Vleklý a nekončící kašel. Proč se to pořád nelepší?

sjuzan
18. kvě 2010

Ahojte maminky,
už jsem zoufalá…dcera (18 měsíců)už 2 měsíce kašle a vůbec se to nelepší.Začalo to běžnou virozou s kašlem,ten pak ustal přes den,ale dcera měla třeba 1–2 takové kašlové záchvatky v noci nebo ráno po vyspání.Když to ani po 4 týdnech nepřešlo,tak jsme byli na ORL a tam nám nasadili ATB,i když zánětlivé parametry byly v normě.Po týdnu nenastalo žádné zlepšení,tak jsme byli na RTG plic-negativní,znovu na ORL-změna ATB,pak se do druhého dne dcera osypala a navíc měla už slyšitelný nález na průduškách,tak nás lékařka poslala do nemocnice,tam jsme byli 4 dny s dg.Obstrukční bronchitida.Malá měla inhalce,po nich se nález zlepšil,v noci vůbec nekašlala,tak nás pustili domů.Doma jsme byli 2 dny a začalo se to zase zhoršovat a nanovo…tak znovu ORL,znovu RTG plic-tentokrát už tam nějaký nález je…přitom užívá 14 dní Klacid a před tím 7 dní Augmentin a nález na plicích se zhoršil.Od minulého týdne navíc 1× za 24 hod dceři vyskočí teplota tak na 38,2,srazí se Nurofenem,a pak už dobrý.Dcera je strašně zahleněná,pořád odsáváme a stejně to v ní pořád „rachotí“.Kašle vlhce,odkašlá­vá.Navíc prodělala Mononukleozu.K lé­kařce chodíme na kontroly a na poslech snad každý den a dneska nám řekla,že by nás zase poslala do nemocnice.Ještě jí teda dneska udělala odběry,zítra budou výsledky a ve čtvrtek nemocnice.....Už jsem fakt zoufalá…nevím,proč se to pořád nelepší????Je mně malé už líto,tak dlouho se trápí kašlem,dělají jí vyšetření,berou­ krve…

llenka1986
4. črc 2016

@safirah dobrý den. Četla jsem tady váš příspěvek o kašli. Mohu se zeptat, jak jste na tom zdravotne.nyni a co vam pomohlo? Děkuji

llenka1986
4. črc 2016

@petule246 dobrý den. Můžu se prosim zeptat, co vám pomohlo na kašel? Děkuji

petule246
4. črc 2016

@llenka1986 ahoj! Adam je astmatik a pomohli mu v imummedu, dostal foukatko seretide. Ale pomalu je prestava brat a dobry, tak mam radost. Ale on mival i pet zapalu plic pres zimu. Jeste mu dr. Predepisoval nejaky kapky, ale bohuzel mi vypadl nazev a kdyz na nej neco lezlo prislo.mi ze pomahaji, ale zaboha si nemyzu vzpomenout na jejich nazev. Jsou na predpis a na alergii. Ale alergii mu nikdy zadnou nezjistili.

llenka1986
4. črc 2016

@petule246 děkuji. Seretide také máme. Ale moc nám nepomáhá. Možná zkusíme ten Imumed. Třeba ještě na něco prijdou. Děkuji

llenka1986
4. črc 2016

@petule246 zvládal takto malý syn všechna vyšetření a odběry? Mám z toho strach

hojda
4. črc 2016

@llenka1986 U nás nakonec pomohla tradiční čínská medicína, mohu jen doporučit, hledá příčinu nemoci a ne jen zakrývání projevů.

petule246
4. črc 2016

@llenka1986 - už jsem si vzpomněla, adamovi podle mne hrozně pomáhal aerius. Nedávala jsem ho pořád, ale myslím, že se může i dlouhodobě. Teď když vidím, že na něj něco leze, dávám preventivně a přijde mi, že fakt velmi zabírá. Zeptej se na něj u dr.
Zkoušeli jsme i bronchovaxom, ale tam jsem to zlepšení až tak neviděla. A samozřejmě akutně ventolin.
Adamovi to začalo v roce, takže první odběr měl v roce a přiznám se, že jsem to neřešila, brala jsem, že to musíme zvládnout, tak jsme to zvládli. 2x mu dělali alergo testy, kapičky na ruku, několikrát odběry, to je to nejmenší, trvá to chvíli. On chudák nemohl spát, po těch věčných antibiotikách byl bílej jako stěna, unavený z neustálého kašle ... odběry byly to nejmenší. Neboj se toho.

petule246
4. črc 2016

@llenka1986 - a samozřejmě na orl nechat zkontrolovat madle, s tím by to taky mohlo souviset.

bachovy_esence_poradna
4. črc 2016

@llenka1986 jestli je kašel hodně vleklý, tak je potřeba hledat opravdu příčinu, ne kašel jen tlumit

příčina může být fyzická (alergie, oslabení průdušek vlivem nedoléčené nemoci a mnoho dalších příčin) nebo i psychická (hodně na to má vliv celková situace v rodině)

každopádně pozor na to, že mnoho "léků" na kašel ve skutečnosti vysušuje průdušky (místo aby odhleňovalo organismus) a kašel jen potlačuje místo aby ho řešilo... a protože příčina není vyřešená, tak se kašel vrací....
je potřeba se na to podívat celostně, od výživy přes psychiku po celkový fyzický stav organismu... pak se to opravdu vyřeší a je klid 🙂

safirah
26. črc 2016

@llenka1986 potvrdila se i syna alergie na bílkovinu kravského mléka. Po přísné dietě a léku na alergii zmizel kašel i ekzém. Býval ale i tak od podzimu do jara pořád nemocný. Loni jsme byli na odstranění nosní mandle a od té doby je v nemocnosti výrazně lepší. I přes nástup do školky nebyl nějak často nemocný a antibiotika měl za celý rok 1x.

salenas
26. črc 2016

@safirah taky jsme si prošli alergií na kravskou bílkovinu, musela jsem i přestat kojit, maličká byla pořád nemocná, do 1 roka života 11 antibiotika, záněty průdušek, náběh na zápal plic, byla jsem totálně bezradná. nejhorší je, že z testu na krev se to nedá určit, krev prý ukazuje na to, že dítě pilo mléko, takže metoda pokusem, testy na lepek, cystickou fibrozu , až se tedy ve finále zjistilo, že mléko

drndoslavv
25. bře 2017

@dvojka
Maly me taky nevezme antibiotika. Funguje jen kdyz mu je dam do umeleho mleka. Ma 14 mesicu. Musi ho byt tolik, aby nebyl sirup moc citit, ale zas nesmi byt mleka moc, aby byla jistota, ze to vypije cele najednou. Nejlip to podavat v dobe, kdy miva dite hlad. Treba po odpolednim spanku a v noci mi to vzal taky bez problemu.

mila89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz