy oživit 😉

Celé jsem to tady pročetla a u nás to je to samé. Dcera od konce února nastoupila do školky, předtím byla nemocná tak jednou za rok, nic hrozného. A teď to je děs, ve školce vydrží vždycky tak dva týdny max, pak kašel, rýma, teploty 39st. a atb, tak jsme to měli dvakrát za sebou s atb během dvou měsíců a od té doby v podstatě pořád kašleme. Už je to tři týdny, jen měníme sirupy, ale nemůžem se kašle zbavit, má vlhký kašel, vykašlává a už nevím co na to dát. Jeden týden jsme brali Hedelix, pak jsme týden měli Stoptussin jen ráno a dvakrát denně Levopront na utlumení kašle, opět bez efektu, tak třetí týden jen Levopront a pořád žádná změna, vykašlávala. Čtvrtý týden jsme dostali Aerius, přes den občas kuckla, nic hrozného, jen při běhu apod., ale nad ránem kolem čtvrté se začla dusit a kuckala třeba i hodinu v kuse a pak po probuzení 😢 tak jsem šla opět k dr., tak Aerius máme nechat a k němu zas něco přidat - tak máme Stodal, ten prý mám dát dvakrát denně i před spaním, tak jsem ho včera dala odpo i večer před spaním a celou noc se mi dusila, tentokrát suchým kašlem... a co se vzbudila, pořád kucká, já už fakt nevím co s tím... ☹

Co dáváte před spaním, abyste utlumily kašel?

Já přidávala i Calciový sirup, ale kašle jsme se nikdy nezbavily, doma to máme jak v lékárně, neskutečné množství sirupů a nic z toho ,a nelíbí semi, že do ní pořád něco cpu a stejně kašle.

S manželem jsme oba alergici, manžel má i astma, tak předpokládám, jestli to nebude alergie, ale to by prý zabral Aerius. Na alergo podle dr. prozatím prý nemá cenu jít, stejně nás vemou za několik měsíců, tak jí chce udělat komplet rozbory krve a případně napsat dýchátko sám, ale toho se bojím...

Poradíte? Díky 🙂

marty2008
13. kvě 2013

Tohle mnela Lucka 3mesice kasel nekdy suchy nekdy vlhky uz jsem ztoho kvetla,doktorka ze na poslech porad cista tak inhalovat,zkusili jsme fakt vsechno a uz jsem toho mnela dost .tak odbery krve sedimka,aslo,atd. a vysla malinko zvysena sedimka tak kdyz teda porad kasle tak rengen plic a vysledek ZAPAL PLIC.Byla bez teplot a poslechove cista.Dobrala antibiotika a stejne porad kaslala tak alergologie vzali nas po tydnu.Alergie zadna,imunita dobra.Dlouhodoby kasel neni normalni musí se zastavit jinak to uz prejde do chronickyho kasle a nebo astma.Tak dostala na noc montelukast a pri kasli ventolin sprej.Vse jsou to leky na astma.Bylo mi receno ze je to nasledek skolkovskych castych viroz..Skolka je raj bacilu a viru co zpusobuji kasel je hodne ,staci jedna viroza nedolecena a uz se ty deti vezou v kolotoci nemoci.Nez nastoupili do skolky neznala jsem unich kasel!Ted se objednejte na alergo a zatim vam muze udelat detska odbery.zadny sirupy uz nepomuzou mi mneli doma taky lekarnu a nic nezabiralo.Drzte se!

moninka
13. kvě 2013

@marty2008 já nechápu, když jsou průdušky čisté, jak potom z toho může být zápal plic ☹ my to tak taky máme, co týden je na kontrole a průdušky ok, ale kucká pořád...

