Vrozené chybění‚ atrézie a stenóza konečníku

spaghi
8. led 2012

V září se nám narodil chlapeček s diagnózou "Vrozené chybění, atrézie a stenóza konečníku s píštělí (Q420)". Hned druhý den podstoupil operaci v Motole a nyní chodíme na pravidelnou kontrolu do proktologické poradny. Zákrok se naštěstí podařil úspěšně hned napoprvé, nyní rehabilitujeme s kovovými tyčinkami a vše je snad na dobré cestě. V poradně potkávám spoustu maminek, ale ne vždy je čas popovídat. Proto zakládám tuto diskuzi a budu ráda, pokud se najdou maminky s podobným nebo stejným problémem, které se budou chtít podělit o své zkušenosti, pocity, zkrátka popovídat...

martinakd
26. říj 2015

@eliska_z tak nam zmenili termin na 6.11.

eliska_z
26. říj 2015

@martinakd My tam asi také nepůjdeme. Malý dostal rýmu, tak uvidím, jestli se to do čtvrtka nepodaří zvládnout. Jinak to musíme nechat přesunout.

mamu6
27. říj 2015

My máme dobré zkušenosti, pan doktor Tůma je sice nepřístupný, dalo by se říct hodně přísný, ale nám pomohl. V dětské nemocnici co jsem slyšela má dobrou pověst.

martinakd
13. lis 2015

tak ted nas drobecek mel ve stredu 11.11.operaci dopadla dobře dnes mu zacinaji davat cajicky po 30ml včera jsme byli za nim a nebyl to dobry napad kojim ho a poznal me chudacek maly chtěl pochovat a pak zacal silene plakat tak jsem reklya ze mu jen ublizuji tak tam jedu zítra povezu mu mliko a nejaky hracky co je zvyklej operoval ho pan doktor Škvařil no az mu vytahnou rurku tak pujdu na 6dni za nim na odeleni je to hrozny když nemnuzu byt snim a moje navstevy ho jen rozptyluji v nedeli nebo pondělí bych mela jit za nim

hojda
13. lis 2015

@martinakd Proč nemůžeš být v nemocnici když kojiš? Tohle je na hlavu. Kojenému dítěti musí být umožněna hospitalizace s matkou! Tohle je fakt lékařský pravěk!

martinakd
13. lis 2015

je na jipce a stejne si ho nemuzu pochovat je privazanej a na kapackach atd a na ubytovne by se my tam nevyplatilo byt jak pujde na odeleni pujdu za nim uprimne jsou to nervy byt bez neho hold musim vydrzet mliko mu zacnou davat az zítra podle nich tam jsem zbytecna

martinakd
13. lis 2015

ted není mozny ze strany dr abych tam mohla byt uz takhlek se nervuju tak prosim uz nereste dekuji prijem za malym bude umoznen az nebude najipcce A BUDE NA ODELENI !

eliska_z
13. lis 2015

@martinakd Také jsem s ním nebyla na JIP a nosila jsem tam jen odstříkané mlíčko, když to později dovolili. Na návštěvu jsem tam také byla jen jednou, když byl ještě utlumený léky po operaci, aby mě nepoznal (bylo mu v té době 10 měsíců). Doktoři to nedoporučili. Nastoupila jsem za ním 6 den a kojit mohla až o den později. Předtím jsem odsávala a dávala z lahve, kvůli maximálnímu povolenému množství. Nic si z toho nedělej, bude to dobré 😉

spaghi
autor
13. lis 2015

@martinakd neda mi to a musim jednoznacne souhlasit s @hojda, matka by mela mit moznost byt i na JIP se svym ditetem, zvlaste pokud ho koji, manzel i ja jsme byli u syna kazdy den na JIP, ja tam prespavala na skladacim luzku, sestricky me naucily pracovat s pristroji, abych si ho i sama mohla odpojovat, nakojit ho a chovat, je to tvoje pravo s nim byt, drzim palce, at jste brzo spolu a oba bez nervu a stresu, drz se!

hojda
14. lis 2015

@eliska_z
@martinakd Holky, to není myšleno špatně na vás. Vadí mi přistup nemocnice, tohle je opravdu pravěk, když ti doktor řekne, že pro dítě není dobré, abys ním byla! Chápu, že nemají místo pro každého, ale kdo jiný by tam měl být, než matka, která své dítě kojí:-/.

