Vrozené chybění‚ atrézie a stenóza konečníku

spaghi
8. led 2012

V září se nám narodil chlapeček s diagnózou "Vrozené chybění, atrézie a stenóza konečníku s píštělí (Q420)". Hned druhý den podstoupil operaci v Motole a nyní chodíme na pravidelnou kontrolu do proktologické poradny. Zákrok se naštěstí podařil úspěšně hned napoprvé, nyní rehabilitujeme s kovovými tyčinkami a vše je snad na dobré cestě. V poradně potkávám spoustu maminek, ale ne vždy je čas popovídat. Proto zakládám tuto diskuzi a budu ráda, pokud se najdou maminky s podobným nebo stejným problémem, které se budou chtít podělit o své zkušenosti, pocity, zkrátka popovídat...

spaghi
autor
18. bře 2014

@ilca26 Ahojky, přidala jsem Te do naši uzavřené skupiny, neboj, nejsi na to sama, je nás tam hodne a vzájemně se podporujeme 🙂

ilca26
18. bře 2014

spaghi moc děkuju za přidání do skupiny. Konečně se snad o tom dozvím víc i od maminek, které jsou na tom stejně jako my. Přeji hezký večer

sedajana
5. dub 2014

ahojky všem,koukám že nejsme jediný co nás trápí VVV,máme toho dost a ráda bych se dostala do uzavřené skupiny abych se mohla dozvědět více.Mám 7 měsíční holčičku a atrézií jícnu,duodena a konečníku.Narodila se v HK.O duodenu se vědělo dopředu,ale po operaci aspirovala tak přišli i na jícen apozději i na ten zbytek a hned jí převáželi do Motola.Operaci jícnu a duodena už máme za sebou a 22.4. nás čeká ještě zadek. ☹

ilca26
7. dub 2014

@sedajana Taky jsme z H.K. už rok jezdíme na roztahování konečníku, teď nás posílají do Motola na operaci, termín ještě nemáme. Třeba se tam potkáme .-) Přeju hodně štěstí, ať to všechno dobře dopadne!

spaghi
autor
7. dub 2014

@sedajana ahojky, diky za Tvuj prispevek, dala jsem Ti opravneni do nasi uzavrene skupiny 🙂

sedajana
8. dub 2014

Diky spaghi za přijetí 🙂

sedajana
8. dub 2014

@ilca26 Ahojky bydlíme sice v Pardubicích ale rodila jsem v HK.No kdyby vám dali termín tak dej vědět třeba to vyjde.

katarinka1980
9. dub 2014

@tatami chtela jsem se zeptat jestli muzu jak to vypada u tebe s vyprazdnovanim prosim mam klucika keteremeu jsou 9 a stolici neudrzi a co strava a proste vsechno kolem prosim budu moc rada kdyz my odepises dekuji

mmarce
14. dub 2014

Ahoj, jsem velice ráda, že jsem objevila tuto diskuzi. NArodila se nám krásná holčička. Druhý den po porodu jsme ale zjistila, že nemá v zadečku dirku. Z porodnice mi jí rovnou odvezli do dětské nemocnice do Brna. Zde nám řekli, že malá má píštěl ěsně pod pochvou. Vyprazdňuje s enormálně několikrát za den - v píštěli nemá svěrač. Čeká nás operace cca ve 2-3 měsících dle doktorů. M"žete mi prosím popsat jak to vše probíhá? Před operací, těsně po ní atd.? Mám z toho hrůzu. Ted zavádíme dilatátor vel. 5, aby se jí náhodou píštěl nějak nezmenšila. Zatím nám dle ultrazvuju řekli, že to vypadá nadějně, že by malé měli chybět cca 2-3mm. Děkuji za informace

spaghi
autor
14. dub 2014

@mmarce ahoj, diky za Tvuj prispevek, pridala jsem Ti opravneni do nasi uzavrene diskuze, kde se muzes dovedet vsechny potrebne informace, tam se rozepisujeme vice 😉 niceho se neboj, v nasi diskuzi jsou maminky s holcickami s podobnymi problemy, snad Ti pomohou zodpovedet Tve dotazy a povzbudit!

ajurka
19. dub 2014

ahoj chtěla bych se Vas jen na něco zeptat... muj syn (1,5 měsíce) má zuzeny konečník dostali jsme želízko a tím mu ho roztahuju ale jak hluboko mu to mohu strčit snažím se tak 2-3 cm.. ale někdy se mi stane, že zajede hlouběji.. on neplače nebolí ho to, ale ja se pak bojím...