Je to fakt šílené, už mě to samotnou trápí. Dr. říkal, že to je školkou, že by na mém místě ovažoval o tom, že by jí třeba na dva měsíce ze školky vzal, ale nemá mi ji kdo hlídat, tak si to nemůžu dovolit
A zas říkal, že je třeba aby si na bacily zvykla a utvořila si imunitu

sonia79
13. kvě 2013

@moninka Ahoj,my se teď trápily s podobným hnusným kašlem měsíc. Pomohlo až vysadit úplně všechny sirupy (měli jsme ACC Sirup, Mucosolvan, Prospan atd atd.); už mě to fakt štvalo, přišlo mi totiž, že po nich malá kašle ještě víc. Průdušky taky čisté, alergo nic. Začala jsem na radu kamarádky ráno a večer mazat hrudník a záda tzv. Psím sádlem (jsou to bylinky, nelekej se 😉 ), do tří dnů byl klid. I další jedna holčina mi říkala, že jim to pomohlo. Tak to zvaž. P.S. Stoptussin určitě ne, ten je na suchý kašel pokud vím. Hodně zdaru!!

hojda
13. kvě 2013

Taky měsíc kašel, trvá to dlouho, než se tělo vyčistí....

moninka
13. kvě 2013

@sonia79 děkuji 🙂 přesně jak píšeš, po dvou dnech užívání Stodalu ve finále kašel ještě horší ☹ takže teda bude asi nejlepší vysadit a čekat

a co nahřívat třešňové pecičky na hrudník, nemá někdo zkušenost? Na jak dlouho se dávají?

petule246
13. kvě 2013

@moninka - ahoj, malej je astmatik, takze mame foukatka, xyzal atd. ale ted dostal kasel, na ktery mu ventolin nepomahal, kaslal jen vleze v noci a behem poledniho spani a byl to suchy kasel. Bylo mi ho lito protoze se vubec nevyspal a na netu jsem se docetla o homeopatikach Drosera 30 ch. Koupila jsem je v lekarne a nasadila mu je a dalsi noc ok. Pres sen pokaslava ale zlepseni o 80 procent. Nevim zda je to homeopatiky, ale mozna za zkousku to stoji. Na suchy kasel mi v minulosti take u maleho zabral Sinecod. Tentokrat ale malemu nepomohl, az ty homeopatika. samozrejme take celou noc v jeho pokoji zvlhcuji vzduch.
kazdopadne jestli jste alergici/astmatici, nejspis bych prcka objednala na alergologii ....

marty2008
13. kvě 2013

Pro mne to byl taky sok ze na rengenu zapal plic a jinak poslechove je cista.Jsou takovy zapali plic bez nalezu a bez teplot.Ja bych chtela rengen,odbery a alergo.Kasel ktery se nemeni a trva dyl jak mesic neni normalni a musi se resit,to mi rekla alergolozka-imunolozka.Nase dr.nas nechala 3mesice kaslat.

marty2008
13. kvě 2013

A ty tresinky jsme davali.3krat denne.

moninka
13. kvě 2013

@marty2008 a jak dlouho si je nechala na hrudníčku?

to je šílené, tři měsíce kašle 😖

moninka
13. kvě 2013

@petule246 a jak zvlhčuješ vzduch?

moninka
13. kvě 2013

@marty2008 a teď mě tak napadá, je dobré je dávat na hrudníček před spaním, nedusí se potom taky víc v noci?

petule246
13. kvě 2013

@moninka - koupili jsme zvlhcovac. kdyz malej zacina kaslat, poustim na celou noc na plny vykon, takze rano ma v pokoji takovou mlhu, ze tam neni skoro videt 😀 ale jak jsem psala, maly je astmatik, nez se na to prislo, mel snad pet zanetu prudusek, takze se nam (bohuzel) vyplatil.

sonia79
13. kvě 2013

@moninka zvlhčovat vzduch se dá různě, existují na to i zvlhčovače vzduchu pro alergiky, ale pokud jste na alergo ok asi bych to vyřešila např. mokrým ručníkem na topení (vím, že není topná sezona, ale mam malý byt a nemám kam jinam pověsit). asi vás to nespasí, ale nic tím zkazit nemůžeš. kašel je stejně prevít tenhle dlouhodobej, já si na tom taky málem vylámala zuby .. ale nakonec t přejde neboj, nedávala bych ty sirupy fakt. oni jako mají za účel podporovat vykašlání hlenu aby to teoreticky rychlejc odeznělo, jenže Niki se mi po těch zázracích málem fakz udusila. a já málem umřela stressem.

moninka
13. kvě 2013

@sonia79 díky 🙂
je fakt, že mi to říkal i dr., že sirupy jsou dvojsečná zbraň, že sice pomůžou, ale že dokud je budu dávat, bude jí to nutit kašlat.
Možná se zeptámm blbě, nemám s tím zkušenost, ale to psí sádlo nenutí víc kašlat?