eliska_z
14. lis 2015

@spaghi @hojda Ono jde o to, že se kojit nesmí - 4 dny nemohl jíst ani pít nic a člověk je tam pak opravdu zbytečný. Navíc u nás v 10 měsících věku už rozjetá separační krize, takže řev, když máma zmizela třeba jen na záchod, což na hojení po operaci není moc vhodné. Nástup umožnili hned, jak začal přijímat mlíčko. Jinak místa na jipu měli v té době dost. Malý měl celý ten obrovský pokoj s několika postelemi sám pro sebe. Pokud by to bylo jinak, tak bych tam byla s ním, ale takhle to postrádalo smysl.

hojda
15. lis 2015

@eliska_z A proč dávají MM až za tak dlouho? Malá byla na operaci zadečku v 8 měsících a druhý den po operaci začala dostávat MM(osáté, aby ohlídalo množství, ale další dny už jsem jí normálně kojila), ale zbytečná jsem si tam tedy nepřipadala ani ten den(mohla jsem si vše osobně ohlídat, aby bylo vše, tak jak má být), kdy jsem jí kojit nemohla, prostě mi přišlo divné, aby se probudila a já tam u ní nebyla. Je jasné, že pokud tě u dítěte nenechají a pak se na něj přijdeš podívat, tak začne vyvádět, co jiného taky☹. Byla jsem s malou hospitalizovaná 2x ve dvou různých nemocnicích a vždy mi bylo hrozně líto těch dětí, které tam byly samy (tady to byly děti většinou z dětských domovů, nebo tam rodiče s nimi být nechtěli nebo nemohli, ne že je tam nenechala nemocnice). jinak mi přijde, že v Praze už se opravdu snaží a rodič, když chce, tak tam s dítětem prostě je. Spí se sice na rozkládacích křeslech na zemi, ale to člověk nějak vůbec neřeší, hlavně že tam může být. Myslím, že je snad už všeobecně známo, že když je dítě v pohodě, tak se vše lépe uzdravuje. V Brně si myslí, že přitomnost rodiče ruší ozdravný proces? 😔 😔 😔 Je mi z toho smutno. ☹

adusduby
15. lis 2015

Dobrý den! Mohla bych poprosit o přístup do soukromé skupiny? Jsme po operaci v Motole atrezie duodena a máme prdelku blízko přirození

hojda
15. lis 2015

@spaghi Máme tu novou maminku.

hojda
15. lis 2015

@adusduby Vítej a přeju, aby bylo vše v pořádku!

adusduby
15. lis 2015

@hojda Děkuji za přidání do skupiny ale stale se k Vám nemohu dostat nebo nevim jak na to...

hojda
15. lis 2015

@adusduby To musí udělat Spaghi, a ono tu teď není, dá ti vědět, až tě přidá.

adusduby
15. lis 2015

@hojda Děkuji moc 😉

spaghi
autor
15. lis 2015

@hojda Danco, diky za upozorneni, byla jsem mimo PC

@adusduby uz jsem te pridala, vitej mezi nami 🙂

martinakd
17. lis 2015

@spaghi od nedele jsem snim a zitra nas pousti domu

spaghi
autor
17. lis 2015

@martinakd to je dobre, ze uz pujdete domu! preji rychle a bezproblemove hojeni, ted uz to bude jen lepsi a lepsi

hojda
18. lis 2015

@martinakd Dobrá zpráva! Ať je malý brzo fit!

martinakd
19. lis 2015

dekuji včera rano mu praskl steh tak mu museli delat novy ale pan Škvaril to vymyslel tak aby jsme i presto mohly jit domu mame vyvod na curani ale doma je doma a aji malej je vic klidnejsi když jsem i ja 🙂

martinakd
19. lis 2015

chtěla bych se zeptat jak dlouho trva nez se to siti zahoji dekuji

martinakd
19. lis 2015

taky nevim jak se dostat do soukrome skupiny

hojda
19. lis 2015

@martinakd Je tu někde link v diskuzi na tu soukromou, koukni víc na začátek.

kacka2015
21. lis 2015

ahojte, mam stvormesacneho chlapceka s touto diagnozou, rada by som si pokecala s vami v sukromnej diskusii. mozete ma pridat prosim. dakujem.

spaghi
autor
22. lis 2015

@kacka2015 ahojky, pridala jsem te do skupiny, vitej 🙂

spaghi
autor
22. lis 2015

tady pro jistotu uvadim opet odkaz, jak se do soukrome skupiny dostat -

jinak uz mame sto clenu