Vojtovka. Je problém, když odmítnu cvičit?

domca88
4. zář 2017

Milé maminky, prosím o váš názor. Dcerka se narodila v červnu. Apgar skóre 1-3-5. Byla 5 min bez kyslíku, resuscitovaná. Poslali nás na Vojtovku s tím, že má predilekci hlavičky a nefixuje pohledem. Vyšetření dělali, když berušce byl měsíc. I když jsem doktorce řekla, že malá fixuje pohledem a nejsem si jistá, že by až nějak moc preferovala jednu stranu, tak nás poslali cvičit. První měsíc jsem necvičila skoro vůbec, jen opravdu nárazově. Všude nám říkali, že maličkou nemáme nechat plakat, ať je v klidu a co nejmíň stresu, tak jsem ji neustále brala na ruky, ať má lidský kontakt a cítí mámu. Prostě jsem si z ní udělala muchláčka 🙂. Na Vojtovce stres, že necvičíme a blablabla. Tak jsem začala cvičit, ale opravdu tomu moc nedávám. Prostě se trochu myšlenkově rozcházím v tom, co mi říkají..Neuroložka, že stáčí hlavu doleva, rehabilitační že doprava. Fyzioterapeutka mi ani pořádně nedokáže říct, proč teda vlastně mám cvičit. Malinká bude mít za týden tři měsíce a žádná preference hlavičky u ní není. Krásně si drží hlavičku rovně a otáčí s ní. Na bříšku mi taky krásně zvedá hlavičku, i když to ještě není 100% pasení. Fixuje mě pohledem nádherně, je to smíšek, neustále se usmívá. Koupili jsme si s manželem knížku Něžná náruč rodičů a hodně klubíčkujeme. Myslíte, že je nějaký problém, když odmítnu cvičit?? Prostě o tom vnitřně nejsem přesvědčená. Je to moje první miminko, tak jsem z toho malinko nervózní a mám strach, abych něco nezanedbala. Děkuji

dora13
4. zář 2017

Doporucuju navstivit jeste aspon jednoho fyzioterapeuta, aby ji prohledl a vyjadril svuj nazor, idealne soukromeho, co vam nebude vojtovku cpat protoze ji hradi pojistovna. Budes mit ciste svedomi, jestli je potreba a taky vam muze poradit nejake mene invazivni cviceni. My misto Vojtovky cvicili Bobatha a uplne to stacilo.

marketaryzi
4. zář 2017

I Bobath je placen z pojištění, jen ho umí méně fyzioterapeutů.

marketaryzi
4. zář 2017

Jinak pokud nesouhlasíte s neuroložka, zkuste jinou. Myslím, že to, jestli má dítě cvičit, určuje neurolog nebo rehabilitační lékař, ne fyzioterapeut

hani1234
4. zář 2017

Dobrý den , odkud jste ? Mohu vám doporučit opravdu výbornou fyzio . Je v Praze . Pokud chcete kontakt , tak do zprávy .

swetlusska
4. zář 2017

Nebát se změnit lékaře i fyzioterapeuta! Ale rozhodně bych cvičila, tím se nic nezkazí, naopak...

eli_luc
5. zář 2017

@domca88 ahoj, nech ji vyšetřit jiným odborníkem, koho mohu za nás doporučit je paní Růžičková z Bohnic, má webové stránky, je soukromá ale ve srovnání s hrazeným fyzioterapeutem, je prostě neskutečná... opravdu jsem jen díky ní Vojtu cvicila.

smoldovka
Autor odpověď smazal
Zobraz