Vši ve školce - co dělat preventivně?

betelgeuzz
3. kvě 2013

Ve školce visí cedule, že tam mají vši a máme prohlížet hlavy, s několika vykřičníkama. Učitelka říkala, že některé maminky to nechtějí řešit a vši se šíří. Dá se dělat něco preventivně? Kromě prohlížení hlavy.

lenuled
3. kvě 2013

Ahoj,kamarádka malou potírá za ušima tea tree olejíčkem,jen zlehka.

petulka26
3. kvě 2013

Já jsem slyšela že je dobré po umytí vlasy opláchnout vodou s citrónem, a nechat uschnout, ale nikdy jsem nezkoušela tak nevím jestli to funguje.

lv
3. kvě 2013

Mám přípravek ve spreji Paranit preventivní ochrana proti vším. Dcera má dlouhé jemné blond vlasy do pasu, jímá mě hrůza, když si představím, že bych jí je hledala, vyčesávala. navíc by asi zešílela, štítí se hmyzu. Ve třídě měli vši 3x, ona nikdy. Stojí 250-300kč, stříká se na učesané vlasy.

ludva
3. kvě 2013

@betelgeuzz Modlit se :D
Ne, ale teď vážně 🙂 Tea tree obsahují skoro všechny přípravky proti vším, tak snad lze použít i preventivně. U dcery, když byla menší, jsem to tak praktikovala. Jen soused, co jsme se střídali ve vození do školy, remcal :D
Já si tedy nemyslím, že maminky vši neřeší... spíš je problém, že některé přípravky už na vši nezabírají :(
My je měli v lednu. Přinesl je syn z gymnázia 😲 Magistra v lékárně se jen suše zeptala, který připravek nám nezabral!

monivo
3. kvě 2013

Taky jsem to řešila a pediatr mi řekl, že preventivně nic nemá smysl používat (žádné šampony apod.).

romcovaklarka
4. kvě 2013

@betelgeuzz Ahoj, já byla nedávno u kadeřnice a narazily jsme na téma děti a vši a jak se jich zbavit, no a ona mi řekla, že prý vši nejdou na obarvené vlasy a že existují tzv. "nulové" (nebo nulkové?) barvy, které jsou bez barviva a jen dělají vlasy lesklé jako když jsou barvené. No a že to maminky dávají někdy holkám, aby na ně nešly vši. Ale (a) nevím, co je na tom pravdy a (b) nevím, co ta "barva - nebarva" obsahuje a jak moc je to škodlivé nebo není. Ale jak jsem koupila, tak prodávám, jen pro informaci, třeba to někomu k něčemu bude.

power700
7. čer 2013

Taky to zrovna řeším, ve školce též visí cedule.. 😖 Též mám dcerku, která má dlouhé vlásky a jímá mě hrůza, když si představím, jak jí to vyndávám, obě to nesnášíme 😝 . Učitelka nám poradila zaplést vlásky do copánků, hodně utáhnout a postříkat lakem na vlasy a za ouška potřít tea tree olejíčkem.
Dělám to tak, dcerka ještě vši nepřinesla, ale nevím, zda je to stoprocentní rada.. 😕