• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vrozené chybění‚ atrézie a stenóza konečníku

18. října 2017 
autor
@ilca26 Ahojky, přidala jsem Te do naši uzavřené skupiny, neboj, nejsi na to sama, je nás tam hodne a vzájemně se podporujeme :slight_smile:
18. bře 2014 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
spaghi moc děkuju za přidání do skupiny. Konečně se snad o tom dozvím víc i od maminek, které jsou na tom stejně jako my. Přeji hezký večer
18. bře 2014 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky všem,koukám že nejsme jediný co nás trápí VVV,máme toho dost a ráda bych se dostala do uzavřené skupiny abych se mohla dozvědět více.Mám 7 měsíční holčičku a atrézií jícnu,duodena a konečníku.Narodila se v HK.O duodenu se vědělo dopředu,ale po operaci aspirovala tak přišli i na jícen apozději i na ten zbytek a hned jí převáželi do Motola.Operaci jícnu a duodena už máme za sebou a 22.4. nás čeká ještě zadek. :frowning2:
5. dub 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedajana Taky jsme z H.K. už rok jezdíme na roztahování konečníku, teď nás posílají do Motola na operaci, termín ještě nemáme. Třeba se tam potkáme .-) Přeju hodně štěstí, ať to všechno dobře dopadne!
7. dub 2014 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sedajana ahojky, diky za Tvuj prispevek, dala jsem Ti opravneni do nasi uzavrene skupiny :slight_smile:
7. dub 2014 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky spaghi za přijetí :slight_smile:
8. dub 2014 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilca26 Ahojky bydlíme sice v Pardubicích ale rodila jsem v HK.No kdyby vám dali termín tak dej vědět třeba to vyjde.
8. dub 2014 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatami chtela jsem se zeptat jestli muzu jak to vypada u tebe s vyprazdnovanim prosim mam klucika keteremeu jsou 9 a stolici neudrzi a co strava a proste vsechno kolem prosim budu moc rada kdyz my odepises dekuji
9. dub 2014 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem velice ráda, že jsem objevila tuto diskuzi. NArodila se nám krásná holčička. Druhý den po porodu jsme ale zjistila, že nemá v zadečku dirku. Z porodnice mi jí rovnou odvezli do dětské nemocnice do Brna. Zde nám řekli, že malá má píštěl ěsně pod pochvou. Vyprazdňuje s enormálně několikrát za den - v píštěli nemá svěrač. Čeká nás operace cca ve 2-3 měsících dle doktorů. M"žete mi prosím popsat jak to vše probíhá? Před operací, těsně po ní atd.? Mám z toho hrůzu. Ted zavádíme dilatátor vel. 5, aby se jí náhodou píštěl nějak nezmenšila. Zatím nám dle ultrazvuju řekli, že to vypadá nadějně, že by malé měli chybět cca 2-3mm. Děkuji za informace
14. dub 2014 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmarce ahoj, diky za Tvuj prispevek, pridala jsem Ti opravneni do nasi uzavrene diskuze, kde se muzes dovedet vsechny potrebne informace, tam se rozepisujeme vice :wink: niceho se neboj, v nasi diskuzi jsou maminky s holcickami s podobnymi problemy, snad Ti pomohou zodpovedet Tve dotazy a povzbudit!
14. dub 2014 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj chtěla bych se Vas jen na něco zeptat... muj syn (1,5 měsíce) má zuzeny konečník dostali jsme želízko a tím mu ho roztahuju ale jak hluboko mu to mohu strčit snažím se tak 2-3 cm.. ale někdy se mi stane, že zajede hlouběji.. on neplače nebolí ho to, ale ja se pak bojím...