sonia79
13. kvě 2013

@moninka Ne určitě ne, teda u nás tomu tak nebylo ani u kamarádek. já popravdě netuším na jakým principu to přesně funguje ale funguje to. Pokud nechceš kupovat, zkus napřed vysadit ty sirupy. stejně funguje i krém thymiánový od fa. Just.

marty2008
13. kvě 2013

No ja muzu rict ze uz nam nic nepomahalo ani ty tresinky a nechavala jsem je do vychladnuti a taky jsme mazali hrudnik plus masaze a koupili inhalator atd.a nic nepomohlo.Pak jsme jeste davali vironal a mazali droserinem(vse od firmy energy)poradila nam to imunolozka i homeopatka,plus montelukast jen vecer.Ted nam vydrzi treba tyden nekaslat pak si dva dny zakasle a je v pohode.Fakt nam 3mesice kaslala v kuse ,po navsteve alergologa jse to postupne zacalo lepsit.

moninka
13. kvě 2013

@sonia79 já jsem právě četla na netu, že to je z deseti bylin a že to usnadňuje vykašlávání, vstřebává se to do kůže, tak mě napadlo, jestli to nebude jako sirup, že by pak víc kašlala

dneska jsem jí dala naposled Stodal ráno, brala ho dva dny a kašel se fakt dost zhoršil, ještě i teď odpo škaredě kuckala tak uvidím jaká bude noc, ale snad to bude stačit, že ho vysadím a dám jí jen Aerius na alergii. Ale i tak to je asi běh na dlouhou trať, obzvlášť při ostatních kuckajících dětech ve školce a při tom, jak je učitelky na ven oblíkají

moninka
13. kvě 2013

@marty2008 díky, tak to je dobře, že už jste na tom dobře 🙂
zkusím i ty pecičky

marty2008
14. kvě 2013

Jo oblikani ve skolce je sileny.Vcera bylo unas 5stupnu dopol a oni jim dali jen mikiny ven.A kaslajicich deti tam je taky dost 😒

hlozkova
8. čer 2013

Dobrý den mám 5 let starou dceru a taky pořád kašle snad celou zimu a i ted když se konečně oteplilo tak taky už jsem zoufalá byly jsme na alergologii na orl máme pryč mandli a už nevím co dál. Je to vlhký kašela má takový noční záchvatky s přestávkami.

pikusa
30. čer 2013

Ahoj holky.....
náš je to samé..první laryngitida ve 3 měsících.....
pak pořád dokola....průdušky,bronchitidy,laryngitidy..
Před školkou marodil,v ní o to víc.....týden ve školce 14 dní doma.
Alerhologie a imunologie za námi-----dejcháky má jako trvalou léčbu
Ted máme zažádáno o dětskou léčebnu
Je to boj pořád dokola a dokola 😖

katja77
30. čer 2013

Holky, a nemůže to být neg.následek očkování? Syn mého bratra měl víc jak rok chronickou bronchitidu a začalo to nachlazením bezprostředně po očkování...... ☹

pikusa
30. čer 2013

No to nevím....naše mládě to mělo poprvé ještě před očkováním prvním....
to jsme pak posunovali

pisky0
18. črc 2013

pisky0
18. črc 2013

@pisky0 dobry den maminky chtel bych poradit mame rokcniho kluka aporat ma kasel jen vnoci arano dostal medicinu jetli neni alergik claritine anepomaha dekuji ..

venuss
16. zář 2013

ahoj maminky, mam dvojčátka holčičky a v 1. měsíci prodělaly zápal plíc a mají alergii na BKM, projevovalo se to exemem a bolenim briska. Stále kojím a holkám je 7. měsíců a už 2 měsíce kašlou. Doktorka nedělala žádné testy, výtěry, nic. Nasadila před 2ma týdny antibiotika, ty uz dobraly,ale bohuzel zádne zlepseni. Mam jeste syna 3,5 let a zacal ted chodit do skolky, tak dotahl hned nejakyho bacila. Zkousela jsem kde co. Vcera jsem zkusila zabal se sadlem a mam dojem, ze se stav zlepsuje, budeme pokracovat v zabalech a snad to bude o.k. Jen jsem se chtela zeptat, zkouseli jste nekdo psi sadlo? a muzou to takhle male deti?