spaghi
autor
19. dub 2014

@ajurka mě v Motole říkala paní doktorka tak 3-4 cm, ono to má kulatou špičku, tak bys mu neměla ublížit 😉 a kdyby cítil nějakou bolest, určitě by Ti to dal hlasitě najevo

alien80
20. dub 2014

@spaghi Ahoj, mám chlapečka se stejným problémem, budou mu 3 roky. Ráda bych se připojila k vaší skupině a dozvěděla se víc nebo se naopak podělila se zkušenostmi! Řešíme teď, jestli ho dát do školky, bez plínky se některé dny neobejdeme ☹

ajurka
20. dub 2014

@spaghi chci se zeptat můj má ted želízka č. 9a půl a za 14 dnu jdeme zas... myslíte, že budou stačit jen želízka.. dr. nám nic neříkal o tom, že by malej musel na operaci s konečníkem nebo tak něco... to by už věděl hned jeslti tam musí nebo né?

spaghi
autor
21. dub 2014

@alien80 ahoj, diky za Tvuj prispevek, pridam Te do nasi uzavrene skupiny, tam se dozvis vice

spaghi
autor
21. dub 2014

@ajurka tak to opravdu nevim, to musite konzultovat s odbornikem, muj syn byl hned po narozeni operovany, takze jsme dilatovali uz upraveny zadecek, ale jestli chces, pridam Te do nasi uzavrene skupiny, tam jsou maminky s detmi, ktere taky jen dilatovaly a na operaci nemuseli

ajurka
22. dub 2014

@spaghi jo to budete moc hodná ráda bych se na něco zeptala děkuji

spaghi
autor
22. dub 2014

@ajurka pristup zrizen 🙂

ajurka
22. dub 2014

@spaghi mohu se zeptat jak se tam dostanu??? nikde to nevidím

spaghi
autor
22. dub 2014

@ajurka tady je odkaz 🙂

alien80
22. dub 2014

@spaghi Ahojda, díky moc, už si pročítám příspěvky. Člověk aspoň nemá pocit, že v tom plave sám 😉

spaghi
autor
22. dub 2014

@alien80 kupodivu je nás bohuzel hodně ☹

scheina
25. dub 2014

Zdravím do diskuze...jsem ráda, že jsem jí našla. Právě jsme se vrátili z Motola po operaci a další nás ještě čeká...budu ráda za přidání do uzavřené skupiny 😉 po prvotním šoku se uklidňuji, ale za informace budu moc vděčná. díky

spaghi
autor
25. dub 2014

@scheina ahoj, hned te pridavam do nasi uzavrene diskuze 🙂 myslim, ze tam najdes vse, co potrebujes, predevsim i psychickou podporu 😉

myska25
25. dub 2014

Predevcirem jsem se v Motole seznámila s jednou bezva maminkou, co ma chlapečka ted v březnu po operaci, nejdříve jsme se potkali v proktologicke poradne a pak na měření ousek a snad to tady sleduje. Jestli jo, tak si s tebou občas ráda napisu a třeba se zase sejdeme 😉

spaghi
autor
25. dub 2014

@myska25 ja asi vim, o koho jde 🙂 zkus to napsat do te nasi soukrome diskuze, tam spolecne komunikujeme nejvic, tahle diskuze slouzi spise jako "sberna" diskuze maminek 😉

scheina
27. dub 2014

Díky za přidání do uzavřené diskuze..jdu číst 😉

vrtulka81
12. kvě 2014

ahoj holky,taky máme diagnozu atresii anu s píštělí.Malému to zjistili hned po narození,je z dvojčat,nedodělalo se mu 4mm střívka,takže taky máme želízka a zytím delatgujeme 2x denně a rozthujeme,aby to měl neustále průchozí.15.5. se máme objednat na kontrolu,operace ho čeká až tak ve 2-3 měsících,nevíte jak to asi probíhá,byla bych radši kdyby to měl už za sebou.U delatace nám dost pláče,je to k zbláznění.
Byli ste někdo na operaci v dětské FN Brno ?

spaghi
autor
12. kvě 2014

@vrtulka81 vitej mezi nami, pridam Te do nasi uzavrene skupiny, kde rozebirame vsechno mozne a konkretne o Brnu se tam dozvis hodne (bohuzel negativniho), odkaz na uzavrenou diskuzi viz prispevky vyse 🙂

monass24
14. kvě 2014

Ahoj, chtěla bych se podělit s diagnózou mé dcery, je jí rok a má vývod od narození, její přesná diagnóza je kloatická malformace s tím souvisí i vývod. Chtěla bych rady ohledně stravy a nejlepší by bylo najít někoho, kdo má stejnou vadu, abychom si mohly předat poznatky. Také chodíme dr. Rouskové. Děkuji