19. dub 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ajurka mě v Motole říkala paní doktorka tak 3-4 cm, ono to má kulatou špičku, tak bys mu neměla ublížit :wink: a kdyby cítil nějakou bolest, určitě by Ti to dal hlasitě najevo
19. dub 2014 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@spaghi Ahoj, mám chlapečka se stejným problémem, budou mu 3 roky. Ráda bych se připojila k vaší skupině a dozvěděla se víc nebo se naopak podělila se zkušenostmi! Řešíme teď, jestli ho dát do školky, bez plínky se některé dny neobejdeme :frowning2:
20. dub 2014 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi chci se zeptat můj má ted želízka č. 9a půl a za 14 dnu jdeme zas... myslíte, že budou stačit jen želízka.. dr. nám nic neříkal o tom, že by malej musel na operaci s konečníkem nebo tak něco... to by už věděl hned jeslti tam musí nebo né?
20. dub 2014 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@alien80 ahoj, diky za Tvuj prispevek, pridam Te do nasi uzavrene skupiny, tam se dozvis vice
21. dub 2014 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ajurka tak to opravdu nevim, to musite konzultovat s odbornikem, muj syn byl hned po narozeni operovany, takze jsme dilatovali uz upraveny zadecek, ale jestli chces, pridam Te do nasi uzavrene skupiny, tam jsou maminky s detmi, ktere taky jen dilatovaly a na operaci nemuseli
21. dub 2014 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@spaghi jo to budete moc hodná ráda bych se na něco zeptala děkuji
22. dub 2014 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ajurka pristup zrizen :slight_smile:
22. dub 2014 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@spaghi mohu se zeptat jak se tam dostanu??? nikde to nevidím
22. dub 2014 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ahojda, díky moc, už si pročítám příspěvky. Člověk aspoň nemá pocit, že v tom plave sám :wink:
22. dub 2014 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@alien80 kupodivu je nás bohuzel hodně :frowning2:
22. dub 2014 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím do diskuze...jsem ráda, že jsem jí našla. Právě jsme se vrátili z Motola po operaci a další nás ještě čeká...budu ráda za přidání do uzavřené skupiny :wink: po prvotním šoku se uklidňuji, ale za informace budu moc vděčná. díky
25. dub 2014 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@scheina ahoj, hned te pridavam do nasi uzavrene diskuze :slight_smile: myslim, ze tam najdes vse, co potrebujes, predevsim i psychickou podporu :wink:
25. dub 2014 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Predevcirem jsem se v Motole seznámila s jednou bezva maminkou, co ma chlapečka ted v březnu po operaci, nejdříve jsme se potkali v proktologicke poradne a pak na měření ousek a snad to tady sleduje. Jestli jo, tak si s tebou občas ráda napisu a třeba se zase sejdeme :wink:
25. dub 2014 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@myska25 ja asi vim, o koho jde :slight_smile: zkus to napsat do te nasi soukrome diskuze, tam spolecne komunikujeme nejvic, tahle diskuze slouzi spise jako "sberna" diskuze maminek :wink:
25. dub 2014 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Díky za přidání do uzavřené diskuze..jdu číst :wink:
27. dub 2014 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,taky máme diagnozu atresii anu s píštělí.Malému to zjistili hned po narození,je z dvojčat,nedodělalo se mu 4mm střívka,takže taky máme želízka a zytím delatgujeme 2x denně a rozthujeme,aby to měl neustále průchozí.15.5. se máme objednat na kontrolu,operace ho čeká až tak ve 2-3 měsících,nevíte jak to asi probíhá,byla bych radši kdyby to měl už za sebou.U delatace nám dost pláče,je to k zbláznění.
Byli ste někdo na operaci v dětské FN Brno ?
12. kvě 2014 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 vitej mezi nami, pridam Te do nasi uzavrene skupiny, kde rozebirame vsechno mozne a konkretne o Brnu se tam dozvis hodne (bohuzel negativniho), odkaz na uzavrenou diskuzi viz prispevky vyse :slight_smile:
12. kvě 2014 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chtěla bych se podělit s diagnózou mé dcery, je jí rok a má vývod od narození, její přesná diagnóza je kloatická malformace s tím souvisí i vývod. Chtěla bych rady ohledně stravy a nejlepší by bylo najít někoho, kdo má stejnou vadu, abychom si mohly předat poznatky. Také chodíme dr. Rouskové. Děkuji
14. kvě 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek