Vyšetření malého dítěte na očním, co se bude dít?

petulka25
25. kvě 2014

ahoj maminky prosím zítra budu muset s malou k očnímu! má jedno očičko zarudlá a asi tam má něco( nevím co) , co se bude dít a jak se u dětí postupuje? děkuji

hofka1
25. kvě 2014

jak je velká? Buď ti bude sedět na klíně nebo jestli tam něco má, položí ji, zafixujou hlavu, otočí víčko a šup šup. Nedávno měla tříletá dcerka pod horním víčkem sazi, doktor na pohotovosti si ji přesně takhle položil, sestra podržela hlavu, pět vteřin a bylo hotovo a z ukňouraného dítěte okamžitě zase veselé dítě .. člověk by neřekl, co jedno blbý smetí u dítěte, který neřekne co mu je, dokáže způsobit🙂 Nebála bych se, i když řvát asi bude.

petulka25
autor
25. kvě 2014

@hofka1 bude mít 3, a opravdu mi neusedí ☹ ale děkuji

veruska007
25. kvě 2014

Chodíme pravidelně na oční od 1,5 roku... podle síly dítěte naběhnou rodiče a personál a dítě přidrží, položí nebo posadí. Oko prohlédnou, pro bránící se děti mají i nějaký rozvěráček.

gepe
25. kvě 2014

@petulka25 i oftalmolog manzelum rika, ze deti od jednoho roku cca do tri je tezke vysetrit, protoze moc v klidu nevydrzi. Avsak urcite se to nejak podari a kdyztak sestra pomuze. Podivaji se ji do ocicka, zkusi asi i profouknout a kouknout na ocni pozadi. Ono prubeh vysetreni zavisi co prvotne uvidi v ocicku. Neboj, urcite to zvladnete a mala bude v pohode. Kdyztak bude u Tebe na kline a se sestrou malou zafixujete, coz se asi potichu nepodari.Osobne bych male to vysetreni vysvetlila, ze pujdete k doktorovi, podiva se ji do ocka atd. a ze pak dostane odmenu od doktora kdyz bude hodna a pekne v klidu sedet - obrazek, sladkost, aj. na Tvem vyberu. Tu vec bych na zacatku nenapadne soupla sestre, at to pak da Dr maly 🙂
Ono kdyz deti vi, co je ceka, min se boji a spis poslechnou. Ze tam budes s ni, ze to nebude bolet a pan dr je hodny a sikovny 🙂

alzbeta.hod
25. kvě 2014

my byli poprve na očním v 1 roce. Malé rozkapali oči ale nechtěla se podívat do ostrého světla takže ji zabalili do prostěradla a otevřeli ji očka. Bylo to hnusný ale rychlý.

petulka25
autor
25. kvě 2014

@hofka1
@veruska007
@gepe
@alzbeta.hod děkuji za vaše odpovědi,nakonec jsme našli nejbližší pohotovost oční a zajeli tam....no dr ji ani poradne neviděla(malá řvala) ale sestra v pohodě a nez prisla dr tak si všimla ze tam neco má!no mame mazat a pokud se to do zítřka nespraví tak musime jít na uspání :'(:'(:'(:'(:'(☹☹☹☹

veruska007
25. kvě 2014

@petulka25 Mazat? Já bych to teda prolívala borovou vodou, aby to mělo šanci vyplavit se 😖

xvitk101
25. kvě 2014

Byla jsem na ocnim, kdyz malemu nebylo ani pul roku. Nejdriv jsem ho mela na kline, pak mu rozkapali ocicka a to ho zabalili do prosteradla, polozili a ja mu drzela hlavicku. Pan dr mu ocicka rychle prohledl. Mame jeste starsiho, co mu jsou tri roky a je to sidlo. Jemu by se to muselo udelat stejne. Myslim, ze si poradi. Na detskem ocnim budou vedet.

pavlapl
26. kvě 2014

já jsem byla s klukem poprvé na očním když mu bylo 5 měsíců. Měl zánět spojivek a koukala se mu nějakým přístrojem do očí a dostal ATB kapky a mast.